Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Volt akinek nehezen szokott...

Volt akinek nehezen szokott be a gyerek, sokat sírt?

Figyelt kérdés
Egy kis vigasztalásképp, akinek ilyen nehezen vált el a gyerkőc, meddig tartott? 8 napja tart a beszoktatás, de ma is úgy sírt amikor bevittem :( Tegnap is majdnem egész délelőtt sírdogált. Megszakad a szívem. Van aki hasonló helyzetben volt?
2016. máj. 12. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora a gyerek? Mondták, hogy egész délelőtt sírt? Te hogyan állsz a dologhoz? Mit lát rajtad?
2016. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 hét múlva lesz 2 éves. Igen, mondták, hogy sokat sírt... Én mindig itthon mesélek neki a bölcsiről és mosolyogva viszem be, mondom neki, hogy szuper lesz és azt is mondom, hogy mindig visszajövök érte. Persze a valóságban nagyon megvisel, volt már, hogy sírtam is, de neki, illetve előtte ezt sosem mutatom. Ő még nem tud beszélni, így ő nem tud mesélni.
2016. máj. 12. 10:08
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
A párom ma is emlékszik rá, milyen rossz volt és mennyit sírt. Nem lehet megoldani, hogy várjatok egy fél évet, amíg megérik rá?
2016. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Még korai volt neki. Muszáj járnia?
2016. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

mi 1 éven keresztül minden reggel megbeszéltük. néhány nap után már magától kérte otthon indulás előtt, és a bölcsiig vezető úton még vagy 3x, hogy "beszéljük meg".

ekkor elmondtam, hogy ott szeretik és vigyáznak rá, de apa és én is dolgozunk, ha otthonmarad egyedül, nincs aki enni, inni adjon neki, nincs aki játszon vele, nincs aki vigyázna rá, ha baj éri, nincs ai megvígasztalja, stb.


kb 2 hónap volt, mire hétvégén is el tudtunk sétálni a bölcsi felé anélkül, hogy kiabálta volna, hogy ne arra, ne arra. pedig miután otthagytam, nem sírt a gondozónők szerint.


viszont a bentalvással megvártam ezt a 2 hónapot (kb eddig tartottak ki a felhalmozódott szabadságaim), és csak akkor kellett bent aludni, amikor már végre örömmel ment bölcsibe.

2016. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, muszáj. Lakás és autóhitelünk is van, amire sajnos a huszonezres gyes vajmi kevés.
2016. máj. 12. 10:20
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Nemrég olvastam egy cikket, hogy óvatosan a bölcsödével. Lelki háttérről volt szó, hogy nehezen éli meg a gyermek az elválást, hogy anya helyettesítve van egy másik nénivel. en is emlékszem az elválásra, pedig én csak ovis voltam, de megviselt nagyon. Az érzésre mar nem, csak magára a traumára. Erre nincs jó tanács, legközelebbi babànàl gondolj a harmadik évre, és előre rakj félre pénzt, amivel a GYES-t kiegészítheted.
2016. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem jó tanács miatt írtam ki a kérdést, hanem amint látod olyanoknak írtam akik ugyanezen átestek, hogy osszák meg a tapasztalataikat.

Engem is rohadtul megvisel, nyilván ha lett volna B, C, D, E stb megoldás azt választom. Teljesen felesleges arrol beszélni hogy óvatosan a bölcsivel, vagy muszáj e mennie. Ha nem lenne akkor nem gyötrődnék miatta és itthon lennék vele.

2016. máj. 12. 21:13
 9/9 mi a fene ***** válasza:
Nincs olyan pajtása, akit "régebbről" ismer ? próbáld meg valakivel összebarátkoztatni, úgy hátha könnyebb lesz.
2016. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!