Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi ez a munkalazaság a bölcsik...

Mi ez a munkalazaság a bölcsikben?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva. Dolgozó ember lévén adtam be a gyereket a bölcsibe és napi szinten szembesülök a kedves ott dolgozók hozzáállásával e téren. Ha 7-re viszem a gyereket, már húzzák a szájukat, hogy nem tudnak reggelizni, ha időnként bent marad fél ötig, akkor meg azért, hogy milyen késő van. A nyitvatartás reggel 6-tól, este 6-ig van! Én meg délutánozom időszakosan, a férjem meg nem ér oda 3-ra, csak fél 5 körül.

A karácsonyi szünetet már 20-tól el akarták kezdeni, próbáltak lebeszélni minden szülőt, hogy ne hozza a gyerekét. Nálunk meg ez nem így működik. Annyi szabim nincs egy évben, hogy a gondozók igényeit kielégítse. Arról nem is beszélve, hogy minden második héten van valami, amikor is korábban kell menni, vagy hazavinni a gyereket, ami nekem és a férjemnek is elkéreszkedésből, későbbi ledolgozásból áll.

Máshol is ez így működik? Ti mit tennétek?


2016. dec. 21. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanez megy az ovikban is. Sőt, a lányom iskolájában is. Havonta kétszer kitalálják, hogy 13:00-ig legyen tanítás, aztán 16:00-ig érjünk oda a gyerekért, pedig amúgy 17:30-ig van ügyelet.Én 16:30-ig dolgozom.Ilyenkor valakit meg kell kérnem, hogy menjen érte.
2016. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ez megy az oviban. Szinte minden hétre van egy "nincs ovi", "vidd el ebéd után", összevont csoportok nap. Most már a rendhagyó napok a mindennaposak, lassan az a kivétel, ha minden a normál kerékvágásban megy. És akkor a szándékos dezinformálásról már nem is beszéltünk. Amikor a gazdaságis azt mondja, h hét közepéig tart az ovi, úgyhogy addig lehet csak befizetni az ebédre, aztán ahogy közeledik az időpont kiderül, h a hét végéig, de ugye tudnak arra hivatkozni, h mi (!) nem kértünk neki ebédet. Nem szeretem, ha a bolondját járatják velem. 2-3 munkanap rengeteget jelent olyan családban, ahol a nagyszülők, rokonok 150 km-re élnek.
2016. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel nálunk is mindig bepróbálkoztak. Egy idő után hivatalos, írásos értesítést kértem a vezetőtől. Azóta nem szóltak.


Állításuk szerint "mindig" egyedül van szegény, szenvedő gyerekem - gyakorlatilag sose volt még egyedül.

A szenved a gyerek dolgot is megemlítettem a vezetőnek, azóta azt sem mondták érdekes módon.

2016. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy mennyire kibabrálnak a gyerekemmel, mert úgy éli meg, hogy az ovi egy teljesen esetleges, teljesen random dolog, ahova hol jár, hol nem, hol a saját csoportjában van, hol másutt, hol ebédig, hol alvásig marad, hol uzsiig. Nincs állandóság, nincs rendszer, így képtelenség beszokni... meg dolgozni is.

2.

2016. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Máshol is ez van. Én ugyan még itthon vagyok a kislányommal, de a szomszédban egy egyedülálló anyuka kislánya jár bölcsibe, és szinte minden héten van olyan nap, hogy megkér, hogy hozzam el valamiért a kislányt korábban, vagy ebéd után.
2016. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

felénk már ma nem volt bölcsi sem óvoda. es majd csak januarban lesz újra.

most megoldott a dolog mert idén meg a tesóval vagyok. de jövőre... ennyi szabadság táppénz nincs.

2016. dec. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ez basszus nagyon gáz! A fiam régi bölcsijében ilyen nem volt, mert akkor sem mehettek haza hamarabb 6-nál, ha nem volt gyerek. Akkor abban az időben adminisztráltak. Nem is volt ilyen nyomásgyakorlás a szülők felé.

Igazából azt nem értem, hogy ez nem törvénytelen? Mert ugye van egy munkaidő, aminek egy jelentős része le van csalva.

2016. dec. 21. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:

az én lányom ovisok, ott a 6-18ig teljesen oké, senki nem szól semmit.

én 7 után érek be velük és 17-re megyünk értük.

kötelező program nincs, amin részt kell vennünk, vagis eddig nem volt, de lehetett menni pár dologra, azokat megoldottuk.

ha valamiért kevés az ovónéni, akkor összevont csoportok vannak.

szóval itt ez nem jellemző. szerencsére :O

2016. dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mi a fene ***** válasza:
100%
Teljesen megértem a dolgozó szülőket. Azért adják be a gyereket, mert muszály, az intézmény pedig azért van, hogy vigyázzanak a gyerekre, nem szivességet tesznek. Azt szoktam mondani, hogy a boltos se mehet haza, ha nincs vevő és én se mehettem haza a hivatalból, ha nem volt ügyfél. A munkaidőt be kellene tartani, foglalkozzanak a gyerekekkel, képezzék magukat, készüljenek a köv. napra.Teljesen jogos a kérdező panasza. Egyébként a gyermekvédelmi tv. szerint a gyerekek felügyeletét biztositani kellene szünidőben is/az iskolásokét is/ csak ezt is szeretik elsunnyogni.
2016. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ezt én nem értem. Azért vannak a dadusok, óvónők, tanárok, bölcsödések ( vagy mik ), hogy vigyázzanak a gyerekre, nem?

Nem azért vannak bent a munkahelyükön, hogy trécseljenek, hanem felügyelet alatt tartsák a gyerekeket.

Ha ezzel baj van, vagy jelentsd fel őket, vagy vidd máshová a gyereket ( pl. nagyihpz, nagynénihez, barátokhoz, stb )

2017. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!