Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha lenne ilyen lehetőség a...

Ha lenne ilyen lehetőség a lakóhelyeden, élnél vele?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kérdés pusztán elméleti, nem hiszem, hogy túl sűrűn előfordulna Magyarországon, de azért érdekelnek a vélemények.

Ha lenne a lakóhelyeden olyan ingyenes, félnapos bölcsi, amit kimondottan az otthon lévő anyukák 2-3 év közti gyerekeinek tartanak fenn, te beadnád oda a gyereket? Már otthon ebédelne, hosszabb bent maradásra nem lenne lehetőség.


2016. dec. 2. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Mert az én fiam nem vágyott a társaságra.

2,5 évesen lett bölcsis, mert elkezdtem újra dolgozni. Most ovis, sokszor most is egyedül játszik, nem használja ki a gyerektársaságot.

Így amíg otthon voltam, eszembe nem jutott volna valahova beadni.

Csak amikor "muszáj" lett.

2016. dec. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg nem élnék vele.

Nekem nem gond, ha otthon vagy a gyerek, el tudok mellette látni mindent (ami szükséges), főzök, mosok, stb. Ebből a szempontból nincs a szolgáltatásra szükségem.

Másrészt ha pl. elintéznivalóm lenne, ahová sokkal kényelmesebb lenne a kicsi nélkül menni, azért nekem be kell menni a következő városba. Posta, bank, közművek, nagybevásárlás, stb. Ezeket pedig iszonyú nehéz lenne rövid idő alatt elintézni, mondjuk reggel 9 és 11 között. Főleg busszal! Ilyen esetben nekem praktikusabb, ha a nagyihoz átviszem, és akkor megyek, ha végeztem. Így egy napra időzítek mindent, amit lehet, hogy ne kelljen heti többször beugrani délelőtt fél órára, útiköltséget nézve is így éri meg jobban.

Természetesen tudom, hogy nincs mindenhol nagymama, de nem is mindenki nevében nyilatkoztam, csak a sajátomban. :)

2016. dec. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
van ilyen, több is a lakóhelyemen. de én nem élek vele, mivel azért vagyok otthon, hogy a gyermekemmel legyek. ha mégis dolgom akad, a mama szívesen jön. Ha ő nem ér rá, van baby sitter, aki igaz hogy drágább mint egy ilyen napközi, de viszont házhoz jön...előfordulhat, hogy pusztán szocializáció kedvéért elvinném egy-egy napra havonta egyszer de semmiképp sem napi/heti szinten
2016. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Azt hiszem, igen. 2,5 èves a kisfiam,ès látom rajta, hogy èlvezi a gyerek társaságot, ha megyünk játszóra, igyekszik ismerkedni. Ha megyünk az oviba a nővèrèèrt, ott áll epekedve az ajtóban, nèzi hogy mit/mivel játszanak. Nem kezdtünk még idèn, mert itthon vagyok a kisöccsèvel, ès mèg nem is szobatiszta, de ha lenne ilyen dèlelőtti 2-3 órás lehetősèg, kipróbálnám, ha nem is minden nap. Nekem segìtsègem sincs, mert a nagyik 200 km-re laknak, nèha jól jönne ilyen támogatás, hogy ezt-azt elintèznem gyorsan.
2016. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Hmm engem érdekelne!


Szerintem babának mamának is jót tesz napi szinten a társaság. Én annak is örülnék ha az anyukáknak is lenne valami ilyen "bölcsőde" vagy szocializációs tér nálunk, mert kezdek megkukkanni itthon. :-) Nekem is kéne társaság.


Az én gyerekem imád mászkálni, meg emberek között lenni, de sokszor vakarom a fejem, hogy na most hova menjünk.

2016. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem
2016. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
5: Nálunk van baba-mama klub, ringató, és hasonlók, ahol a babák is társaságban vannak, és az anyák is tudnak ismerkedni. Lehet, hogy érdemes lenne körülnézni, hátha van ilyen a környéken, ha az első helyen nem szimpatikus a társaság, többet is meg lehet nézni.
2016. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk (nagyváros) van ilyen. A bölcsi épületében van, gyerekfelügyelet néven. Max 4 óra hosszát lehetnek ott a gyerekek. Nem csak vigyáznak rájuk, foglalkoznak is velük. Kézműveskednek stb.

Az én 2,5 éves fiam jár. Napi 2 órát. Úgy vettem észre már nagyon unja magát itthon, meg már a játszóteret sem élvezte. Állandóan játszóházba akart menni, ő mondta, hogy ott akar játszani gyerekekkel. Ezért megpróbáltuk ezt. Imádja, alig várja, hogy mehessen.

Én abban a 2 órában beszaladok a boltba, megfőzök, rendet rakok. Így délután már semmi más dolgom nincs, mint vele játszani. Nekünk bevált.

2016. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Én nem, ha itthon vagyok az azzal jár, hogy velem van a gyerek. Viszont néha beesik egy kis munka, akkor jó lenne egy ilyen, de rendszeresen nem.
2016. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
Miért kéne beadni az otthon lévő anyák gyerekeit? Mi járunk játszóházba,különböző programokra, de ha otthon vagyok, nem adnám be, hiszen azért vagyok otthon, hogy vele legyek.
2016. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!