Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsibe heti 3x fél napra?

Bölcsibe heti 3x fél napra?

Figyelt kérdés

2 évesek a hármasikreim. Eddig úgy terveztem hogy 3 éves korukig itthon leszek velük, majd csak oviba mennek.

Mostanában viszont azt látom hogy jót tenne nekik a közösség: egyrészt jó lenne ha alakulna az evésük (önállóbban enni, kevesebbet válogatni), alvásuk (egyedül elaludni), de a fő ok az, hogy hiába vannak hárman és egyre jobban eljátszanak egymással, kifejezetten élvezik a gyerektársaságot a játszótéren, délutánonként a kerítésen csüngenek hogy mikor érnek már haza a szomszéd haverok, stb.


Arra gondoltam, hogy továbbra is itthon lennék, de heti 3x fél napra elvinném őket családi napközibe. Állami bölcsibe nem szeretném adni őket, csanába pedig ennél több időt nem igazán tudunk kifizetni a 3 gyerekre.


Ami viszont elbizonytalanít, hogy ez a kevés alkalom elég ahhoz hogy beszokjanak, megszokják, megszeressék? Van valakinek hasonló tapasztalata? Köszi


2016. aug. 20. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hátha. Nekünk nem vált be a fél napos csana. Egyrészt a gyerek napirendjének nem volt jó. Ebéd után, alvás előtt kellett érte menni. Mivel nagyon rossz evő volt még otthon is kért ezt-azt. Mire ágyba került kb. délután 2 óra volt. Vagy nem tudott már elaludni, vagy elaludt, de így 5-ig is aludt, akkor meg az esténknek volt annyi. Nekem sem érte meg, mert annyi idő alatt nem sok értelmeset tudtam csinálni.
2016. aug. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szeptembertől az én két évesem is családi napközis lesz. Én is erre gondoltam, h heti három délelőtt. De a gondozono nem javasolta csak a délelőttot, egész napot javasolt. Az első által leírtak miatt.
2016. aug. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egész naposat javasolnám én is.

Nem tudom, hogy az állami bölcsődét miért zársz ki, de anno körbejártuk a magán- és állami lehetőségeket is. Abszolút a vezetőn múlik a minőség, így végül egy állami bölcsődében kötöttünk ki, már egy éve oda jár és nem bántuk meg, nagyon szereti, szakmailag pedig teljesen elégedett vagyok a gondozókkal, intézménnyel.

2016. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is felboríthatja a napjukat a 3xfél nap...A sajátomat biztosan nem vinném így. Az államit (és az 5xteljes nap) miért zárod ki? A lányom 1 évesen ment állami bölcsibe, nekünk bevált, szuper a bölcsi vezetője és a gondozónők is. Más kérdés persze, hogy állami bölcsibe leginkább akkor mehet, ha dolgozol.
2016. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!