Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsiben tényleg le tudják...

A bölcsiben tényleg le tudják szoktatni a cumiról?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom és mostanában napközbe is cumizik. A bölcsibe csak alváshoz kapja meg de van hogy délutánra se veszik el tőle mert annyira hisztizik. Mikor beíratkoztunk azt mondták hogy azon lesznek hogy leszoktassák, mi is próbálkozunk itthon de nem igazán sikerül :(
2016. ápr. 5. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem kötődnek hozzá érzelmileg. El fogják venni tőle és kész. Az üvöltésnek meg kb. a felét fogod megtudni. ÉS ennyi. Ha nem akarod neki ezt, akkor csináld te otthon. Humánusabb lesz.
2016. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Enyém nem cumizott a bölcsiben, de leszoktatni nem tudták. már a 2. ottalvós héten (2 évesen) nem kellett neki cumi, azonban otthon 4éves koráig még rendületlenül szívta.

Panaszkodott is mindig, hogy a gondozónéni nem adja oda neki a cumit :( a gondozónő meg azt mondta, minden gyereknek odaadják, aki KÉRI. de mivel az enyém nem kérte, így mindig csak bekészítették egy eltakart helyre, és aki nem kérte, azokét elalvás után visszavitték a szekrényükbe.

2016. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én fiam 2 éves, ő is nagyon szereti a cumit, de már ott tartunk, h vagy fent hagyjuk a szobájában reggel vagy legkésőbb reggelinél kiveszi én meg elrakom és utána nem is keresi, napközbeni alvásnál megkapja, mi utána ebedelünk, így akkor megint elkerül a cumi. Nekünk ez bejött. Bár alváshoz kell a kezeibe is:)
2016. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én több mint 3 éves koromig cumiztam.Lyukasra rágtam minden cumim.Egy szép estén megtaláltam elveszettnek hitt kék színű,már lyukasra rágott cumimat.Be is kaptam egyből.Egyszer csak arra eszméltem,hogy valami mászik a számban.Bizony két fülbemászó kellett ahhoz,hogy leszokjak a cumiról 😃
2016. máj. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igaz, ez nem "cumitörténet", de nekem annak idején iskolakezdés előtt azt mondta Anyukám, ha nem szokom le az ujjszopásról cikizni fognak a suliban,és előreálló lesz a fogam. Végső esetben ez beválik.

Nálam is bevált :)

2016. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!