Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödébe milyen mondókákat,...

Bölcsödébe milyen mondókákat, dalocskákat tanulnak a gyerekek? Írnátok nekem címeket?

Figyelt kérdés

#dal #vers #mondóka #böcsöde
2016. júl. 17. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Önkormányzati bölcsikben max csoportosan foflalkoznak velük es max enekel a gondozo.

Sokkal több értelme van az egyéni foglalkozásnak es a mozgással kapcsolt mondokáknak amit a gyerekkel csinálunk es nem előtte hogy nézze.

Pl Szabó Borbála Mozdulj rá! Tökéletes tematika a finommotorikus mozgástol kezdve a nagymozgásokig és még pl labdajátékokhoz vagy páros gyakorlatokhoz


Másik amit javaslok Forrai Katalin Ének a bölcsödében


(Plusz egyéb fejlesztésekhez Deákné B.Katalin Anya taníts engem)


(könyvtárban is vannak ezek a könyvek, és kihagyhatatlanul hasznosak)

2016. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mackó mackó ugorjál

Evezünk a Balatonban

Megy a hajó a Dunán

Borsót főztem

Lipem-lopom a szőlőt


hirtelen nem jut több eszembe, pedig nagyon sokat tanult a gyerkőc :o csak már inkább az ovis nóták, amik visszacsengenek

mindenesetre "ballagáson" komoly, 30 perces műsort adtak elő belőle :)

2016. júl. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 melcsiboszi ***** válasza:
Én családi napköziben dolgoztam, általában magyar gyerekdalokat, népdalokat énekeltem nekik, mindig igyekztem valamihez kötni pl. homokozás közben amilyen formát csináltam, azzal kapcsolatosat. Pl. hajó - Megy a hajó a Dunán, autó - Jön a kocsi, fut a kocsi, vonat - Megy a gőzös, stb. Zenebölcsit is tartottam nekik, igyekeztem aktuális témát választani mindig, pl. tavasszal költöző madarakról, gólya, fecske - Gólya, gólya, gilice, Hosszú lábú gólya néni, Eresz alól fecske fia, ehhez mozgás ill. mutogatás is volt, annál élvezetesebb nekik. Vagy nyáron-ősszel gyümölcsök, pl. szilva - Hull a szilva a fáról, szőlő - Érik a szőlő, ezek nem kifejezetten gyerekdalok, de szerették hallgatni. Poénból nehezebbeket is énekeltem nekik, pl. ha itattam őket, akkor a Bánk bánból a keserű bordalt, Gondold meg, és igyál! :) :) :) tetszett nekik, az enyémek meg tudják is... :)
2016. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!