Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben jelezték, aki...

Bölcsiben jelezték, aki otthon van, ha lehet, nyárra ne vigye be a gyerekét! Hogy lehet az, hogy valaki otthon van, a gyereket meg beveszi a bölcsi?

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
pl. otthonról dolgozik.
2016. febr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akinek 3 vagy több gyereke van, nekik is jár a bölcsis ellátás.


Az is lehet, hogy tanul az anyuka.


Vagy a régi munkahelye kiadta az igazolást hogy visszaveszik, de mégsem és ezért munkát keres.

2016. febr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem.köszönöm. olyan is van, hogy a munkahely kiad igazolást, de mégsem veszik vissza?
2016. febr. 29. 11:25
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Én pont így jártam. Januártól kezdte a bölcsit, és a szándéknyilatkozatot is kiadták januártól. Aztán vezető váltás történt, és az én részlegemet felszámolták, így megszünt a mubkahelyem. Most itthon vagyok, ő jár a bölcsibe. Áprilisban kezdek az új munkahelyemen. Én jeleztem ezt a bölcsinek, és mondták, ha már beszokott, nem kell kivenni.Még jól is alakult, mert nem sokat jár idáig a betegségek miatt.
2016. febr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Mert ha pl alapból bölcsis egy gyerek,anyuka szül,akkor miért venné ki emiatt a gyereket? És én örülök ha vihetem oviba,hiába lesz itthon a baba,mert a nagynak társaság való már,gyereké,nem az enyém.
2016. febr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Bocs, ha off, de 3 gyerekeseknek akkor is jár bölcsi, ha a kicsivel otthon van még?

Vagy valami előnyt élveznek a felvételnél, mint az egyedülállók?

Nálunk az önkormányzatnál nincs ez felsorolva, csak az egyedülálló és a szociálisan rászorult - nem is kap senki bölcsit, aki becsületesen dolgozik és házas, de ez más kérdés. A 3 gyerekesekről nem tudtam eddig.

2016. febr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem jár a bölcsi senkinek. Max előnyt élvez. A 3 gyerekes pont ugyanazért, mint amiért az egyedülálló, alacsony jövedelmű : jár neki a rendszeres gyermekvedelmi kedvezmény, ha igényli.
2016. febr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Például én, itthon vagyok a lányom bölcsis. Mert nem jött a tesó így visszamentem dolgozni ő beszokott, amikor terhes lettem eljöttem táppénzre, de ő maradt délig. A bölcsiben még annak sem igazán örültek hogy délben elhozom. Megkérdeztem ilyenkor mit csináljak? Azt mondták ha jót akarok neki nem veszem ki, szeret járni nagyon. Többen vannak akik otthon vannak a kisebb babával mégis jár a gyerek.
2016. febr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Ezt nem értem. Nyáron van nekik egy hónapos zárás, ami alatt kizárólag ügyelet működik. (ott, ahol a szülők dolgoznak)

Az egy hónapos záráson kívül azonban nem értem, miért kellene otthon tartani 2 hónapig a gyereket.

Pláne, ha szeret bölcsibe járni..

Emellett van, aki otthonról dolgozik. Ez ugyanúgy munka, amit gyerek mellett nemigen lehet elvégezni.

2016. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!