Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeptemberben tölti a fiam a...

Szeptemberben tölti a fiam a 3 évet, szerintetek mennyird gond az hogy bölcsibe marad plusz egy évet és nem oviba megy egyből?

Figyelt kérdés
Nem szobatiszta még, persze ez a nyáron változhat még, meg maradnak a csoportba játszòtársak akik utána tötik a 3at.meg ennyi idő alatt jobban tud megérni ovira, mert ott ugye nem úgy foglalkoznak vele.

#Bòlcsi
2016. márc. 22. 20:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Egészséges gyereket nem szívesen tartanék 4 éves korig a bölcsiben.
2016. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
én nem tartanám vissza. de ti tudjátok. a fiam 2.5 évesen ment ovodába, el se tudom képzelni, hogy majd 4 évesen fejezze be a bolcsodét. persze már ez is másképp van, rokon gyerek 8 évesen kezdte az iskolát...
2016. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha így akarjátok, lelketek rajta. Én nem tartanám vissza. Egy megfelelően megválasztott óvoda pont annyira figyel oda egy 3 évesre, amennyire kell.
2016. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem elég nagy kitolás egy gyereket 4 éves koráig bölcsiben tartani, nem véletlenül nem ennek a korosztálynak találták ki. Nagyon átgondolnám ezt a helyetekben, mert az egy dolog, hogy most, 2,5 évesen milyen, de 3 éves koráig még rengeteget fog fejlődni.
2016. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
Semennyire nem gond. Ha nektek (és főképp neki) így jó, akkor maradjon. Az, hogy más beadta, nem adta, rögtön egyetemmel kezdte a gyereke ne érdekeljen. Te ismered a saját gyerekedet, maximum a bölcsinénik véleményét kérd ki, hiszen ők is sok időt töltenek vele, majdnem úgy ismerik, ahogy te.
2016. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

A bölcsikben az ovihoz képest semmi fejlesztést nem kap, csak lefoglalják max.

Egy 3 éves gyereknek már nem arra van szüksége szerintem. Nem tartanám 4 éves koráig bölcsiben, ha lenne más választás.

(Az enyém csak 3,5 évesen kezdheti az ovit, nincs év közbeni bevétel és tavaszi gyerek. Nevetséges, hogy bölcsiben kell ülnie eddig és nem is 4 évesről van szó. Én csinálok vele itthon ovis foglalkozásokat esténként már most is, mert érdekli és a bölcsi ezt nem adja meg.)

2016. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Ex-gondozónőként szólnék hozzá: Jó párszor előfordult, hogy tovább maradt nálunk egy gyerek, és nem három évesen ment oviba. Aki lemaradásban volt, annak jót tett, mindenki másnak viszont rossz döntés volt.


Voltak foglalkozások nálunk is, de egészen más tapicskolni a festékben, ismerkedni a dolgokkal, mint a valódi kézműveskedés, arról nem beszélve, hogy szinte kivétel nélkül mindegyik három éven felüli unta a bölcsit. Más a korosztály, másképp játszanak, más a foglalkozás. A kisebbek elvannak magukban, totyognak, gügyögnek, pakolásznak, felfedezik a világot. A nagyobb gyerekek pedig csoportosan játszanának, együtt főzőcskéznek, kergetőznek.


Nálunk már kiütközött, hogy egy ovis érettségű gyerek nem tud mit kezdeni egy két évessel. Egy év van köztük, de ez ebben a korban óriási különbség! Én alapos indok miatt nem tartanám vissza a gyerekemet az ovitól, számtalan példát láttam rá, miért nem jó ötlet.


Ha le van maradva, megint más, de a kérdésedben nincs ilyen. A szobatisztaságra meg még bőven van időtök, egyik napról a másikra ledobja majd a pelust, ezért nem hagynám a gyerekem bölcsiben.

2016. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

ma 21:46

Én is gondozónő voltam, és teljesen egyetértek! Egy 3 éven felüli gyerek már unja a bölcsit. Ha lehet, inkább add oviba, sokkal jobb lesz ott neki, hidd el!

2016. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

Akkor én leszek az ellenpont.

3 volt októberben a lányom, nem volt még szobatiszta, így hagytam a bölcsiben. Nálunk jó a bölcsi, sok mindent tanulnak, sokszor jár át a leendő óvónénijük is foglalkozást tartani, tehát nem bántam meg a döntésem.

2016. márc. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%

Nem gondozónő vagyok, hanem egy mezei szülő.

A lányom szept. végén volt 3 éves, még bölcsis, pedig egy értelmes, nem lemaradt kislány. Férjemmel átbeszélve, gondozónők véleményét is kikérve, több ok miatt nem küldtük oviba, pl.:

- Egy bölcsis csoport 14 fős, oviban ennél lényegesen többen, 20+ gyerek van ugyanúgy 2 ovónőre. Úgy gondoljuk, hogy nagyobb figyelem jut a gyerekre egy kisebb csoportban.

- Nálunk heterogén csoportok vannak, azaz az alig 3 évesem 6 évesekkel is egy csoportban lett volna, ami szerintünk nagy korkülönbség.

- Szuper a bölcsi, ahova jár (állami), rengeteget tanul (nyilván itthon is értelmesen foglalkozunk vele), egyre magabiztosabb mindenben, szépen fejlődik. Szerintünk sokkal jobb lesz neki nagyobb önállósággal, magabiztosan bekerülni az oviba.

- A bölcsiben sokkal szabadabbak, nincs annyi kötött feladat. Ez nem verseny, úgyis lehúz majd oviban 3 évet, mivel évvesztes, szóval nem hajt a tatár.

- A hugom és én is bölcsiben "túlóráztunk" anno, mind a ketten (nem büfészakos) diplomásak vagyunk, nem azon fog múlni a gyerek jövője, hogy rohan-e oviba.

2016. márc. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!