Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen okai lehetnek, hogy...

Milyen okai lehetnek, hogy nem alszik a bölcsiben? 21 hos

Figyelt kérdés

December ota jár, ugy tűnik megszokta, beilleszkedett, hogy szereti e azt nem tudom megállapítani, van, hogy berohan, van, hogy megtorpan nyafogni mielőtt beadom reggelente.


Itthon pl hetvegen vagy betegsegek napjain ebed 12-kor van utána várok egy telepelust es 13-kor elalszik teljesen menetrendszerű az egesz es képes du 16-17-ig is aludni. Azután este 19-kor alszik el es 6-7-kor kel.


Mondtam hogy talan azert nem alszik mert ott nem várják meg a telepust..viszont amikor totál fáradt itthon is képes elaludni közvetlen ebed alatt is..nemhogy telepelus előtt.


Szoval nincs ötletem es borzaszto latni hogy totál ki van merulve a gyerek amikor megyek erte es soha nincs meg csak az ejszakai kb 11 oras alvasa, holott szuksege lenne a szervezetének a nappali 1,5-2 orásra is még.


2016. márc. 31. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem farad ki elegge. Vagy csak sztrajkol, hogy mar csak azert sem alszik bent. Nekem ezek jutottak eszembe hirtelen.
2016. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érzi ott jól magát. Még kicsike.
2016. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Még kicsike? Miért, hány évesen kellene egy gyereket bölcsődébe adni, három?


Lehet, hogy túl meleg van, túl sok a fény, túl sok az inger. Tudni kellene, hogy otthon, illetve a bölcsődében milyenek a körülmények az alváshoz.

2016. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a probléma, hogy két gondozó meg a dadus vihogva pletykálkodtak alvásidőben, és a fiam nagyon nehezen/sokára tudott csak elaludni, volt, hogy 20 perc után már keltették, mert jött az uzsonna..
2016. ápr. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát gyereket nem igazán kéne bölcsődébe adni, hacsak nem létfontosságú az anyának visszamenni dolgozni.
2016. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Itthon is relatìve fényben alszik, mert a sötétítő fényáteresztő, és van, hogy építkeznek mellettünk és nem zavarja.

A gondozok azt mondják sírással kezdi, ami itthon soha nem fordul elő, és ha el is alszik, 20 perc mulva sírva ébred, ami szintén nincs itthon, mindig ugy ébred, hogy elkezd magàban játszani, nézelődik csendben.


(Nem jókedvemből adtam be..)

2016. ápr. 1. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:
persze, nem is rád írtam kérdező..csak általánosságban, hogy ha nem muszáj akkor felesleges a bölcsőde.
2016. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

,,Mondtam hogy talan azert nem alszik mert ott nem várják meg a telepust..viszont amikor totál fáradt itthon is képes elaludni közvetlen ebed alatt is..nemhogy telepelus előtt."


Nekem ebből az jön le hogy kell az a telepelus.Nyilvánvaló hogy annyira nem fárad ki ebédig hogy "beájuljon" telepelus nélkül.És egy felnőttnek is megterhelőbb a napja ha pl a reggeli kv után nem jön menetrendszerűen a "telefajansz"..:)


Szerintem ez az oka.Az inger jönne de lefektetik,nincs meg a megszokott rutin..A siettetés elnyomja az ingert ami pici alvás után esetleg kisebb pocakfájásban tér vissza.Nála ez a napirend része.Ezt kellene valahogy a gondozókkal megértetni...

2016. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!