Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsődei képesség felmérésr...

A bölcsődei képesség felmérésről lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Hogy zajlik a bölcsikben a képességfelmérés? Mennyire vonják bele a szülőt ezekbe a mérésekbe? Amennyiben találnak eltérést/lemaradást a felmérők felveszik e a kapcsolatot a szülőkkel? Amennyiben fejlesztés szükséges elmondják e a szülőknek, hogy mit és hogyan szeretnének fejleszteni? (illetve belevonják e őket?) Készül e fejlesztési napló? Amennyiben van fejlesztési napló a szülő megnézheti?

2016. ápr. 24. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

én gondozónő vagyok, de nagyon új dolgokat írsz :D nem ovit szerettél volna kérdezni? mert bölcsiben se felmérés se fejlesztés nincs.

ha lemaradást lát a gondozónő, akkor szól a szülőnek aki vagy elviszi felmérni vagy nem. fejlesztést meg legkorábban az óvodában kaphat, de csak nagyobb gond esetén, egy kis lemaradással 5 éves korig ott sem foglalkoznak

2016. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tényleg bölcsiről van szó. Felmérés és fejlesztés is folyik, amibe engem nem vonna bele. Kíváncsi vagyok vajon máshol, hogy működik ez. Illetve milyen jogaim vannak.
2016. ápr. 24. 20:49
 3/18 anonim ***** válasza:

mik vannak :) nálunk nincs ilyen, pedig magánban vagyok.


az persze természetes hogy olyan játékokat játszok adott gyerkőccel ami "ráfér", de 3éves kor alatt egyébként a legjobb fejlesztés a szabad játék!


a gondozónője fejleszti? akkor abba nem kell belevonnia, semmi komolyra ne gondolj, inkább odafigyelés a nehezebb területekre. ha viszont fejlesztő pedagógus fejleszti, akkor arról tudnod kéne és legalább 2 papírt kéne kapnod, először arról, hogy miért is kapja, mikor mérték fel és mi lett az eredménye, másik meg év végén, hogy milyen eredményt ért el.

de mondom, nálunk csak az oviban van ilyen, ezt is tanultam, úgyhogy pislogok is rendesen :)

2016. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem vonnak bele, akkor honnan tudsz róla higy fejlesztik ès mèrik a gyerekedet? Ki fejleszti, hogyan, mivel?

Ezt èn sem èrtem, mert bölcsibe nincs fejlesztès.

2016. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A gondozónő mondta az egyik átadás alkalmával, hogy felmérték. Lemaradást tapasztaltak és neurológiai problémára gyanakodnak (ezeket szóban felsorolták, szerintem nem minden probléma, inkább személyiség jegyek). Kértem a vezetőtől, hogy had mehessen csak 3 napot a bölcsibe (azzal az indokkal, hogy így tudok neki segíteni a lemaradásban), akkor említette a fejlesztést. A kérésemet magán úton történő felmérés előzte meg (erről még nem szóltam a bölcsiben).
2016. ápr. 24. 22:04
 6/18 A kérdező kommentje:
a zárójelben a" probléma" helyett "lemaradást" akartam írni.
2016. ápr. 24. 22:05
 7/18 A kérdező kommentje:
A magán úti felmérés eredménye csak részben van leírva (de szóban már megvolt). A háziorvos és a felérők szerint sincs neurológiai probléma a háttérben.
2016. ápr. 24. 22:41
 8/18 anonim ***** válasza:

"Kértem a vezetőtől, hogy had mehessen csak 3 napot a bölcsibe"


Nekem is nagyon sántít az egész történet, a fent idézett mondatodnak sincs semmi értelme, hisz semmi sem kötelez arra, hogy 5 napot vidd a gyereked a héten, ha akarod egy napra sem kell bevinned, nem kell engedélyt kérni az otthonmaradásért.

2016. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Bocsi megint, felmérőket akartam írni.
2016. ápr. 24. 22:42
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as akkor miért vett fel támadó hangnemet és szóban ellenezte az ötletet?

Egyébként van valamilyen szabály ami arra vonatkozik, hogy mennyit vagyok köteles vinni a gyereket bölcsibe (ha nem beteg)?

Sajnos az nem megoldás, hogy teljesen kivegyem. Ezt a tanévet kellene csak kihúznunk.

2016. ápr. 24. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!