Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy fogadta és milyen a...

Hogy fogadta és milyen a beszokása egy másfél évesnek a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Én a nagyobbik kisfiamat 2 év 2 hónaposan adtam be. Nagyon nehéz volt az eleje és tulajdonképpen végig. Elfogadta, de sosem szerette. Most másfél éves a kicsi. Szívesen maradnék vele még, de kétéves korában mindenképp vissza kellene mennem, most viszont olyan állásajánlatot kaptam, ami a családnak hosszútávon minden szempontból nagyon kedvező lenne. De nagyon félek, hogy túl korán szakítom ki a megszokott békéjéből, hiszen eddig abban élt, hogy körülötte forog a világ, mindenki oda van érte, ha levesz egy könyvet, hárman vagyunk rá, hogy az ölünkbe kuprodjon és meséljünk neki... Köszönöm!
2016. nov. 27. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Nagybn lehet segíteni a gyermeket azzal, ha máshol(nem a lakhelyén)más vigyáz rá alkalmanként(pl nagymama)


ugyanis én itt rontottam el.

8 hónapos korától vittem játszóbölcsibe, így magát a bölcsit imádta, viszont megszokta, hogy MINDIG velem van és ebből lett a baj, hogy anya otthagyja. szívesen játszott volna, érdekelte a bölcsi fürdő is, a rendszer is tetszett neki (a bölcsi napirendjéhez igazítottam az itthoni napirendet már korábban), viszont hogy anya elmegy...az utca végén is hallani lehetett, hogy üvölt a bölcsiben(18 hónaposan)és mindig addig sírt, míg érte nem megyek(ha kell, órákat) ki is vettem, és bébiszitterrel tudta csak azt felfedezni hogy attól, hogy anya nincs jelen, még szeretik. a bébiszitternek volt erre kapacitása, de a gondozók ezt nem tudták belőle kihozni.

Szóval 2 hónapot szittereztünk és 20 hónaposan kezdtük újra a bölcsibe szoktatást és ügyeltem arra, hogy nem megyek be vele, hogy ne értse félre, csak "leadtam", mint a szitternek és sokat meéltem neki, hogy ez az ő új játszóbirodalma, a sajátja, nem anyáé. és gond nélkül ment már a beszokás ezek után.

2016. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fiam 20 hósan ment. 1 perc alatt beszokott, semmi gond nem volt.
2016. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A rendes tömeggyártás mindenre mert az mindenre jó.
2016. dec. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!