Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Érdemes e venni egy nagy...

Bölcsitnyitnék kérdése:

Érdemes e venni egy nagy házat hogy nyissak benne családi napközit?

Figyelt kérdés

Kedves fórum olvasók!

Érden szeretnék venni egy nagy házat és nyitni benne családi napközit. Ezt nyilván nem azért hogy meggazdagodjak, viszont annak örülnék ha legalább 100 eft bejönne havonta nettóban nekem mint fenntartónak, hogy tudjam fizetni a törlesztőrészletet meg rezsit a nagy házra. Én csak a fenntartó lennék, tehát dajkák vinnének egy vagy két csoportot. Kérdésem, hogy mit gondoltok, mennyire reális ez az ötlet, és milyen formában lehetne megoldani? Hány négyzetméter szükséges hogy két csoport csana kényelmesen és hivatalosan tudjon müködni? Illetve az adózás hogy megy? Van esély hogy egy csoportból is bejön kb. 100 eft miután kifizettem a dajkát és adókat, vagy remélytelen ügy? Köszönök szépen minden hozzászólást/ötletet.



2016. júl. 18. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy én vagyok a hülye, de mit ertessz azon hogy családi napközi?
2016. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Elsőnek: Google... [link]
2016. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Kisfiam egy vidéki városban jár CSANA-ba. Családi ház, 1 csoport 15 gyerekkel és 3 gondozónénivel, havi kb. 35-ért, ami napi 4 étkezést tartalmaz, mellette csak a pelust és popsitörlőt viszem, minden más adott. Olyan sokat nem kaszálhatnak belőle...
2016. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Csinálj üzleti tervet. Pest és Porter elemzés, SWOT analízis, stb és máris jobban átlátod, hogy megéri-e.


Bármilyen vállalkozást nem lehet arra alapozni, hogy felteszek egy kérdést egy fórumon. Erre van az üzleti terv, ülj neki, írd meg és máris választ kapsz a kérdéseidre.

2016. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

100ezerből nem tudod kifizetni egy akkora ház törlesztőjèt ès a rezsijèt.

Ès mostmár hogy 3 èves kortól kötelező az ovi nem nagyon èri meg csanát nyitni.

2016. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Ès csak dajka nem viheti a csoportot, szakkèpzett ember kell, annak pedig nem elèg a minimálbèr.

Ès a bölcsihez kèpest plussz szolgáltatást is kell biztosítanod, hogy a szülőnek megèrje hozzád vinni a gyereket bölcsi helyett.

2016. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

én magán bölcsiben vagyok gondozónő. rengeteg előírásnak kell megfelelni! nyilván én ezeknek a töredékét sem ismerem, de a főnököm, a tulajdonos, aki egyébként diplomás óvónő mesélt érdekes dolgokat. pl. kötelező terasz, kert, ugye udvarnak a gyerekeknek. egy csoport egy szoba a létszám pedig a csoportszoba méretétől függ, de maximum 12 fő lehet, abban 2 felnőttnek kell lenni és mindig kell csoportonként egy olyan dolgozó akinek végzettsége van. a dajka nem elég, ő egyébként is a konyhában dolgozik többnyire, gyerekek körül csak segíthet hivatalosan.

tehát ha 2 csoportot szeretnél akkor vagy 2 nagyon jól fizetett gondozónőt alkalmazol akik 8-4-ig ott vannak, azontúl egyik nyit másik zár (én így vagyok, 180 a fizum), vagy 4 szakképzett dolgozót alkalmazol ugye félállásban. egyébként ez a gyakori csanában, 6 órában dolgoznak. ugye a szakképzett gondozónők/pedagógusok mellé kellenek a dajkák akik tálalnak, takarítanak, pelusozásnál besegítenek, öltöztetnek.

nálunk 150et keresnek a dajkák.

kell ugye felnőtt és gyerek mosdó, konyha, ezekben rengeteg előírás van. pl. mosogatógép kötelező.

az udvaron ugye olyan játékok kellenek amik megfelelnek az eu szabványnak és meg is van adva, hogy mik kellenek, pl. kisház, csúszda, homokozó, de a csoportszobába is vannak előírások, ugye kell pelenkázó helyiség, a szobába kis kuckó, kiságy, alvásidőn kívül, alváshoz ágyak, evéshez étkészletek...


szerintem jó nagy tőke kell ahhoz, hogy beinduljon és évek mire haszont hoz, marha nagy kiadások vannak az elején.

2016. júl. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
meg annak is nezz utana h milyen kovetelmenyek.vannak.egeszsegugyileg egy ilyen uzemeltetesehez. szakkepzett munkaero, addig oke, de mi a rendelet arra h milyen felszereltseg es higienias korulmenyek mellett uzemeltetheto esetleg eu szabvanynak megfelelo berendezes szukseges e milyen ellenorzeseknek kell megfelelni..stb. az adozas resze mindehhez kepest viszonylag egyszeru, attol fugg hogy milyen formaban szeretned mukodtetni, mennyi az arbevetel stb en is gondolkodtam abban h nyitok ilyesmit de mindezek miatt elvetettem.
2016. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
na ugy latom kozben szakmabeli us megerositette a ketelyeim
2016. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves #7, köszönöm a részletes választ, megkérdezhetem hogy te bölcsödében dolgozol vagy családi napköziben? mert a családi napközire más szabályok vonatkoznak, például nem kell külön gyerek wc. Tudom, hogy bölcsödét nyitni sokkal nehezebb lenne. A befektetés része nem gond, csak az a kérdés hogy lesz e minimális haszon rajta. Ha csoportonként bejön kb. havi 250.000 forint (5 gyerek x havi 50 ezer), és az egészet ki kell fizetni bérben, akkor még a rezsit se fedezné igy fenntarthatlan lenne. Ezt próbálom kideriteni.
2016. júl. 19. 00:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!