Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyit valtozott a gyermekete...

Mennyit valtozott a gyermeketek miota bolcsibe jar? (Vagy jart regebben)

Figyelt kérdés
Mindenfele szempontbol erdekel :)
2016. szept. 7. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Az enyém 1,5 éves és nem régen kezdte (augusztusban). Nekünk nagyon bejött :) Szereti a gyerekeket és a gondozónőket. Nagyon szépen elalszik, ezzel sincsen gondja szerencsére. Reggel igaz, hogy nem mindig van kedve kelni és menni, de aztán belerázódik. Jobban lefáradt és rengeteget tanul is.
2016. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokkal jobbak az éjszakáink, jót tesz neki a rendszer. Rengeteget tanul, fejlődik, imádja a közösséget, nagyon szeret gyerekek között lenni. Én gyszemélyben nem tudnám ezt megadni neki, főleg, hogy eléggé introvertált (kicsit aspergerszerű tünetekkel) személyiség vagyok.
2016. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

8 hónapja bölcsis


Előnyök:

- sikerült leválnia rólam és nélkülem is játszik, nevet, barátkozik, nyitott a nagyvilágra, eleinte nagyon dacolt az ellen, hogy elmegyek, otthagyom, nélkülem lesz (bölcsi előtt sehol soha nem volt még nélkülem)

- megtanult szabályokat, szépen, nyugisan, ül evésnél és várakozik előtte, önállósodott (kezet mos, öltözik, és viszi a csordaszellem, ülnek a kiswc-re, stb)

- egyik gondozó szigorú, ideges, másikuk angyal, így megismerkedik többféle embertípussal ((de az idegest még mai napig nem fogadja el(én sem...), de jót tenne pedig, ha sikerülne, ha nem a lelkére venné, hanem elfogadná, hogy ilyen emberek is vannak, a világ sem csupán cukormáz))

- szociális készsége nőtt, segítőkész, figyelmes, találékony(kinyitja a gondozónak az ajtót, ha kiakar menni, stb)



Hátrányok:

- harapják más gyerekek - még mindig nem védi magát

- marokra kezdte fogni a filcet, kanalat

- visszavett beszédfejlődésben és magasságra nem nő(lehet nem a bölcsinek köszönhető, de bölcsi óta van ez)

- néha hozza a hisztis kiabálós formát, de hál ég kb 1-2 óra és elmúlik (amúgy abszolut nem ilyen típus, de bölcsiben ez a styl és utánoz)

- ügyesebb nem lett (nem énekel, nem mondókázik, nem tud újabb mozgásformákat, csak amire én, vagy magánfejlesztők tanítják)



és ami érdekes, ha nincs bölcsi huzamosan, pl nyári szünet, akkor velem akar aludni éjszaka, ha meg bölcsi van rendszeresen, akkor olyan önállóan elalszik hang nélkül a kiságyában

2016. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!