Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ikres családok, akik 1 babát...

Ikres családok, akik 1 babát terveztek? Hogy alakultak az anyagiak?

Figyelt kérdés

2016. márc. 4. 22:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem a bölcsi kategóriában akartam...
2016. márc. 4. 22:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Tervezett baba volt ìgy anyagilag már bőven fel voltunk kèszülve.semmilyen problèmát nem okozott.mindenből a legujabbat ès a körülmènyeinkhez legjobbat kapták meg.ha minimálbèren lennèk ès semmilyen szülői támogtást nem kapnánk biztos besz...de úgy is meg lehet oldani veszel egy pár új ruhát ,turizol,legzesfigyelőket kölcsönzöl ,babaágyat használtat veszel vagy kèrsz rokonok,barátok,nem veszel csak komódot a ruháiknak,kád,lázmèrő,párásìtő,vizi szoba hőmèrő,orrszìvó,bebiőr ezkből úgy is egy kell babamatracot lell kettőt venned abból ne vegyetek haszbáltat.babakocsik meg vannak használtan jó állapotban .nekünk havi szinten a kèt baba 150 200 ezer között mozog.. előfordul,hogy több ..kevesebből is meg lehet oldani
2016. márc. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Ó, azért nem tragédia két baba egyszerre... mi a harmadik baba helyett kaptunk ikreket. Először majdnem dobtam egy hátast az uh-asztalon, de már 1évesek, azóta is imádjuk őket. A ruhákat nem számolva kb 30ba kerül egy gyerek egy hónapban (olyan, amit csak neki veszünk), de ez igaz mind a 4gyerkőcre. Az elején biztos több minden kell, de igazából a mieink első perctől fogva együtt alszanak - kezdetekben egy kiságyban is bőven elfértek, aztán kaptak duplaágyat, bébiőrt soha nem használtunk, légzésfigyelőt sem - hozzáteszem, egészséges 38hétre született babák voltak.
2016. márc. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát azért nem volt egyszerű anyagilag nálunk, mert az ikrek picik voltak, és volt mozgásproblémájuk. Mindkettőt hordtam tornára egy évig, és az egyiket még tovább. Eleinte 60 ezer ment el tornára havonta, plusz a taxi, mert azzal vittem őket. Szerencsére az egyik szopott, de a másiknak tápszer kellett, plusz a rengeteg pelenka. Én eredetileg moshatózni akartam, de ikrek mellett nem mertem belevágni. A ruha, ágy, babakocsi nem volt nagy kiadás, mert kaptunk. Most már ovisok, és pont annyiba kerülnek szerintem, mint két különböző korú gyerek. Van köztük méretkülönbség, így sokmindent leörököl a kisebb a nagyobbtól, bár már nem szívesen, mert ő is sajátot akar.

Szóval ha minden OK, nem vág földhöz anyagilag az ikrek, de azért náluk nagyobb esélye van a koraszülöttségnek, kis súlynak, mozgásproblémának. Nálunk ételallergia is van (ez is gyakoribb ikreknél), tízezreket költök "mentes" alapanyagokra.

De a két kicsit látni mindenért kárpótolni fog!Férjemmel csak vigyorogtunk, látva a kiadásokat: "megspóroljuk a szórakozáson". ... na abból nem volt sok nekünk az utóbbi 3-4 évben...

2016. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De pont ez a "gond". Azt írjátok 30 ezer ft egy hónapban, meg hogy pont annyival kerül többe, mintha egy nagyobb/kisebb korú is lenne. de ha valaki tényleg csak 1 gyerekre "tud" berendezkedni, mert ezt engedheti meg? biztos van olyan, ahol ez nagy gondot okozott. És nem feltétlenül a kis korra gondolok, hanem iskolától kezdve addig, míg elindul az életben. Mindenféle tapasztalat érdekel.
2016. márc. 5. 14:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Èn meg tesöm ikrek vagyunk ès mi egyáltalán nem voltunk "tervezettek". Anyáèknak szite semmilyük nem volt ház se kocsi, vègül albèrletet találtak illetve sokat segítettek a barátok. Hát sose voltunk gazdagok, de szerintem nem kell bepánikolni:)
2016. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!