Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Meddig fog sírni minden...

Meddig fog sírni minden reggel a bölcsimenés miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom bő egy hónapja bölcsis (26 hónapos). Eleinte nehezen ment a beszoktatás, de 2 hete már szépen eljátszik, egy hete már ott is alszik a bölcsiben. Itthon vidáman és jókedvűen beszél róla, de a reggeli elválás még mindig borzalmas! Már reggel azzal kezd, hogy nem akar bölcsibe menni. Amikor pedig kezdünk öltözni, onnantól kezdve sír, hol jobban, hol kevésbé, de a lényeg, hogy sír. Még a bölcsiben is sír míg átöltözik, de amikor beadom, onnantól kezdve már nem hallom, hogy sírna, és ezt mondják a gondozónők is. Oké, hogy nekem szól ez a "műsor", szerintem nehéz elválnia tőlem minden reggel. Így viszont már nekem is gyomoridegem van reggel, mert tudom, hogy mi jön, ha bevágom, hogy menjünk öltözni. Meddig fog vajon ez tartani? Még mindig tartok tőle, hogy mély nyomokat hagy benne ez a bölcsis dolog, de sajnos nincs más választásunk, muszáj visszamennem dolgozni. Hozzáteszem, csak 4 órában megyek vissza, így mire felébred (még csak 1 órát alszik ott, itthon szokott hármat...), már ott vagyok érte, és az egész du.a miénk. Szóval nincs ott késő délutánig. Szoktunk bábozni, rajzolni a bölcsiről, ezeket ő kéri, hogy "rajzolj Anya bölcsiset!" stb., és nagyon szereti az egyik gondozónénit,de azért félek, hogy nem természetes, hogy reggel még mindig sír. Bocsi, hogy hosszú lett!

Igazából nem is tudom, mit várok tőletek...azt hiszem, csak jó volt kiírna magamból. :)



2016. szept. 25. 21:59
 1/4 fotucsok ***** válasza:
50%

:)

Az lenne a fura, ha nem.sírna...

Hisz eddig az állandó részed volt. Még jó, hogy hiányzol :)

2016. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem volt bölcsis. Óvodába 2 évig sírt minden nap, pedig nem volt ottalvós. Csak az utolsó évben nem sírt reggelente.
2016. szept. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, ez teljesen normális, nekem két lányom van, a nagyobbal 2 hónapig tartott a beszoktatás, most a kisebbel 1 hónapnál tartunk. Nálunk ugyanez a forgatókönyv, de el fog maradni a sírás, hidd el. Rájön, hogy itt nincs választási lehetőség, legyél határozott és ne lássa rajtad, hogy sajnálod, mindig pozitívan beszélj a bölcsiről és hamar bele fog jönni. Ez most óriási változás mind a kettőtöknek. Az én kisebb lányom pl. pont szombat reggel kérdezte, hogy anya, bölcsi? Mondtam, hogy ma nem kell menni, csodálkozott is :) Mindig elmondom neki, hogy milyen büszke vagyok rá, hogy már ilyen nagylány, csak a pici babák vannak otthon az anyukájukkal. Szerintem a bizalom a legfontosabb, hogy tudja, hogy anya azt mondta, alvás után itt van, akkor az tényleg úgy is van. Én 6 órában megyek vissza dolgozni, úgyhogy csak uzsonna után érek majd oda, de ezt is megbeszéltük és tudja, anya jön uzsi után. Szoktam vinni neki apróságokat, vagy egy kis nasit, amikor megyek, vagy épp egy kedvenc játékát, mindig van valami apró meglepi. Lehet rossz szokást rögzítek ezzel, de ez a mi kis saját rituálénk. Kitartást a továbbiakban. Sokszor a gyerekek könnyebben veszi0k az akadályokat, mint mi szülők :)
2016. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Persze, eleinte még nem is csodálkoztam, de ez ma már a 6. hét, ma reggel hányt is a sírástól. :( Vagy nem is számít soknak ez az idő? Nekem soknak tűnik. :)


Kis rituálék nálunk is vannak, és néha-néha kap ő is valamit, de ezt a reggeli sírást nem tudom semmivel kiváltani nála, és sajnos ismer annyira, hogy tudja, hogy sajnálom, és legszívesebben itthon maradnék vele. Persze csak jó dolgokat mondok én is neki róla, de így nehéz, hogy minden reggel kéri, hogy ne menjünk bölcsibe.

Köszi mindenkinek, akkor megpróbálunk túlélni, és várni, hogy majd csak jobb lesz!

2016. szept. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!