Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha szociálisan nem vagyunk...

Ha szociálisan nem vagyunk rászorulva, akkor is felveszik a 2. és 3. gyereket önkormányzati bölcsődébe? Előnyt élveznek csak azért, mert 3-an vannak a családban gyerekek?

Figyelt kérdés
Az elsőt nem vették fel emiatt, mert mindenki beelőzött anno - egyedülállók, letagadott fizetésűek és persze a rászorulók is. A másodikat meg sem próbáltam. A harmadikkal is itthon kell ülnöm 3,5 éves koráig majd, ha van jövedelmünk, vagy van kedvezmény csak arra is, hogy 3 gyerek?

2016. febr. 29. 14:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Budai kerületekről van szó.
2016. febr. 29. 14:42
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

ez nem így megy. mindenesetre biztosan nem kell 3,5 évig otthon ülnöd, nyugodtan megmozdulhatsz és mivel van pénzetek csanába vagy magán bölcsibe is adhatod!


nem vesznek fel senkit csak azért mert 3. gyerek! viszont előnyt élvez, ez azt jelenti, hogy 2 nem rászoruló között övé az elsőbbség. de még mindig jóval előbb van az, akinek a kenyérre kell a pénz és muszáj dolgoznia, pláne ha egyedülálló. szóval ők továbbra is megelőznek

2016. febr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Itthon kell ulnom... Nézd, senki nem kötelezett rá, hogy szülni kell, pláne nem hármat, de mindegy.

Elvileg 3 gyerekre már lehet igényelni a rendszeres gyermekvedelmi kedvezményt, amivel valóban előnyt élvezhetsz bölcsődei beiratkozasnal. Azt ne felejtsd el, hogy továbbra is előtted áll a sorban az egyedülálló szülő és a szociálisan rászorult is

2016. febr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem kötelezett valóban senki a gyerekekre, vállaltuk, mert fel tudjuk őket nevelni. Az viszont felháborít, hogy ha nem adom be 100-120ezrekért csanába és magánba a gyerekeket fejenként (mivel közel vannak korban egymáshoz és tavaszi gyereket oviba sem vesznek be 3,5 éves kora előtt), akkor én veszítsem el a munkahelyemet. Vagy a teljes fizetésemet már dobhatom is a csanának...
2016. febr. 29. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

azért túlozni se kell kérdező. én budai magánbölcsiben dolgozom, az ár, amit a szülők fizetnek, jóval kevesebb mint amit te írsz. mivel ez egy nívósabb hely, feltételezem a csana ennél kevesebb, ergo fele az általad említett összegnek...

de nyilván mindenki úgy vállal gyereket, hogy ezzel tisztában van és mérlegel

2016. febr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az szuper lenne, ha tudnál nekem küldeni akkor linket, ahol 60-ból egy hétre egész napra beveszik a gyerekeket és az étkezés is benne van ebben az árban. Meg hely is lenne áprilistól-májustól-júniustól.

Az nagy segítség lenne. Én ilyet 3 kerületben sem találtam.

2016. febr. 29. 15:49
 7/11 A kérdező kommentje:
80+étkezés az átlag, de hely sincs ezekben sem amúgy a környékünkön. Ezt viszont már nem is tudom kifizetni 2 gyereknél.
2016. febr. 29. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha visza akkarsz menni,szeptembertöl dolgozni akkor fel kell vegyék hisz 3 gyereked van és vissza szeretnél meni dolgozni .
2016. febr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem is kell link sem, csak bölcsi név és azonnal fel is hívom őket.

Eddig nem kaptam egy tippet sem.

tehát

- heti 5 nap

- 60 körül havonta, étkezéssel.

- nem fél vagy egy év múlva van hely

- I. II. XII. kerület


ha ilyen lenne, nem tettem volna fel a kérdést.

2016. márc. 1. 09:13
 10/11 anonim ***** válasza:
2016. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!