Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kell tartani ettől? Van...

Kell tartani ettől? Van ilyenben tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Szeptembertől bölcsibe megy a lányom. Olvasgattam a neten a bölcsikről a városban és 98%-nál ez van írva: "A KSZI bölcsődék fogadják a másként fejlődő, sajátos nevelési igényű gyerekeket, akiket XY bölcsődékben felkészült szakemberek fogadnak." Lányom is ilyen bölcsibe megy. A sajátos nevelési igényű gyerek lehet agresszív, aki bántja a többieket? Tudnak a gondozók figyelni rájuk? Őszintén szólva féltem a gyerekemet mióta ezt olvastam...

Nem rosszindulatból írom, de az olyan gyerekeket, akikkel viselkedési gond van (nem kicsi, hanem tényleg bánt(hat)ják a többit), miért teszik be a többiek közé?

Ebből szokott baj lenni?


2016. máj. 5. 08:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Bármilyen lehet. A beszédelmaradás is lehet ez a kategória, de a downosok is. Miért kell a sérült gyerekeket integrálni ezt komolyan kérdezed? Szerinted őket ki kéne lökni a társadalomból?
2016. máj. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt alkalmi agresszió a korukból fakadóan teljesen egészséges gyerekeknél is előfordul. Ebben a korban tanulják meg az érzelmeiket szociálisan elfogadható formában kifejezni. Ez nem azonnal megy, így ha az egyik elveszi a másik játékát, akkor lehet, hogy a játékvesztett gyerek behúz neki egyet vagy fellöki. SNI nélkül.


Az SNI pedig tényleg egy összefoglaló megjelölés. Lehet testi fogyatékossága, Down-kóros, szellemileg enyhén-közepesen elmaradott, stb.

A gondozók azért vannak ott, hogy a helyzeteket kezeljék. Az egészséges gyerekeknek pedig azért tesz jót, mert toleránsabbá neveli őket. Nem fognak megijedni egy mozgássérült vagy szellemileg visszamaradott embertől, mert láttak már ilyet testközelből.


Én kifejezetten örülnék, ha a gyerekemet ilyen óvodába tudnám majd íratni. (Most bölcsődés és ott nem találtunk ilyen opciót belátható távolságon belül, pedig direkt kerestem.)

2016. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Nővérem fia enyhe aspergeres. Kicsit tartottam is tőle, amikor a fiammal találkoztak. Unokatesó 5 éves volt, fiam 1,5.

Hihetetlen, milyen gyengéd, segítőkész, óvatos volt a fiammal. Annyira vigyázott rá, hogy még egy hirtelen mozdulatot se csináljon a közelébe, nehogy sérülést okozzon.


SZóval nem kell egyből arra gondolni, hogy agresszívek az ilyen gyerekek.

Fiam most megy oviba "normális" gyerekek közé, sokkal jobban félek a vegyes csoporttól (átlag 5-6 évesekkel lesz együtt), mint attól, ha SNI-s gyerek is lenne az oviban.

2016. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Első! Gondoltam, hogy lesz aki rögtön nekem esik.

De nem, nincs igazad. Nem akarom kilökni őket a társadalomból, nem akarom őket bezárni meg ilyenek!

Csak ha adott egy tényleg agresszív gyerek (--> olvastam ilyen történeteket ... lelöki a csúszdáról, a széket dobálja, üti a fejét stb stb. Szóval amitől komoly baja lehet a gyereknek.) Ilyen viselkedésű ha van a csoportban akkor nem tudom elhinni, hogy elég az 2 gondozónő. OK, abban igazad van, hogy olyan megfordult a fejemben, hogy őket lehetne speciális bölcsődébe íratni. Ahol nincs veszélyben másik gyerek.

A fogyatékosokkal semmi bajom!!!!! Még egyszer leszögezem. CSAK azzal van bajom, vagyis attól tartok, hogy egy nagyon agresszív gyerek nagy eséllyel sérülést is okozhat a társainak.

2016. máj. 5. 09:28
 5/18 A kérdező kommentje:

2 - 3 . OK, értem és örülök, h nálatok minden OK.

Nem az enyhe tünetekkel rendelkezőktől tartok, meg a testi fogyatékosoktól, meg az aranyos , gyengéd gyerekektől.

Hanem sok olyat olvasni, hogy már szinte vadállat módjára agresszív a gyerek és a nevelők sem tudnak vele mit kezdeni.

2016. máj. 5. 09:30
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Bocsáss meg kérdező, de egy agresszív gyerek nem SNIs és egy SNIs se agresszív. A BTMNesek között van ilyen, de az se jelenti feltétlenül azt, hogy a gyerek agresszív, és az agresszív gyerek se feltétlenül BTMNes. Amúgy meg jobban félnék én a helyedben az átlag gyerektol, mint attól, akinek papírja van áron, hogy valamiben elter a többségtol
2016. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

"Nem az enyhe tünetekkel rendelkezőktől tartok,"

Attól, hogy enyhe aspergeres, még pont olyan SNI, mint egy Down-os, vagy egy testi fogyatékos.


Nem értem még mindig az aggodalmad. Nyilván, ha ilyen szélsőségesen agresszív gyerek lenne a bölcsiben, nem hagynák a nevelők, hogy mindenkit elgyepáljon, és bántalmazzon.

De miért gondolod, hogy egy SNI agresszív? És miért nem feltételezel agressziót egy "normális" gyerekről?

Sajnos manapság már a normális gyerekekkel nem foglalkoznak minden esetben annyit, mint kellene. Viszont egy SNI gyerekre mindenki jobban odafigyel.

SZóval az előítéleted ne vetítsd SNI gyerekre, mert a normálisnak tűnők között nagyobb eséllyel vannak kis "terroristák".

2016. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A köznevelési törvény értelmében az sni-s gyermek(diagnózistól függően) 2-3 főnek számít a csoportban, ergo eleve kisebb a csoportlétszám, úgyhogy de, elég a két gondozónő. Az én fiam autizmussal él (akkor még csak egyéb pervazív zavar volt a diagnózis), a csoportjukban 6 gyerek volt összesen. Ő, egy már nagyobbacska autista kisfiú(nekik ugye tovább lehet bölcsödében maradni, hogy a sok intézményváltás ne viselje őket meg, Ő például innen már előkészítőbe ment, speciális iskolába az óvoda kihagyása nélkül) egy mozgásfejlődésben elmaradt kislány és három egészséges kisgyerek. Alkalmi agresszív csak és kizárólag az egyik "normális"kisfiú volt néha. El kellene már felejteni ezeket a sztereotípiákat. A "fogyatékkal élő" (nagyon nem szeretem ezt a kifejezést, de valahogy hívni kell) gyerekek között semmivel sem több az agresszív, mint egészséges társaik közöött. Vannak olyan betegségcsoportok/állapotok, amik evvel járnak (hiperaktívitásnál sűrűn előfordul), de ott az integrálásnál ezt figyelembe veszik, nem fognak egyetlen ön és közveszélyes gyereket sem normál bölcsödébe integrálni, ha megtörténne is kiderülne seperc alatt. A tapasztalat azt mutatja, hogy agresszív/erőszakos gyermek általában a szociálisan sérült környezetből kerül ki nagy többségben és nem az sni-s gyerekek közül. Ez a fajta hozzáállás roppant kártékony. Ha szülőként aggódsz is a gyermekért, ami természetes, nem az a megoldás, hogy előre rettegsz, esetleg elzárkózol az integrált oktatás elöl. Figyelni kell, kommunikálni és együttműködni. Probléma esetén jelezni, de hidd el, nem nagyon szokott ilyen lenni. Sokkal előbb fogja az a "Pistike" lelökni a lépcsőn a gyerekedet, akinek otthon apa piál a tévé előtt és anyuval ordít, továbbá nem fogalalkozik vele érdemben a kutya sem, mint egy esetlegesen sérült gyermek. Csak éppen őket sajnos senki nem szűri. Holott jellemzően az ilyen otthoni környezetben sinylődő, szülői agressziót/nemtörődömséget elszenvedő gyerkekkel van később is a probléma, mind az óvodában és az iskolában is. Nem azt jelenti, hogy nem lehet agresszív egy sni-s, dehogynem. Viszont a diagnózissal a kezében a kezelőorvos/ szakértői bizottság hidd el, el tudja profin dönteni, hogy integrálható-e a gyermek, avagy sem. Persze hibaszázalék mindenhol van és előfordulhatnak kirívó esetek. Egy dekával sem sűrűbben, mint bármely más, kizárólag egészséges gyerekeket fogadó intézményben.
2016. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam , hogy egy sni-s agresszív.

Ezekkel a bocsánat a kifejezésért, de pár betűs betegségekkel nem vagyok tisztában. Ezért nem is írok olyat, hogy ők mint agresszívek.

Csak a "sajátos nevelési igényű"-ről jutott eszembe, hogy HA van olyan , aki agresszív, akkor stb stb stb.

Meg persze, azzal is egyetértek, hogy a "normális" gyerekek között is lehet ilyen.


Jajj... na mindegy. A lényeg az lett volna, hogy kell-e aggódni vagy tudnak a gondozók figyelni MINDEN gyerekre annyira, hogy ne legyen nagy baj. És ezért lettem volna kíváncsi tapasztalatokra, hogy ha valaki gyerekének a csoportjába jár problémás (!!!) gyerek, azt tudják-e a nevelők kezelni.

Lehet kicsit rossz volt a kérdésem.

2016. máj. 5. 10:07
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Esküszöm nem csak 3-ig, de tízig is elszámoltam, de feleslegesen, így inkább leírom a véleményemet:

"Nem rosszindulatból írom, de az olyan gyerekeket, akikkel viselkedési gond van (nem kicsi, hanem tényleg bánt(hat)ják a többit), miért teszik be a többiek közé? "


No, innen látszik, hogy mennyire buták az emberek. Te is kérdező, nyugodj meg. Egy Down-baba maga a tiszta szeretet, pedig őket imádják kinyírni már az anyaméhben is.

DE! A fogyatékosság nem egyenlő azzal, hogy a hülye szülő hülyén neveli és agresszívvá a gyerekét. Komolyan kiakasztanak az ilyen saját magatoktól kitalált fogyatékos sztereotípiák! Az ilyen szülőnek nem adnék addig gyereket, míg fel nem fejlődik egy bizonyos értelmi szintre!


Az én fiam SNI-s! És a világ legnyugodtabb gyereke, mivel neki beszédfogyatékossága és ez bizony nem hozza magával az agyalágyult agressziót, sőt, a fogyatékos gyerekek szülei is képesek nevelni a gyerekeiket! Attól, mert egy kislány mondjuk kerekesszékes, még nem lesz tömeggyilkos! Vagy egy siket sem fogja széjjel verni a csoporttársait! Mert ezek is beletartoznak az SNI-be!


Valld be nyugodtan, hogy halvány lila fogalmad sincs arról, hogy mit takar a fogyatékos kifejezés, vagy az SNI. Tök sötét vagy, de arra van eszed, hogy kitalálj marhaságot.


Nyugodtan lehet jelenteni a hozzászólásom, mer annyira felhúztam magam az ilyen ostoba gondolkodáson, hogy legszívesebben nem is néznék vissza erre az oldalra, mert baromi rossz szembesülni azzal, hogy az ilyenek is nevelnek gyereket.

2016. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!