Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nem kéne ilyenkor megvigasztal...

Nem kéne ilyenkor megvigasztalnia a gondozónőnek? .

Figyelt kérdés

Ma amikor mentem a bölcsibe a kisfiamért, úgy találtam, hogy a szoba közepén egyedül állt, és keservesen sírt, a gondozónő a közelben sem volt, a másik sarokban tett-vett valamit, vele a kutya nem törődött....

Állítólag azért sírt, mert már várt, és még nem érkeztem meg (ezt mondta a gondozónő). Nem mentem érte később mint szoktam, csak állítólag korábban ébredt.

Látszott rajta, hogy ez tényleg sírás, és nem hisztizés.

Engem nagyon megrázott a jelenet, hogy ott volt magára hagyva és ott zokogott.... Nem kellett volna a gondozónőnek vigasztalnia vagy próbálni megnyugtatni? Vagy ez nagy elvárás? ... Normális, hogy hagyják sírni a gyerekeket?

2 évesről van szó egyébként.


2016. dec. 15. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Szegeny☹ Szerintem meg kene. Az is lehet megprobaltak de nem hasznalt. Persze nem lehet minden gyereket megvigasztalni mindig de ugyanakkor ok meg tenyleg picik.
2016. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Az ilyen elkapott pillanatokat én másnap reggel mindig felhozom, és mindig kimagyarázzák, de tudom, hogy legközelebb odafigyelnek, mert ismerem az igazgatót..
2016. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet, hogy próbálták de nem tudták megnyugtatni?


Miért nem kérdeztél rá mióta sír és próbálták e megnyugtatni? Vagy rákérdeztél erre is? Mit mondtak?


Mert ez is lehet, hogy próbálták de nem ment és aztán hagyták mert a többi gyerekkel is foglalkozni kell, mert akkor meg azoknak a szülei fognak reklamálni.

2016. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Meg kéne vigasztalnia, igen.

És a többi gyereket is. Meg még ezer másik dolgot is meg kéne csinálnia. Hidd el nem gonoszságból hagyta sírni. (Ha van is ilyen az elenyésző százalék lehet. Úgyhogy én nem erre gyanakodnék először.)

A gyereked túl fogja élni mindenféle maradandó testi és lelki sérülés nélkül. És sírni is fog még sokszor. Nyugodj meg, figyelj oda rá. Egy kisgyereknek az a legfontosabb hogy stabil szerető szülők álljanak mögötte. Nem kell megvédeni mindentől, de mindig támogatni kell.

2016. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy próbálta, de hiába. Azt gondolom, ez nem egy olyan helyzet, amire van vigasz. Nem vagy ott, ezt sír. ha nekiáll pátyolgatni, akkor sem leszel ott hamarabb.

Arról nem ieszélve, hogy nem is tudhatod, lehet csak 1 perce tartott az egész szituáció. Mmint a keserves sírás. Előtte lehet, csak pityergés volt, és még nem volt különösebben szüksége figyelemterelésen kívül egyéb vigaszra.

2016. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De, meg kéne vigasztalnia, de valószínűleg meg is próbálta, de mivel több gyerek van a csoportban, a gondozónő nem ér rá 15 percig az ölében babusgatni egy gyereket, így megpróbálta aztán ment a dolgára.
2016. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
En kisgyermeknevelonek tanulok, a gyakorlati helyemen a szokas az, hogy ha sir egy gyerek, vigasztaljak egy ideig, de ha semmi se segit, akkor ott haggyak a gyereket lenyugodni, elobb-utobb ugyis befejezi. Millio egy dolga van a kisgyermeknevelonek, nem ulhet 1 gyerek mellett egesz nap. Vannak helyzetek amugy, hogy barmit csinal vagy mond a kisgyermeknevelo, semmi se segit...
2016. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiben dolgozom és mindig megvigasztaljuk a gyereket,ám van amikor nem,sőt van akit ez csak jobban belehergel.Sajnos több olyan gyerek volt akinek ki kellett sírnia magát ahhoz,hogy megnyugodjon.Ez ilyen.10-14 gyerek van egy csoportban sajnos nem tudunk csak 1-el foglalkozni.
2017. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!