Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Más bölcsődékben is túlöltözte...

Más bölcsődékben is túlöltöztetik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Alapvetően szuper bölcsőde, nagyon jó intézmény.

Egy dolog zavar csak: télen-nyáron nagyon meleg van bent (ez főleg a korszerűtlen fűtés és szigetelés miatt van). Az elején jeleztem, hogy relatív hideghez van szoktatva a gyerek, úgyhogy őt nem is kell annyira öltöztetni.


Ma délben mentem érte, kicsit várni kellett, így 15 percig az ajtó előtt ácsorogtam. Rajtam rövidnadrág, ujjatlan felső és szandál volt. 10 perc után ömlött rólam a víz. Amikor kiadták a gyereket, hosszúnadrág, két réteg felső és zokni... A haja pedig csatakosra izzadva. Hőmérő nem volt nálam, de 25-27 fokra tippelem a benti hőmérsékletet.


Itthon max 21-22 fok van, aludni pedig 18-19 fokban szokott.


Minden hazaérkezés után iszonyú mennyiségű folyadékot megiszik, néha 3 decit egyszerre, tehát ki van száradva - ezért próbáltam szólni, hogy itassák kicsit többet, de eredménytelenül.

Itthon elérhető magasságban van egy kulacs víz, gyakran, de egyszerre csak pár kortyot iszik, ilyen teveszerű ivást csak bölcsőde után látok nála.


2016. jún. 8. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok nem úgy van, hogy abban van a gyerek, amiben viszed?

Én rövidujjú + rövinadrágban viszem a fiam, váltónak is az van a szekrényben (ha leeszi, stb), szóval nem tudnak hosszúnadrágot + 2 pulcsit ráadni.

2016. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, mi tegnap voltunk látogatáson és szerintem teljesen jól voltak öltöztetve.

Időjárásnak megfelelően - pedig én is hideghez szoktattam az enyémeket, nem tűnt túlöltöztetve egyik bölcsis sem ott.

Az tény, hogy meleg volt bent, de kint volt mind az udvaron az árnyékban és nyári cuccban.

2016. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Reggel azért visszük hosszúban, mert akkor még hűvös van.

Felülre visszaadták rá a kardigánt, amiben vittük és amit az öltözőben le is vettünk róla. Cserének rövidujjú póló és rövidnadrág van bent.

Zokni szintén a bevitelig volt rajta, ment a szekrénybe. De valamiért elővették és visszaadták rá.

2016. jún. 8. 13:15
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne vigyél be hosszút. Se zoknit és akkor nem tudják ráadni. Egyébként nálunk nem. Ők kértek már két hete bentre rövidnadrágot. Kintre meg hosszút adnak rájuk.
2016. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Most látom hogy írtál. Dobd be a táskában a hosszuujjut meg a zoknit reggel. Amúgy a többi gyerek is így van öltöztetve?
2016. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Reggel beviszed, leveszed a kardigánt és elviszed magaddal.

Próbáld meg udvariasan megkérni az egyik szimpatikusnak tűnő (ha van ilyen) dadust, hogy ügyeljen rá, mert úgy veszed észre túl öltöztetik.

2016. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor reggel leveszem a kardigánt a gyerekről és elhozom magammal hogy ne tudják ráadni. Neked is ezt tanácsolom. Hozd el a hosszúujjút, hosszúgatyát ha ennyire meleg van. Kintre sem kell már hosszúujjú.
2016. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

gondozónő vagyok, szerintem ez abszolút emberfüggő, nem ilyen bölcsi sajátosság.

nekem mindig melegem van, ahogy írod, én 25 fokban izzadok, mint te. nálunk is itthon hűvös van télen-nyáron.

kolléganőm 25 fokban pulcsiban van, nagyon fázós, simán kiül a napra ilyenkor délben, én már nem bírom. de a gyerekeinken (sajátok) is látszik, mikor én már nem nem adok harisnyát, akkor ő még a harisnyára 2 nadrágot ad a gyerekére :D


alapvetően zoknit mindig adok a bölcsiseimre, ha elvinnéd, akkor vennék ki a közösből és ráadnám. kint az udvaron lehet zokni nélkül, bent nem. kardigánt akkor adok rájuk ha kint csatakosra izzadtak és bent ugye hűvösebb van. mondjuk 23 fokban még rájuk szoktam adni, mert kint a napon van most 30, bent relatíve hűvös van.

amúgy jót nem lehet tenni, mert a fázós szülőnek az a baja, hogy miért van rajta rövid, a meleget nem viselő szülőnek meg az, hogy miért van egyáltalán ruha a gyereken :D


de speciel amit írsz, az nekem is sok, szóval ne érts félre, csak nem tudom mi lehet tenni azonkívül, hogy sokszor szólsz. a hazavitel nem jó ötlet, mert jön egy nagy eső és hűvös lesz, akkor meg tényleg megfázik a gyereked...

2016. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva van. A gyerek meleghez van szokva, a bölcsiben jó meleg van, de télen is pólóban vannak. Most kb 3 hete már reklamáltak, hogy vigyek rövidnadrágot a gyereknek, mert meleg van. Mondom 18 fok van amikor reggel indulunk.

Akkor is, rövidbe adjam be a gyereket. A vékony hosszú ujjú soha nincs rajta, se télen, se ilyenkor.


Ha megkérdezed, mit mondanak, miért öltöztetik ennyire?

2016. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva a többi gyerek ruházatát még nem néztem meg tüzetesebben. Ha másik gyerek kerül a közelbe, akkor inkább a kommunikációra figyeltem, de majd megnézem, hogy a többieket miben adják ki.


Bár biztos sok olyan család van (jómagam is ismerek ilyet, hozzájuk télen is legszívesebben bikiniben mennék vendégségbe), akik 25 fok alatt megfagynak. A saját apám is ilyen, vele is vita van, hogy azért, mert ő fázik, a gyereket nem kell eszkimóra öltöztetni. De még anno miattam is ezen ment a vita anyámmal, apám szerint mindig egy réteggel kevesebb volt rajtam a kelleténél.


Amikor rákérdeztem, annyi volt a válasz, hogy "hát itt nincs olyan meleg, hogy olyan kevés ruhában legyen". Az a baj, hogy ez szubjektív, a gondozó lehet fázós. Szerinte hideg van, szerintem meleg... Kifejezetten konfliktust nem akarok, mert ezt leszámítva tüneményesek a gyerekekkel, most is öröm volt hallgatni várakozás közben, ahogy beszéltek velük. Kedvesen, figyelmesen.


Bent rosszabbul is alszik, mert ugye altatás előtt hoztam el, már néhány gyereket fektettek közben. Vastag pokróc rajtuk. Gondolom, ha lerúgja, akkor visszatakarják. Bent 1 órát alszik, hétvégén meg egyet délelőtt, kettőt délután - szerintem bepótolja a heti elmaradást.

2016. jún. 8. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!