Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Megőrülök a gondolattól, hogy...

Megőrülök a gondolattól, hogy bölcsis lesz, mit tegyek hogy elmúljon ez az érzés? Más is volt így? Milyen pozitívumokkal járt hogy bölcsis lett a gyereked?

Figyelt kérdés

Nemsokára betölti a 2-t a kisfiam, vissza kell mennem dolgozni, ő pedig bölcsis lesz. Viszont képtelen vagyok "feldolgozni" . Kiborít a gondolat, hogy ő nem fogja érteni, hogy anya miért hagyja ott egy idegen helyen, miért változik meg ennyire a megszokott élete. Olyan kicsi még, nem arról van szó, hogy nem értem meg, hogy el kell engedni a gyerekünket, csak egy 2 évest még annyira nehéz.

Minden nap sírok miatta.

Más is érzett így?

Tudnátok valami meggyőzőt írni, hogy miben lesz jó neki ha bölcsibe kerül?


2016. máj. 26. 15:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%

Hogy lehet egy gyereket ennyire túlfélteni??


Egy két éves általában ujjong, hogy gyerekek között lehet és nem csüng rajta az egész nap az anyja, hogy ezt így, azt úgy. Hidd el, nem fogsz neki hiányozni, kicsit eltúlzod...

2016. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

1-es, egy 2 évesről beszélünk nem egy kamaszról, könyörgöm :D. Egy 2 éves még nemrég abba volt, normális ha nehezére esik az anyának elszakadni tőle. Gondolom az elmúlt 2 évet együtt töltötték napi 24 órában. Nem mindenki veszi könnyen ezeket az akadályokat.

Mindamellett azt mondom kérdező, hogy valószínűleg neked lesz rosszabb :). A gyerekek még könnyen alkalmazkodnak, megszokják az új dolgokat, fel a fejjel! Próbálj meg pozitívan hozzáállni! Az oviban már rutinos lesz, könnyebben beszokik majd, lesznek ismerősei a bölcsiből.

2016. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Bunkókám, jól megnyugtattad az aggódó anyukát!
2016. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Én arra gondolok mennyi olyan jó élménye lesz a bölcsiben, amit velem nem élhet át. Én szeretek tömegben lenni, nagyon jó érzés, ha körülötted mindenki ugyanazt csinálja, és része lehetsz egy nagy csoportnak. Gondolj bele, te is mashogy viselkedsz, ha anyukád ott van a közeledben. Ő először élheti át, hogy senki nem figyeli, nélküled úgy viselkedhet, ahogy szeretne. Rengeteg felfedezni való van egy bölcsiben. Én erre gondolok. Meg arra, hogy ezt az óriás energiabombát nem nekem kell lekötni, és nem nekem kell takarítani utána. Az enyém 27 hónaposan fogja kezdeni a bölcsit. Remélem addigra már lesz pár szava, hogy könnyebben megértesse magát. Amúgy a beszoktatás szerintem az anyukáknak is fontos, hogy szokják a helyzetet.
2016. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
2-es vagyok, * nemrég baba volt - elírtam, bocsi :)
2016. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Miért rossz az, hogy "megváltozik az élete"?


Gyerekek közé kerül, egész nap játszanak, mesét hallgatnak, új játékokat fedezhet fel... mi lenne ebben rossz? Tanul egy csomó okos dolgot (pohár, evőeszköz, pakolászás, öltözködés), amire büszke lehet majd, hogy ő már tudja.


Persze ha a beszoktatást te teszed majd nehézzé, mert látszik majd rajtad, hogy NEKED ez mennyire rossz, akkor neki is nehézzé teszed.


A gyerek kíváncsi, és elfogadja a környezetét.


Agyhúgykövet kaptam azoktól az anyukáktól, akik visítva kiabáltak a gyereküknek a homokozó széléről, hogy "Fúúúj, ne nyúlj hozzá ahhoz a bogárhoz!!!" - pedig a kiskölköket tökre érdekelte, hogy milyen érzés, amikor a kezében mászik egy szarvasbogár... (ahol laktunk, míg pici volt a két fiam, ott volt vagy 40 gyerek 0 és 8-10 éves kor között, tehát ha a sajátommal foglalkoztam, akkor biztos volt mellettem 3-4 idegen gyerek is - mielőtt valaki ilyen bogaras-mutogatósnak nevezne). Ezek az anyukák a saját félelmeiket akarták a saját gyerekeikbe belenevelni - akkor is, ha a gyerekben konkrétan semmilyen félsz nem volt pl. a szarvasbogárral szemben. Sőt, tetszett neki és meg akarta mutatni anyunak...(na jó, erre én is bíztattam, vessetek a mókusok elé!)


Szóval oda akarok kilyukadni, hogy hagyd a gyereket, hogy felfedezze az új környezetét, és az ő érdekében (meg a sajátodban) vágj jó képet hozzá!

2016. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a szorongást látja rajtad, akkor piszok nehezen fog beszokni.

A leírásod alapján a gyereknél nem utal arra semmi, hogy nehezen venné az akadályt, inkább te nem tudod feldolgozni. a napi szintű sírást egy picit eltúlzottnak érzem.

2016. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

"semmilyen félsz nem volt pl. a szarvasbogárral szemben. Sőt, tetszett neki és meg akarta mutatni anyunak..."


Bocs az offért, tökre igazat adok neked, viszont én a pókfóbiámmal elképzeltem, hogy a gyerek odajön egy pókkal... Hááát, valszeg ordítva ugranék ki a csukott ablakon. :)

Nálunk anyunak-nem-mutogatunk-pókot-mert-kitöri-a-frász policy van. A pókfelelős az apja.

2016. máj. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Ne fogd a gyerekre, ez az elválás neked nehéz. És ha ő látja rajtad, hogy te nem vagy biztos a dolgodban, akkor lesz neki is rossz, akkor jön a sírás.


Egy kétéves gyereknek már bőven a kortársak társaságára van szüksége, és ha megfeszülsz se leszel egy csapat 2 éves.

2016. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Hát először is szerintem a saját fejedben tegyél rendet sürgősen, mert ha a gyerkőc azt látja, hogy az anyja egy egyszerű bölcsitől ilyen rosszul van, akkor tuti baromi nehéz beszokás lesz.

Az enyém 1 évesen ment bölcsibe (most 3 és fél)...fura volt az elválás az 1 év (+ pocak) szimbiózis után, de nem bántam meg. Rengeteget fejlődik a bölcsiben, nagyokat játszik a többiekkel, címeres barátai vannak, akikkel bölcsin kívül is találkozunk alkalmanként. Mikor itthon van, akkor meg minden percet igyekszünk minőségien kihasználni....játszunk, sütünk-főzünk együtt, mesélünk, mondókázunk, éneklünk. Nem tudnám egész nap ilyen intenzíven és tartalmasan lekötni, ez világosan látszik, amikor itthon van mondjuk egy betegség alatt (és már kezd jobban lenni).

2016. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!