Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hány évesen adtátok be a...

Hány évesen adtátok be a gyereketeket bölcsödébe? Mi volt az oka? Nem bántátok meg?

Figyelt kérdés
A gyerek szeretett a bölcsödében? Leírnátok mi volt az előnye, hátrány. Legyetek szívesek őszintén leírni az esetleges hátrányokat is!Köszönöm
2016. máj. 26. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

1.5. Nálunk egy éves korig jár a fizetés kb. 65%-a. Utána semmi. 1 éves korában heti 1 vagy 2 napot jártam dolgozni, addig a nagyszülőknél volt. 1.5 éves korában emeltem heti 3-4 napra, ebből heti 1 nap nagyszülőknél volt továbbra is a többi napokon bölcsi.


Azért, mert meggyőződésem, hogy a gyerekeknek szüksége van a korabeliek társaságára, illetve azért, mert a bölcsiben szisztematikusan tanítják őket, amit én otthon nem tudok megadni neki, illetve nem olyan minőségben, ahogy azt igényelné.


Előnye: a bölcsis gyerekek szociálisabban fejlettek, a gondolkodásuk és a közösségi érzékük is jobb. Önzetlenebbek és alkalmazkodóbbak.


Hátrány: az étkezés, főleg, hogy mi vegetáriánusok vagyunk. Szerencsére nálunk megengedett a saját étel, így mindig otthonról viszi. A bölcsődei, óvodai étkezés minősége szerintem kritikán aluli.

Illetve szintén hátrány lehet, hogy a bölcsiből is átvesz bizonyos nevelési elveket, értékrendet, ami akár a szülőével ellentétben is állhat.

2016. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

20 hónaposan szerettem volna államiba, de nem vették fel. Így csanát kerestünk. Csak heti 1-2 napot ment. Utálta. Részmunkaidőben dolgoztam, meg férjemnek is vannak hétköznap szabadnapjai.

Ez kb 5 hónapig volt, majd 2 év 4 hónaposan kezdte az állami bölcsit szeptembertől. Nagyon gyorsan beszokott, szeret járni, szeretni a gondozókat.Van 2 fiú, meg egy kislány, akivel "bandázik".

Hátrányt nem látom, mert fejlődésben sokat segített a bölcsi.


Az ok természetesen anyagi volt. Mert gyesből nem lehet élni (vagyis mi nem tudnánk). Így nekem is munkába kellett állnom. Nem bántam meg. Az ovit könnyebben kezdi majd.

2016. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Pár hete kezdett CSANA-ban 22 hónaposan. Nem szerettem volna visszamenni a korábbi munkahelyemre és megpályáztam egy állást (ahova fel is vettek), mivel már elég nagynak gondoltam az állandó közösséghez. Eddig jól alakulnak a dolgok, szeret ott lenni és sok új dolgot tanult már.
2016. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

15 hónaposan, mert nagyon ingerkereső, barátkozós típus volt. Úgy voltam vele, hogy ha tévedek még ki lehet venni.


Már két éves elmúlt, de nálunk nagyon bevált. Reggel a "bölcsőde" hívószóra öltözik és már a kilincsen lóg, hogy induljunk.

Anno a beszoktatás teljesen zökkenőmentes volt, nem sírt soha és a mai napig jókedvű. Nemrég volt egy nyílt nap, ott örömmel láttam, hogy egy pityergő kislányhoz odamegy, megsimogatja és felajánlja neki a cumiját, majd megölelte.


Hosszas keresgélés után nagyon jó intézményt találtunk. Profik a nevelők, a gyerekek pedig nagyon látványosan fejlődnek. Bevonják őket a pakolásba, terítésbe és örömmel csinálják is.

a kaja is jó, egészséges és finom. A beszoktatás alatt néha rám kente, így kóstoltam belőle - hát, csak azért nem kértem én is egy adagot, mert nem volt pofám, de esküszöm megettem volna.

Ő 2-3 adagot tol be ebédnél, ő is szereti.


De azt mondom, hogy gyerekfüggő, mert van, aki már nagyon korán igényli és alkalmas rá, van akinél meg 3 évesen is nehezen megy a közösségbe illeszkedés. Nem szabad úgy kezelni, hogy ami az egyik gyereknek jó, az kötelezően jó a másiknak is, hiszen nem egyformák.


Az egyetlen hátrány, amit én tapasztaltam: nem itatják őket eleget, viszont az épület szigetelése elég rossz, távfűtéses, ezért télen-nyáron meleg és száraz a levegő bent. Itthon kiszolgálja magát vízzel, ott viszont valamiért nem adnak rendszeresen inni. Mire hazaér, 2-3 deci folyadékot lehúz, olyan szomjas. De erre más szülő is panaszkodott már.

2016. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
2 évesen kezdte a csanát a fiam, mert én szakvizsgára tanultam. Nagyon könnyen beszokott, tényleg szerette. Semmilyen hátrányát nem tapasztaltam eddig, pedig már 4 éves. Nyilván a betegségek jöttek csőstül, de az bármikor adod közösségbe, így lesz, én ezt nem veszem hátránynak.
2016. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13 hónaposan kezdte a kisfiam a bölcsit, magán bölcsit, vissza kellett mennem dolgozni. 1 hét után már ott aludt, gyorsan beszokott. Imád ott lenni, jól érzi magát, nagyon nyitott barátságos kisfiú. Evéssel nincs gond, jókat is alszik. Betegségek jönnek, mindig akkor kap el valamit mikor jön egy újabb fog. De ez ezzel jár. Szeretem hogy vegyes csoport van, mert így nagyobb gyerekekkel van együtt és sokat tanul tőlük. Hátránya nincs, csak jó tapasztalatom van, nagyon jók a gondozó nők, szereti őket.
2016. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Betöltötte a 2 évet, másnap már kezdett. Oka, vissza kellett mennem dolgozni. Utálta, és én is magam ez miatt. Szar anyának érzetem magam, hogy ezt teszem vele. Az első fél év nagyon nehéz volt. Sokat volt beteg. Mire beszokott, megint beteg lett. Nem sokat járt bölcsibe. Én voltam vele itthon táppénzen. De amikor ment úgy szedték le rólam a gyereket. Februárba kezdett, nyáron itthon voltam 8 hét szabin. Nagyon féltem, hogy mi lesz újra. De nem volt gond, nem mondom, hogy szeretett járni, de legalább nem sírt.
2016. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12 hónaposan szoktattam be. Beteg eddig egy hetet volt, meg télen végig csorgott az orra. Ennyi hátránya van. Most 17 hónapos, két-három naponta plusz egy szóval jön haza, bár itthon is rengeteget éneklünk és mondókázunk neki, szóval ez nem feltétlen csak a bölcsöde érdeme. Reggel magától rohan be, átöleli a társait, a nevelőnőt (onnantól mi megszűnünk, nem is köszön. :) ) Délutánonként néha van egy kis hiszti, ezt "otthoni üzemmódba állásnak" hívom. Aztán ha átállt, nincs vele gond. Bölcsödében 4-6 nevelőnő van a 10-15 gyerekre (értelemszerűen több gyereknél többen jönnek be dolgozni aznap).Se a férjemben, se bennem nem merült fel (és köreinkben sem), hogy egy évnél tovább otthon legyek a gyermekünkkel. Nem pénz kérdése, a gyedet meg sem igényeltem, mert nem jutottam el odáig (diplomás gyed járt volna, így a gyest sem intéztem el 1 év után.)
2016. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!