Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Érdemes lenne emiatt bölcsődéb...

Érdemes lenne emiatt bölcsődébe/családi napközibe íratni?

Figyelt kérdés
Lányom lassan 2 éves. Nagyon társaságkedvelő, játszótéren is csak akkor érzi jól magát, ha sok a gyerek. Ha üres a játszótér, csak körbe néz és már menne is. De ha van gyerek, akkor egyszerűen kivirul, akár korabeli, akár nagyobb, nagyon élvezi a társaságukat. Engem hátrahagy és megy homokozni, csúszdázni és nem is törődik azzal, hogy ott vagyok-e. Minden más programon is így van (ringató, babaúszás) megy a gyerekekhez és figyeli őket, magyaráz nekik. Ez már régebb óta így van, de most, hogy már nagyobb,elgondolkodtam a bölcsin, eddig kicsinek tartottam hozzá. Én megtehetném, hogy itthon maradok vele,mert főiskolán csinálok még pár tárgyat, de otthon vagyok kb. mindig a most következő félévben végeznék. De mindenhol azt hallom,hogy a gyereknek az anyja mellett a legjobb és ha nem kellene anyukának dolgozni, akkor simán otthon maradna 3 éves koráig, sőt ha az ovi nem lenne kötelező, akkor tovább is. Meg fog még elég sokat intézményben lenni,minek elkezdeni ilyen korán. Szóval nem tudom mi legyen. Én jól elvagyok vele itthon, csak rajta úgy látom, hogy már igényelné.
2016. aug. 29. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
En nem adnam be 2 evesen.
2016. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Add be nyugodtan. Nem kell neki nonstop ott lennie, simán hazaviheted ebéd után.
2016. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam még kicsi, de a közeli csanába be lehet adni fél vagy egy napra is a gyerekeket, és én pont azon gondolkodom, ha majd nagyobb lesz, tetszik neki, és lesz hely a csanában, akkor minden héten egy vagy fél napra otthagyomq, és akkor ő megtapasztalhatja a közösséget, én meg elintézhetek gyerek számára uncsi dolgokat addig.
2016. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Hát bölcsibe csak azért nem,mert a dolgozni menő édesanyák elől veszed el a helyet,miközben néha suliba vagy és amúgy otthon. Enyém már ovis,ha tehetném bölcsibe járatnám hat éves koráig,úgy utálom az összes óvodát. De ha tudod,csanába vidd,szerintem még ha fél napra is és nem minden nap,de hasznos és nem pici hozzá két évesen.
2016. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem volt egészen 2 éves a gyerkőc, amikor CSANA-ba adtam. Sokat foglalkoztam vele itthon is, illetve jártunk zenebölcsibe, gyerekek közé, de a vele egykorúak folyamatos társasága és közben a profi, mégis játékos foglalkozások nagyon jó hatással vannak rá.

Egyáltalán nem bánom, az ilyen típusú gyerekeknek egy jól megválasztott bölcsi nem hátrány, sok dolgot megtanulhatnak közösségben.

2016. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Az enyém magán bölcsibe jár 19 hónapos kora óta. Imádja, nem venném ki. Nálunk egész nap bent van, nem bánja sőt!
2016. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Afelé hajlok, hogy ha fél napra is,de jót tenne neki.

Múltkor is a bölcsi mellett sétáltunk,pont kint voltak a gyerekek és legalább fél óráig nem tudtunk a kerítés mellől szabadulni, mert folyton be akart menni a gyerekekhez, akik oda jöttek hozzá a kerítéshez.

Még ugyan nem érdeklődtem, de ismerősöktől nem hallottam, hogy hely hiány lenne, több bölcsi is van és azt hiszem 4 családi napközi,pedig egy kis városról van szó, szóval hely lenne.

2016. aug. 29. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Bölcsibe nem vinném, legalábbis nálunk katasztrófa a bölcsi, még maguk a gondozónők is megmondják nyíltan, hogy oda csak az vigye akinek nagyon muszáj, az csak gyerekmegőrző.

Csanába igen, ha tényleg jó.

A fél nap nálunk nem működött a két éves lányommal, mert megszokta, hogy ebéd után alvás. Ha a csanában ebéedel, és utána elhozom, mire hazaérünk már felébred, de estig meg nem bírja ki, alvás nélkül, és tiszta zizi egész du.

2016. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Szia! 2 éves hármasikreim vannak. Idén nyárig biztos voltam benne hogy csak oviba adom őket, ahogy írod mert mellettem a helyük addig, egymás társaságai stb.

De a nyaruk úgy telt, hogy könyörögtek a játszótérért minden nap (pedig a kertünk is jól felszerelt...), a kerítésen csüngve várták haza a szomszéd gyerekeket, stb.

Én a csana mellett döntöttem, 7 fős csoportba heti 3 napot mennek jövő héttől. Ha mégse jön be simán kiveszem őket, de szerintem szeretni fogják.

2016. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Minek ha jól elvan otthon? Hogy 2 hetente beteg legyen? Meg növelje a gyerekszámot, mikor nem muszáj? Menj vele szépen játszóra, ringatóra, babás programokra, játszóházba. A bölcsi a dolgozó szülőknek van, nem az otthon levőknek! Még ha van is hely, nem mindegy hány gyerek jut egy gondozóra. Ha ennyire vihetnéked van legalább csanába vidd!
2016. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!