Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért érdeke egy bölcsödének...

Miért érdeke egy bölcsödének hogy ne legyen rendszeres gyermekvédelmis gyerek?

Figyelt kérdés

Gyermekem lassan megy oviba, tavasszal iratom be.

A gondozok állandóan nyaggatnak azzal hogy mikor lesz 8 orás munkám es marketingelnek h pl az etkezés akkor is ingyenes lenne stb


Nem magyarazom nekik hogy ha lejonne a buszkoltseg es a gy.vedelmi akkor ugyis ugyanott lennék nem konnyu munkát talàlni stb pláne h igy több a gyermekkel töltött időm is kulönben csak vacsi fürdetésre látnám és nekem a gyermekem az első.


De szinte naponta ezen pattognak.


Mi állhat a háttérben?


2017. jan. 18. 22:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

buszköltség? Hát hova jársz te busszal, hogy a bérletárad majdnem eléri a minimálbért??? :O


amúgy gondolom neked akarnak jót, ne csak vegetljatok. Uram bocsá' (nem tudm mi a helyzet veletek, csak ilyenek jutottak eszembe), látják, hogy nincs a gyereknek meleg cipője, lukas a nadrágja, nincs váltás kabátja, éhesen megy be, stb. amiből arra következtetnek, hogy nem álltok fényesen anyagilag...


hangsúlyozom, SZERINTEM ez lehet a háttérben

2017. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Előzővel értek egyet. Elég árnyaltan írod a verziódat. Kezdjük ott, hogy mit keres a bölcsiben, miért gyermekvédelmis?


Más is imádja a gyermekét, mégis járatja közintézménybe. Nyilván nem érdekből kérdezgetnek, hanem a gyerek érdekeit nézik, és valószínűleg nem látnak semmit sem rendben. Nem zörög a haraszt..

2017. jan. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Valami pedig biztos van mert sok most az

adminisztracios munkajuk is, velem is papirokat irogatnak alá.

Nem min.ber a buszklt hanem annyival keresnek tobbet 8-ban hogy ugyanannyim maradna.

Reszmunkaidos berem magasabb es tudok tulorazni es kozel a mostani m.hely


Ha vhova elmennek 8- ba kb 40- el kapnék tobbet es nem valiszinu hogy nem

kene busszal jarni.

Szoval netto pl 80 ezres munkabol -20-20 busz es bolcsi díj.most meg kapok hivatalosan 40-et plusz feketen tulora


Ha lenne 8 oras allas no 100-140 akk megerne de most is diplomaval minimalbereztetnek reszmunkaban.

Nem tudom ok hol elnek v gondozokent mennyit keresnek h szerintuk 80-bol megel e egy egyedulallo gyerekkel rezsivel..

2017. jan. 19. 06:57
 4/24 A kérdező kommentje:
A gyermekem nem lyukas cipoben jar es nem most jottem le a falvedorol hogy azt higgyem az o erdeket nezik.persze persze..
2017. jan. 19. 06:59
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

A gyermekvedelmi kedvezménnyel a gyerek előnyt élvez bölcsődei felvetelnel.

A bölcsődei étkezés csak gyermekvedelmivel ingyenes, minimálbér esetén már túl magas a jövedelem.

A gondozoknak semmi érdekük nincs abban, hogy a gyereked rendszeres gyermekvedelmiben részesül e vagy sem, se hasznuk, se karú nincs belőle.

2017. jan. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Diplomás írástudatlan...

Nem valószínű,hogy nem kell busszal járni... Nem is keresel mást,honnan tudod,hogy nincs is?

Nem lehet megélni 80-ból. Nem hát,de ha gyermekvédelmit kapsz,akkor túl sokat nem kereshetsz. Kétlem,hogy most a 4 órásra és a fekete pénzzel együtt 100 ezret,vagy többet kapnál.

Más is vacsi és fürdetéskor látja,csak dolgozik is mellé. Szóval nem kell itt előadni,hogy másnak nem a gyerek az első,mert 8 órában dolgozik.

Nekem a bérletem 43ezer volt,plusz a helyi 5000. Térítéssel is 7000 volt a távolsági,tehát a bérleteim voltak 12 ezer,a bérem meg 52 ezer. Mégis dolgoztam,egy gyerek mellől 8órában. Miért? Hogy a másodikkal csedet kapjak fél évig a gyes helyett. Két gyermekes adókedvezménnyel kapok 50 ezret. Gondolhatod mire elég. De nekem fontos volt,hogy ne csak párom hozzon haza valamit. Bár tény,nemsoká ő veszi át a kicsit gyeddel. De simán mennék vissza dolgozni 8 órában majd,ha másfél-két éves lesz a pici,mert mindenki ezt csinálja,nem én lennék az első rendesen dolgozó nő gyerekek mellett.

2017. jan. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy egyszerű. Mond meg,hogy nem akarsz többet dolgozni,mert megéltek ennyiből is. A kaja ingyenes maradna,igen,mert az egy főre jutó ha kevesebb,mint 89ezer,akkor ingyenes.

Mellesleg arra nem gondoltál,hogy lehet őket piszkálják,hogy miért foglalja a helyet egy fél állásban dolgozó ember gyereke,mikor van millió jelentkező,akik teljes állásba mennének vissza?

2017. jan. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen mindegy nem, hogy félállàs vagy teljes, plàne ha túlóràzik is.Dolgozik, nem? Pénzt keres a csalàdnak, gyerek jól el van làtva, és tud is a gyerekkel lenni normàlisan, mert nem este kell főzni...stb. Szerintem a legszupibb dolog, ha egy anyuka részmunkaidőben dolgozhat. :)


Kérdező, én nem köntörfalaznék, megkêrdezném legközelebb, hogy miért kellene neked 8 órába dolgozni? Mi az oka, hogy azt mondjàk? Az lenne a legegyszerűbb. Az is lehet, hogy csak falusi érdeklődés. Vagy tényleg nem a legápoltabb a gyerek, úgy gondoljàk. Annyi minden lehet, kérdezz rà!

2017. jan. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%
Tévedés, hogy az ingyenes étkezés bevételhez kötött lenne. Önbevallással bárkinek ingyenes, és nem vizsgálják a tényleges bevételt. Jogi kiskapu.
2017. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Anyám 30 éve mereszti otthon otthon a s*ggét, néha elmegy a kötelező közmunka programban pár hónapot dolgozni azért, hogy járjon neki a munkanélküli. Tudod, mi a kifogása arra, hogy miért nem megy el és keres munkát? Pontosan az, mint neked: "az utazási költség több lenne, mint a fizetés". 30 év alatt nem volt még senki, akinek sikerült volna megértetni vele, hogy ez nem igaz, mert van munkáltatói hozzájárulás, sőt, gyárakba például dolgozói járat, amiért egy forintot sem kér a cég a dolgozóktól. De ezt olyannal 100 év alatt sem lehet megértetni, aki amúgy érti és tudja, hogy így van, csak kell neki egy kifogás, amivel lehet takarózni. Hidd el, hogy nem véletlenül magyaráznak az oviban, tökéletesen tisztában vannak az átlátszó kifogásoddal és a gyereknek akarnak jót. Az én anyámnak is papoltak anno, de őt sem érdekelte a munka.
2017. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!