Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsiben hogy fegyelmeznek?

Zsír Áf kérdése:

A bölcsiben hogy fegyelmeznek?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Határozott, szép szóval.
2016. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem szabad, gyere, simogasd meg (persze ilyenkor megy a hiszti, a sértett önérzetesség :DD) Mi így nevelünk - egy bölcsisnéni
2016. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

HA a szép szó nem hatja meg a gyereket?

Van egy angyal arcú ördög gyerek a bölcsiben, a fiam arcából mindig kikap egy darabot. Mást is bánt a gyerek (2 éves) pl fojtogat, megmar stb. A gyerekek félnek tőle. A szép szó bizony kevés nála. A gondozó hiába van folyamatosan résen a gyerek gyorsabb. Ilyenkor?

2016. jún. 4. 21:04
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
beszélj anyukával,tegyél panaszt,válts bölcsit.
2016. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk volt ilyen. Rá egyrészt jobban figyelnek, illetve a viselkedését (ez fontos, hogy nem a személyét!) elmarasztalják szóban, finoman lefogják közben (maga felé fordít, leguggol, szemébe néz), majd kiemelik a szituációból. Általában a szoba másik felébe viszik és ott játékkal elvonják a figyelmét. Az áldozatot pedig megvigasztalják.

Elég sokat fejlődött már. Sajnos a családi háttere nem túl rendezett, így mondhatni érhető a viselkedése. Sok szorongás van a kissrácban.


De ha túlzottan aszociális egy gyerek, akkor nevelési tanácsadó, majd eltanácsolás az intézményből a sor végén. Ez a bölcsődék szabályzatában benne is van, hogy ha a gyerek folytatólagosan veszélyt jelent a társaira, akkor jogukban áll eltanácsolni.

Egyszer-egyszer szinte mindegyik gyerek kakaskodik egy másikkal, csak a mérték és a gyakoriság nem mindegy.


Ha Gizike ellöki Micikét, mert meg akarta puszilni, de neki terhes volt a fizikai közelség, viszont Micike esés közben lefejel egy betonszegélyt, akkor Gizikére nem szállnak rá. Ő ellökni akarta, azt nem képes felmérni, hogy betonszegély-koponyasérülés-stb.

Viszont, ha Gizike folytatólagosan terrorizálja Micikét, akkor egy idő után kezdeményezhetik az eljárást, hogy a szülők keressenek másik intézményt.

2016. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Említette valamelyikőtök a leguggolást, és a szemébe nézést. Volt szerencsém látni, hogy a 1,5éves bidám-bidám úgy köpte szájba a bölcsinénit, hogy arra nem volt ideje, hogy kiköpje. Gyönyörű egy látvány, nem ajánlom.


Állandóan megy a harc, fojtogatás, és mára kialakítottak neki egy dühöngőt, ahol a napjának 95%-át tölti. Eltanácsolásra nincs lehetőség, mert a bölcsinénik szeretnének otthon nyugodtan aludni.

2016. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nálunk napi szinten kettő-három sérülés van. Ennél több lenne, de olyankor ott van a gondozó is. A többi gyereken is van. Itt ha jól tudom wc-be rakják kb 5 percre. Más nem hat nála...
2016. jún. 4. 21:20
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Én agresszív gyerekkel szemben pont a dobd vissza kenyérrel elvet használtam. Kitartó és türelmes voltam - másnap már kifejezetten engem kért maga mellé aludni, lestek is a kollégák.


Az ilyen gyerek sérült és nagyon-nagyon szeretetéhes. Meglepődik, ha durvaságaira nem durvasággal reagálnak ( a szülei is).

2016. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Moon_Walker ***** válasza:
44%

mehet itt a duma... de én megrángattam a gyereket, amikor nem látta senki.

utána nyugi volt.

egy 2 éves gyereknek nem lehet megmagyarázni semmit szóval. csak a testi jelekből ért.

2016. jún. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Úristen...
2016. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!