Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben mennyire várják el,...

Bölcsiben mennyire várják el, hogy önálló legyen a gyerek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Fiam 2éves, szeptemberben kezdi a bölcsit.

Mennyire kell önállónak lennie? Kanállal levest, főzeléket szépen eszik, villával pl. tésztát nem nagyon tud. Azért figyelnek rá, hogy rendesen eszik-e? Tudom sok a gyerek, nem állhatnak mindegyik mellé oda, de ha kell besegítenek?Öltözni sem tud egyedül, inkább vetkőzni. Ha wc-re megy, segítenek neki törölni, öltözni? stb.



2016. jún. 13. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú én oviba voltam közösségi szolgálaton és ott még mindenben segítettek,amit leírtál,figyeltek,hogy eszik-e a gyerek,segítetek wc-re menni,öltözésben is segítettek,úgyhogy szerintem a bölcsiben is fognak.Csak nagyon nézd meg,hogy milyenek a gondozók,mert azon nagyon sok múlik.
2016. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy vidéki ovi-bölcsi egyben, sajnos nem nagyon tudok válogatni, hiába nézem a gondozókat, csak reménykedni tudok, hogy minden oké lesz
2016. jún. 13. 14:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy önálló legyen, de persze nem árt. Segítenek neki mindenben
2016. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, addig még van egy kis időnk is, addig még gyakorolunk, csak nem szeretném, ha hátránya származna ebből.
2016. jún. 13. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányom is 2 éves lesz szeptemberben, akkor kezdi a bölcsit.

Nem várnak el semmit. Sőt ha etetni kell, etetik. Öltöztetik, pelusozzák, stb stb.

Volt 3 hete szülői, kaptunk tájékoztatót is, meg egy jópár oldalas kérdőívet kell majd kitölteni a gyerektől. :)

2016. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Segítenek persze, mondjuk nekem azt mondta az igazgatónő, hogy olyan 1,5-2 éves kortól a gyerekek már tudnak egyedül enni szóval megetetni nem hiszem hogy meg fogják, de feldarabolják a kaját ha kell. öltözködni wc-re menni meg ilyesmit segítenek.
2016. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bölcsiben semmilyen elvárás nincs, mindenben segítenek, ha szükséges. Az önállóságnak viszont örülnek, ehhez segítik hozzá a gyerekeket, de mindig ott vannak mellettük, és figyelik, segítik őket mindenben.
2016. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

gondozónő vagyok.

azért a sok gyerek nem annyira átláthatatlan, egy embernek max 6 gyereke van. mondjuk szeptemberben ugye nincs max létszám sem.

én úgy szoktam, hogy odaülök velük az asztalhoz és együtt eszünk. ha én befejeztem (én elég gyorsan eszem hozzájuk képest), akkor kezdem el nekik belapátolni, addig hagyom őket :) villa egyáltalán nincs a bölcsiben :D mindent csak kanállal esznek, majd oviban kezdenek csak villával enni, de azt is majd csak középsőben ;)

öltöztetni is úgy szoktam, hogy kimegyünk az öltözőbe és "együtt felöltözünk", közben osztom pket, hogy ne vegyék a cipőt, először a nadráááágot, neee a cipőőőőt, le kell venni a.... :D aztán elkezdem felöltöztetni őket :) általában novemberre már jól megy :)

aki szobatiszta annak nem segítek kitörölni meg felöltözni, ez is a szobatisztaság része, hogy tudja, viszont természetesen ott állok mellette és mondom, mondom, mondom, aztán igazítok ha kell :)

2016. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 13. 16:49
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
szájbarugdossák ha nem csinálja azt amit a tanárnő mond gecma.
2016. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!