Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Rendszeres tám. Miatt, az...

Rendszeres tám. Miatt, az önkormányzatnál le kell jelentenem, ha munkám lett. A bölcsöde viszont miért kér számon? Megteheti?

Figyelt kérdés

Rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részsül a gyermek, amit felénk az önkormányzatnál kellett intézni (csak gyesem volt)így ingyenes az étkezése, térítési díj, stb.


most azonban, hogy elkezdtem dolgozni, olyan papírt írattak velem alám hogy tudoműásul veszem hogy 15 napon belüli bejelentési kötelezettségem van jövedelemváltozásról. Ami egyébként már eleve szerepel az önkormányzati rendszeres gy.védelmi igénylő lapon is, szóval tisztában vagyok vele.

De ezen felül, újabban mégegyszer aláíratták velem, hogy 15 napon belül bejelentéi kötelezettségem van(mert elvileg nem tudják hova tették az előző dokumentumot...) Kezd úgy tűnni, mintha csak én lennék a téma, nehogy jogosulatlanul vegyem igénybe a gy.védelmit.


De még ezt is tetézik olyannal, hogy adjam meg holnap már meg a munkahelyem címét. Erre kérhet a bölcsöde?



Amúgy nem tudom mit ugrálnak, így is jövedelem határ alatt vagyok(sajna csak részmunkaidős, alacsony béres állás, de amúgy is, hallottam olyat is, hogy magasabb bér(talán olyan 80-90 ezer körül)esetén is jár az ingyenes étkeztetés.


Nekem a bölcsöde, pontosabban a gondozók kérései túlkapásnak kezd tűnni.

Érdekes, az igazgató semmit nem kért tőlem...


2016. okt. 24. 19:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elírásokért bocsánat
2016. okt. 24. 19:01
 2/12 anonim ***** válasza:

Veletlenul nem neked van ketto munkahelyed?


Igen, le kell nyilatkoznod, hogy jovedelmetek a hatar alatt van. De ez onbevallas szerint mukodik. Nem kell igazolni.

2016. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és konkrétan a munkaköri feladatimról is faggattak nem egyszer...
2016. okt. 24. 19:04
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Nincs enyhe uldozesi maniad csak ugy mellesleg?
2016. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, mivel az önkormányzatnál kell igényelni és ő is folyósítja a rendszeres gy. védelmit, én csak nekik vagyok köteles nyilatkozni.


A bölcsöde nem tudom jogosult e bármiféle infora tőlem, vagy ilyen fenyegetettségben tartani


(egyelőre ez az egy állásom lett)

2016. okt. 24. 19:08
 6/12 A kérdező kommentje:
azért van üldözési mániám, mert még arról is számonkérnek miért én vagyok az utolsó aki hazaviszi a gyereket(este 17-ig dolgozom..)szószerint zavarja őket és számonkérnek minden nap..
2016. okt. 24. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Be kell jelentened igen, de ne idegesítsd magad , a támogatást 1 évre állapították meg,és ha a jövedelem határ alá esik az össz bevételed így is, akkor nincs miért aggòdnod.
2016. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

csak olyan rosszul esik valahol ez a napi szintű számonkérés, szószerint mintha le lennék oltva.

hivatalosan pl fél 6-ig lehet menni a gyerekekért, a gondozók meg negyed 6-ot mondanak(nem kezdtem velük vitatkozni, hogy nézzék már meg a házirendjüket...)

ma 17:20-ra értem oda, és nem tetszik a hangnem amit kapok. magyarázkodnom kell, mint egy kisgyereknek..

2016. okt. 24. 19:18
 9/12 anonim ***** válasza:
A bölcsöde nem kérhet tőled semmilyen papírt számon.Ha van határozatod azt esetleg fénymásold le add oda, a munkahelyedhez nekik semmi közük szerintem. Kérdezd meg mi okbol van szükségük az adatokra az a legtisztább.
2016. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

A bölcsődék ilyenek, nem nagyon tudják a gondozónők, mit jelent a napi 8 órás munka. A múltkor a mi bölcsinkben ki volt írva, hogy 16:45ig vigyük haza a gyereket, mert rovarirtás lesz. Ehhez képest 16:30kor mikor mentem érte, már úgy fogadtak, hogy a fele ruhatárát fertőtleníteni kell, mert rovarirtós lett.


Elhozási idő tekintetében meg ahhoz vannak szokva, hogy anyuka csak 2-3 hónapot dolgozik, vagy csak 4 órát, és bármikor el tudja hozni a gyereket. Hát ezzel nem mindenki van így. Én mindig szoktam mondani, hogy megbeszélhetjük akár naponta, hogy mennyi a 8 órás munkaidő: ha nekem is meg a gondozóknak is épp 8 óra, akkor nem lenne okuk nyafogni.

2016. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!