Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nektek hogy ment a bölcsibe...

Nektek hogy ment a bölcsibe szoktatás?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kislányom. Heti 2x vinném bölcsibe, pontosabban családi napközibe, hogy gyerekek között legyen (sajnos nincs testvére). Kicsit félek, hogy nehogy ne süljön el jól. Mit tudtok javasolni, akinek van ebben tapasztalata, hogy a legegyszerűbb a gyerek szempontjából?

Eddig egyszer voltunk, elnézegetett bent, szerzett magának játékokat, nem ült az ölemben.


2016. szept. 11. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Heti két nap szerintem nem érdemes, mert nem tud beszokni. De nyilván a csanának ebben nagyobb tapasztalata van, mint nekem. A fiam egy hét alatt beszokott, egy hangos szava sem volt, soha nem sírt.
2016. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először fél napra akartam vinni, azt mondák bent, hogy heti 2 teljes napra többen is viszik a gyerekeket, és ők ezt is javasolják.
2016. szept. 11. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
én azt hallottam, hogy beszoktatáshoz heti 5 nap kell vinni minimum, és csak utána javasolt ritkán, heti 1 szer 2 szer, miután beszokott, mert addig megkavarná
2016. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pikk-pakk.Igaz,hogy 3. gyerek(a 2 nagyobb nem járt bölcsibe).A legkisebbem szeptember végén született.Amikor 4 hét híján 2 éves volt,és a nagyobbak mentek suliba,oviba,egész egyszerűen nem lehetett mit kezdeni Vele napközben.Megszokta,hogy nincs egyedül,mindig van gyerektársaság.Bármit próbáltam,unatkozott.Októbertől felvették a bölcsibe,konkrétan másnap már ott aludt....nekem ez jól jött,mert nyugodtan mentem be egész napa melózni(saját cég). Különben nekem is javasolták,hogy ne vigyem csak 1-2 napra,mert a kicsik-a koruknál fogva-még nem tudják ezt értelmezni,és nem értik,hogy miért van az,hogy mennek,aztán nem mennek,és megint,és megint nem.Ha mégsem akarod egész hétre "beadni",úgy vidd,hogy a 2 nap egymás után legyen.Pl.hétfő-kedd,csütörtök-péntek.A rendszer miatt nagyon fontos!Ha tetszik Neki hagyd,hogy ott is aludjon.
2016. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!