Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bármikor belehet íratni a...

Bármikor belehet íratni a gyereket bölcsibe?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kisfiam 2 éves lesz pár nap múlva,és szeretnék elmenni dolgozni,de tanácstalan vagyok.Az év bármely időszakában be lehet íratni a gyerkőcöt bölcsibe vagy megvan szabva hogy teszem fel csak szeptembertől stb mehet.Továbbá hogy működik a bölcsöde mennyi kell kb fizetni pelust,váltóruhát nekem kell vinni?Vagy ez bölcsödefüggő?Első gyermek aztán kicsit tudatlan vagyok-e téren.
2016. márc. 6. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A helyi bölcsiben érdeklődj.

Nálunk áprilisban van beíratkozás, te jelölöd meg, mikor szeretnéd, hogy kezdjen (leghamarabb ugye szeptember), aztán értesítenek, felvettek-e ha igen, mikor kezdhetitek a beszoktatást.

Pelusos gyereknek vinni kell a pelust, meg 1 váltás ruhát. Ezen kívül nekünk csak ágyneműt kellett vinni. Térítési költség nincs, a kaját kérhetitek ingyenesen, ha jogosultak vagytok-rá. Havi 1 tisztasági csomagot kell vinni - 1 cs. zsepi, 2 tekercs wc papír, 1 folyékony szappan, 1 cs popsitörlő, 1 cs kukazsák.

Első szülőin "szavaztuk meg" a csoportpénzt, havi 500Ft.


Szóval keresd fel a helyi bölcsit, ott mindent elmondanak. Azt is, mi kell a beiratkozáshoz.Nálunk ahhoz is kellett munkáltatói igazolás, vagy legalább szándéknyilatkozat.

2016. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

bármikor be lehet íratni, majd az ovi lesz olyan, hogy 1 nap van a beíratásra.

ha van hely, akkor egyből kezdhettek is, ilyenkor vannak az utolsó beszoktatások, mert április után már nem szeretnek beszoktatni, én nem is vállalnám már :)


ahány bölcsi, annyi féle. legutóbb ahol dolgoztam, pelust kellett csak vinni, de van ahol tisztasági csomagot is (pzs, szalvéta, szappan, fogkrém...)

ebéd 10-15.000.- között szokott lenni.

gondozási díj kerületenként/településenknt változik, az önkormányzatok döntik el, hogy kérnek-e. de ha mondjuk alacsony a jövedelmetek, akkor kérhetsz rendszeres gyermekvédelmit, azzal nincs se gondozási díj, se az étkezésért nem kell fizetni (azt hiszem 35.000.-/fő körül van)

2016. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 1 évvel előtte jelentkeznünk kellet.Mert telítettek a bölcsik.Nem biztos,hogy egyből lesz hely.
2016. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tavasszal jelentkeztünk, júliusban kaptunk pozitív választ, szeptemberben kezdett.

Pelenkát és popsitörlőt kell csak bevinni, meg alvós plüsst, cumit, kulacsot, váltóruhákat. De ezeket bármikor cserélhetjük, elhozhatjuk. Csoportpénz nincs, de én idén a bölcsőde alapítványának ajánlottam fel az adóm 1%-át.

2016. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Novemberber közepén irattuk be, januàr 1-et jelöltem meg kezdesnek. Egy hét múlva hívtak hogy januàr 11. ével felvették. Nàlunk csak pelenkàt, popsitörlőt, pàr darab vàltàs ruhàt, benti szandàlt, kinti ruhât kell vinni. Csak az étkezésért kell fizetni, mi teljes àrat fizetünk 10.000 ft körül szokott lenni(attól függően hàny napot hiànyzott). De 89.000 ft/fő alatt ingyenes, meg a hàromgyerekeseknek is, és a rendszeres gyermekvédelmi tàmogatàsban részesülőknek is. És 1000 ft/hó csoport penzt kell még fizetni.
2016. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Én azert irattam ilyen későn be mert ugy volt hogy jön a kisteso es nem megy bölcsibe. De nem jött..

Ja és arra szamolj hogy jobb esetben is egy het bölcsi egy hét betegség.

És nekünk azt mondtàk jobb ha hàrom hetet szàmolunk a beszoktatàsra, mondjuk az én lanyom szerencsére 3 nap alatt beszokott. De a kisfiunakit utàna szoktattak be meg mindig nem....

2016. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2016. márc. 7. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!