Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Más is vitte ezért bölcsibe a...

Más is vitte ezért bölcsibe a gyerekét?

Figyelt kérdés
Se a rokonságban, se baratok között nincs olyan akinek lenne ilyen korú gyereke. Így sajnos elég ingerszegények szerintem a napok. Játszóházba járunk jobb híján minden héten, most még játszótér is kiesett. Imádja a gyerekeket, barátságos, nyitott 1,5 éves. Hangsúlyozom hogy csak az ő érdekében vinném bölcsibe, szerencsére nincsenek anyagi okok. Őszintén szólva rettegek, hogy ha itthon maradunk 3 évig akkor olyan zárkózottá válik mint amilyen én voltam. Anyukám nem vitt bölcsibe, kettesben voltunk végig, utálta a játszóteret így sose mentünk. Emiatt féltem az emberektől, kb 16 éves voktam amikor el mertem menni először boltba egyedül.. Nem akarom hogy olyan legyen mint amilyen én voltam.
2017. jan. 25. 08:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

En nem jartam bolcsibe es joval fiatalabb hugom sem, megis abszolut baratkozos gyerekek es felnottek lettunk.


Ilyen pici gyereknek a heti 2 gyerekes program(jatszohaz, baba klub, stb) is boven eleg.

Kisfiam bolcsis volt 2 eves koratol mert vissza kellett mennem dolgozni, de ha nem kellett volna akkor maradtam volna vele es heti parszor eljartunk volna foglalkozasra (ahogy addig is).

2017. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
1. vagyok, most mar annyi foglalkoztato van, kisgyerekes baratnoim szinte naponta viszik a gyerekeiket, minden nap masra.
2017. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Én jártam bölcsibe, és zárkózott vagyok. A gyerekeim nagyobb része csak óvodába, és vannak barátaik bőven. Szerintem egy másfél évesnek nincsen igénye a bölcsődére, bár érezheti magát nagyon jól, ha már ott van. A nagyobbikomat 2 évesen beadtam, és imádta. de ha maradhatott volna otthon 3 éves koráig, akkor azzal is boldog lett volna.

Szerintem a játszó, babás foglalkozások, hasonló családokkal haverkodás bőven elég még neki.

2017. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

A fiunk sem járt bölcsibe, sőt heti szinten játszóházba sem, 3 évesen kezdte az ovit és szereti, barátkozós, nagyon jól érzi magát. Várta, hogy mehessen, de látszott is rajta, hogy 2,5 éves kora után érett meg az egész intézményes rendszerre.

Bölcsibe én ha nem muszáj, nem adnám be. Lehet, hogy jól érezné magát, lehet hogy nem. Pedig nem vagyok egy ősanya típus (ferjem volt otthon a fiunk 8 hónapos koratol), de nem érzem úgy, hogy a bölcsi mindenképpen szükséges lenne az egészséges jellemfejlődéshez.

2017. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

Szia,


én anno csak nagycsoportba lettem beíratva óvodába, mert az volt kötelező, meg pont úgy született a húgom, hogy anyu itthon volt vele, így engem sem vitt óvodába. Abszolút nem lettem ezért visszahúzódó, vagy antiszociális. Pedig akkoriban nem nagyon voltak játszóházak, meg nem emlékszem, hogy annyit mentünk volna játszótérre. De szerintem ezt neked és a férjednek kell eldöntened, ha szerinted a gyereked igényli más gyerekek társaságát, akkor nyugodtan vidd el. Mondjuk nálunk 1 bölcsi van az egész városban, és akkor veszik fel a gyerekeket, ha a szülő dolgozni megy és úgymond rászorul. Még akkor sem veszik fel, ha a szülő otthon van a kistesóval, mert azt mondják rá, hogy ha úgyis otthon van, akkor ne rakja be. Nagyon kevés a hely, és nagyon nehezen lehet beíratni a gyerekeket. De ha nálatok nincs ilyen gond, akkor próbáld meg.

2017. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Egy ember sem lett azért visszahúzódó, mert nem járt 1,5 évesen bölcsibe. Anyukám még óvodába sem járt, 7 éves koráig a nagymamája vigyázott rá, addig egyetlen korabeli gyerekkel sem volt kapcsolata, mégis hihetetlenül nyitott személyiség, így 60 évesen is rengeteg barátnővel.

Nekem a kisebbik gyerekem volt bölcsis, a nagyobbik nem, ő a nyitottabb a kettő közül amúgy.

2017. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Az első gyerekem 3,5 évesen kezdte az ovit..előtte 1 hónappal született a testvére. Nem sokat jártunk előtte gyerekek közé,de abszolút nem zárkózott,szereti a társaságot és nagyon barátkozós és ő ilyen természetű. A második gyerekem 2,5 évesen ment bölcsibe,ő zárkózottabb,de nem a bölcsi miatt, hanem egész egyszerűen ő ilyen természetű.
2017. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a felállás az volt, hogy én fél nap dolgoztam és nagymama vigyázott a (nagyobbik) gyerekre, aki extrém társaságkedvelő (most iskolásként is), így nyáron kb. már 2x3 órát voltak/voltunk játszóterezni. És hát a Nagyi a gyerek olyan 2 éves kora körül már nem bírta a tempót, bár a reumán mindig dicsérték, milyen fitten tartjuk :) Ezen felül a fiam még extrém válogatós is volt és reménykedtem, hogy a bölcsivel ez is megoldódik valamelyest, mert ugye a csordaszellem... :) Hát tényleg nagyon szerette a bölcsit, a beszoktatáson is csak én sírtam (titokban), sok barátja volt, sokat tanult, jót is, rosszat is... viszont ugyanolyan válogatós maradt.

A kisebbikemet már eleve bölcsibe szántuk szintén munka miatt, meg mert bevált ez a forgatókönyv, és ő kb. 4 hónappal hamarabb is ment, most egy éve jár. De ő jóval zárkózottabb, anyába kapaszkodóbb személyiség, játszóterezni sem igazán szeret, inkább csak sétálni, és bár barátkozik, de inkább csak akkor, ha már jó ismerős gyerek megy oda hozzá.

Szóval nem ezen múlik a személyiség, ugyanakkor jól jöhet egy társaságkedvelő gyerek számára a bölcsi.

2017. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem sem lesz csak ettől zárkózott, de ha nagyon szeretnéd, akkor kipróbálhatjátok a bölcsit :)

Én is tervezem, de csak 2 éves korától, és én azért szeretném, mert külföldön élünk, és szeretném, ha ovi előtt tanulna egy kis angolt, hogy ott majd könnyebben menjen a beilleszkedés :)

2017. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%

Jártam bölcsibe 1 éves koromtól, nem vagyok barátkozós, nem szívesen beszélgetek idegenekkel.


Az öcsémet olyan 8 hónaposan adták be, ő egy dumagép.


Az unokatesómat fél éves korától, ő is zárkózott.


Szerintem inkább ahhoz jó a bölcsi, hogy megtanulja kezelni a többi gyereket, hogy oviban ne legyen annyi konfliktusa. Ha délelőttökre íratod be, napi 2 órát, az biztos jót tenne neki.


A lányom 2 évesen kezdte, sokat fejlődött, másfél évesen még kergette a többi gyereket a játszón, mert nem tudta mihez kezdjen velük, de szeretett volna a társaságukban lenni. Már odaadja nekik a játékot, és el is kéri tőlük. Egymást nézve játszanak és nevetnek.

2017. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!