Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Vizes textilpelenkával törlik...

Vizes textilpelenkával törlik le a kakit a kicsik fenekéről a bölcsődékben?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte gyermekem a bölcsődét.Kérték a gondozónők többet között,hogy vigyünk be popsitörlőkendőt is.Biztos,hogy használják,nem mondom,hogy nem,de teljesen ledöbbentem máma,amikor láttam,hogy a normál nagyméretű textilpelenkát 4 felé hajtják,bevizezik és annak sarkaival törlik le a kicsit fenekéről a kakit.

Ez máshol is így van?Más bölcsődékben?


2016. szept. 20. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:

:O

Na ez "szuper". Nálunk remélem nem. Vagyis én nem vettem észre még... Nálunk is kértek popsitörlőt.

2016. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Èn németországban szültem, és itt a szülészeten kis textil lapokkal kellett sima vizzel mosni. de persze utánna ment a szennyesbe amit többször egy nap vittek el. ez a legegészségesebb, nincsen vegyi anyag csak sima víz.


ha egy gyereknél egy nedves törlöt használnak és azt rögtön szennyesbe megy és mossák fertötlenítövel akkor nincs baj. de nem tudom elképzelni, hogy egy bölcsödében utánna kifözik, kifertötlenítik rendesen azokat a rongyokat.

2016. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én csak gyakorlaton voltam bölcsiben évekkel ezelőtt és csak 2 hetet, de nem tapasztaltam ilyet. Törlőkendőt használtunk.
2016. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk megmosták a babák fenekét, nem törölgették sem textil pelussal, sem törlőkendővel.


Otthon én is inkább mostam nekik, úgyhogy kifejezetten örültem ennek a megoldásnak, de sok szülőnek nem tetszett a rendszer.

2016. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
A mi fenekünket is vizes ronggyal törölték tisztára anyáink. Szóval a gyerek egészsége miatt nem aggódnék, inkább azon, hogy akkor mit csinálnak a bekért popsitörlőkkel.
2016. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha így is van, ez miért baj? Amikor még nem volt nedvesített popsitörlő, szerinted mit használtak? Nem lesz tőle semmi baja a popójának, ha vizes textilpelenkával törlik le.
2016. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Baja nem lesz tőle az igaz, de mi a garancia, hogy tényleg annak rendje, módja szerint ki is fertőtlenítik? És mit csinálnak a bekért popsitörlővel? Én biztos rákérdeztem volna a helyedben.
2016. szept. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor az én fiam volt bölcsis, ott volt helyiség a mosásra, vasalásra. A gazdasági iroda folyosóján lehetett mindig érezni ezt a jó meleg "vasalószagot", vagy hogy mondjam, ott főzték ki a pelenkákat, és aztán vasalták őket. Kellett nekünk is vinni popsitörlőt, de beosztással kezelték, elég ritkán is szóltak, hogy kell még. A durvább bekakilásokat textillel oldották meg, és csak a végső törölgetésre használták a nedves törlőt.


Mi a garancia arra, hogy rendesen fertőtlenítik? A működési előírások. Ezekben az ember vagy megbízik, vagy nem. Ahogy azt is elhisszük, hogy miután elmentek a gyerekek, rendesen kitakarítanak. Hogy a vécéket fertőtlenítik. Hogy az ételekbe nem köpnek bele. Hogy a játékokat tisztán adják oda a gyerekeknek. Ha nincs meg ez a bizalom, akkor nem a megfelelő intézménybe jár a gyerek.

2016. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez borzasztó!


Csak nem értem,hogy amiért víz éri a baba popsiját,vagy az hogy természetes anyag,és nem szintetikus.

2016. okt. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!