Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? (bölcsődei közös programok)

Figyelt kérdés

Fiam bölcsijében minden hónapban van egy olyan délután, amikor közös programot szerveznek a szülőkkel. Ez mind szép és jó, a gond az, hogy 15 órakor kezdődik. Ilyenkor ott kell lennie a szülőnek. Na már most ez nagyon nagy gond nálunk a munkahelyen, mert minden hónapban órákat csúsztatni, cserélni komoly szervezés kérdése...

Nagyon érzékenyen érint, mert pont azért kényszerültem bölcsie adni a gyereket, mert dolgoznom kell. Ezeken a napokon kívül is gyakran előfordul, hogy valamilyen indokkal hazaküldik előbb a gyerekeket.


2017. jan. 18. 09:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy 3-ra odaérjek, 2kor el kell indulnom..
2017. jan. 18. 09:26
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
A bölcsőde feladata, hogy a dolgozó szülők oda tudják vinni a gyereket megörzésre. A helyedben nem vennék részt ezeken a programokon, ha ilyenekre lenne időd, akkor nem is lenne bölcsis a gyerek, hülyeségnek tartom.
2017. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha havonta egyszer van, akkor még kellene oldanod.Cserélni a munkahelyen, lecsusztatni, szabadnap, stb. Nem hinném, hogy akkora gondot okoz, pláne ha előre lehet tudni, hogy mikorra esik. Nyilván a többi szülő is megoldja.
2017. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

3as, akkor is ezt mondanád, ha neked kéne pluszmunkázni, mert a kérdező elmegy?


kérdező, megértelek... jelezted ezt már? mit mondtak?

2017. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Szóljál,hogy te ezt nem tudod minden hónapba megoldani, mert nem délig tart a munkaidőd.
2017. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor is, 4. Meg is tettem, nem is egyszer és nekem is megtettek. Mellesleg em kell senki helyett dolgozni, hiszen vagy a másik kapja arra az időre a bért, vagy legközelebb a kérdező ugrik be annyi időre a masik helyere
2017. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóljál, hogy te ezt nem tudod rendszeresen megoldani. Nem mindenkinek olyan a munkája, hogy havonta tudjon cserélgetni. Nekem is olyan a munkám, hogy néha rugalmas, de vannak olyan időpontok, amikor ott kell lennem akkor is ha cigánygyerekek potyognak az égből. És a szabadságokat is megvan, hogy mikor lehet kivenni.
2017. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint így kitolás, veled is, meg ha mindenki más tud menni, de te nem, akkor a gyerekkel. Évente párszor oké (még ezeket is nehéz megszervezni, főleg, ha több gyerek van) pl. karácsony, anyák napja... de havonta sok. Az ilyen ünnepekre meg nálunk bölcsiben-oviban-iskolában, a négy-félötös kezdést szokták betájolni, vagy "ki mikor ér oda, becsatlakozik". Az más tészta, ha van valami foglalkozás vagy esemény, amin opcionálisan a szülők is részt vehetnek (pl. teremdíszítés) vagy csak szeretnék pár ráérő szülő segítségét kérni, pl. átkísérni a gyereket más helyszínre (de ezek "hasznát" bölcsisekkel még nem igazán tudom elképzelni).
2017. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség. Nyilván nem teheti meg mindenki, hogy csak úgy elmegy korábban. Még akkor is, ha így elsőre havi 1 alkalom nem tűnik soknak. Jelezd a gondozóknak, biztosan nem te vagy az egyetlen szülő, akinek ez gondot jelent.
2017. jan. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a bölcsiben nem volt ilyen, de az oviban annál több van.

Én szerencsére meg tudom oldani, elég toleráns a munkahelyem. Ha nem így lenne, szerintem elosztanánk a férjemmel az ilyen programokat. Apa is ugyanolyan szülő, ő is mehet a programokra a gyerekkel. De megkérdezheted a többi szülőt, ők hogy csinálják, hátha kapsz 1-2 jó tanácsot.

2017. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!