Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Elég érett a bölcsihez, ovihoz?

Elég érett a bölcsihez, ovihoz?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan kérdést tesznek fel a szülők, h a gyerek elég érett-e az iskolához? hány évesen menjen?6 évesen vagy 7évesen?és még sorolhatnám!

Ezzel kapcsoltban merült fel bennem a kérdés, h az miért nem érdekel senkit, h a bölcsihez, ovihoz érett-e a gyerek? mert a gyed/gyes lejárta után vissza kell menni anyukának dolgozni? így fel sem merül ezeken a filozofálás, holott szerintem sokkal nagyobb törést eredményez egy "még bölcsöde éretlen" kicsit betenni a többiek közé, vagy mondhatnánk akár ovist is, mert nem minden gyerek "érett" 3 évesen sem, h elszakadjon anyától! (nálunk vannak akik 4 évesen kezdték a ovit)

Mi erről a véleményetek?



2017. febr. 14. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Honnan veszed, hogy nem érdekel senkit, hogy érett-e a gyereke? Pl. én úgy terveztem, hogy 2 éves korig maradok itthon a gyerekkel, amíg a GYED jár, aztán időközben úgy ítéltük meg, hogy jobb neki, ha itthon maradok vele és csak oviba megy. Szerintem a többi szülő is figyelembe veszi a gyereke igényeit és érdekeit. Az más kérdés, hogy előfordulhat, hogy anyagilag nem engedheti meg magának valaki, hogy sokáig otthon maradjon, de nyilván ők is végiggondolják a lehetőségeiket.
2017. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pontosítok: a szülők általában azon szoktak agyalni, h a gyerek iskolaérett-e! A bölcsödeérett, ovodaérett kifejezéseket ritkábban hallani!

De tudod a mondást, akinek nem inge....

2017. febr. 14. 15:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem meg nagyon is agyalnak a szülők azon, hogy meddig maradjanak otthon a gyerekkel és hogy mikor érett arra, hogy közösségbe menjen, max. nem nevezik bölcsődeérettségnek.
2017. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon is rengeteg "mikor adnád bölcsibe a helyemben" típusú kérdés van.
2017. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem minden normális, felelősségteljes szülő figyelembe veszi a gyereke igényeit. Az óvoda mostmár nem téma, adott mikor "kell"kezdeni, ha nincsen nagy galiba, akkor azért ahhoz elég jól lehet tartani és lássuk be, általánosságban azért elmondható, hogy 3 éves korban a legtöbb gyerek már régen érett erre, kivételek persze akadnak természetesen. A bölcsöde más kérdés, de az én környezetemben az adta bölcsödébe a gyermekét, akinek dolgoznia kellett menni,(sőt normál esetben nem is veszik be, csak a dolgozó szülő gyerekét) márpedig akkor bármilyen szomorú is,a gyerek érettsége másodlagos szempont sajnos, ugyanis az elsődleges az, hogy legyen mit ennie, illetve ne szenvedjen hiányt semmiben. Persze, az anyját majd hiányolja nyilván, de még akkor is az a jobb eset, mintha a normális ételt/ellátást kellene nélkülöznie anyuka ölében ülve. Személyes példám a következő. Első gyerekkel otthon maradtam óvodáig, anyagilag belefért bőven, a helyem is megmaradt,nem volt gond, ha később megyek vissza, a fiam is extrovertáltabb, anyás alkat (időközben már elnőtte). A kisebbik gyereknél viszont nem volt téma, hogy mi legyen, mert egyedül maradatam és dolgoznom kellett menni, ha akartam, ha nem, ha jó volt ez a gyereknek, ha nem. Amúgy szerette a bölcsit és megoldottam a munkáltatómmal a 6 órás munkaidőt óvodáig. Szerintem azért az elég ritka, hogy valaki csak úgy brahiból tojik a gyermeke szükségleteire és nincsen tekintettel rá. Vannak helyzetek, amik prioritást élveznek és ha nincsen extrém szélsőséges helyzet, amikor a gyermek érdekei tényleg evvel ellentétesek, akkor az ember viszonylag egyszerűen dönt.
2017. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mint írták, érdekel, ide is rengeteg kérdést írnak ki ezzel kapcsolatban. Ha csak a kifejezést hiányolod, annak meg az az oka, hogy az iskolaérettség törvényben is szabályzott fogalom, míg az előbbiek nem.


Egyébként nekünk is nagy dilemmát okozott. Az eredeti terv az volt, hogy 2 évesen megy, mint a környezetünkben most szinte mindenki, de aztán a pici egyéni fejlődési ütemét látva (megkésett mozgás- és beszédfejlődés) úgy határoztunk maradok, kibekkeljük anyagilag.


Az ovi már húzósabb lesz, reméljük egyéni fejlesztés mellett addigra érett lesz rá. Necces egyébként főleg szobatisztaság terén, mivel augusztus végi és szeptembertől óvodaköteles.

2017. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Aki ismer engem tudja, hogy eléggé liberálisan nevelem a gyerekemet, ami rá nem veszélyes azt lényegében nem tiltom, próbálok neki mindent elmagyarázni, nem kiabálok, rá nem ütök, MINDENBEN figyelem azt, hogy mi az, amit ő szeretne! 2 éves koráig gyakorlatilag el sem tudtam mellőle lépni, mert sírt utánam, állandóan a derekamon volt. Ennek ellenére könyörtelenül bölcsődébe adtam 2 évesen.

Hogy miért? Azért mert

1. akkor kaptam lehetőséget egy pozícióra, amire ahogy látom nem sok esélyem lett volna máskor az életben

2. ő 5 évesen sem lett volna "érett", annyira anyás

3. neki is szüksége a szocializálódásra NÉLKÜLEM is, ugyanis amikor vele voltam képtelen volt barátkozni, ismerkedni idegenekkel, ismerősökkel


Nem bántam meg. Ma sem szeret menni bölcsibe, de sajnos így tudjuk megoldani. Arra figyeltem, hogy először ott voltam vele (nagyon sokáig így járt), aztán órákra mentem el, végül már ott is maradt ebédre, majd ebéd után. Fokozatosan történt, bár így sem élvezte a dolgot. Rengeteget tanul ott, és látom rajta azt, hogy máshogyan viszonyul az emberekhez, nyitottabb lett, én előtte vihettem közösségbe akármennyit képtelen volt erre, közvetlenné vált!


Egyébként szerintem az én lányom a NEM hagyományos értelemben vett érettséget tekintve, ő érett volt. A most használt "érett" értelemben, viszont nem! Te kérdező mit értesz érettség alatt?


A lányom 2,5 éves

2017. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ezt a kérdést a védönövel vitattam meg.

Szerintem bölcsis/ovis korban még annyira különböznek a gyerekek hogy látatlanban senki nem tud mit mondani,felesleges erröl kérdést feltenni.

6-7 éves korban viszont a gyerekek 90%-a egy szinten van,igy már könnyebb mihez viszonyitani.

2017. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a kérdésre a válasz:

Az iskolaérettséget számos teszttel lehet mérni,mert akkor már elég nagy a gyermek a kommunikációra. A kisebb gyermekeknél pedig a szülő felelőssége eldönteni,hogy mik orr és hol kezdi el a gyermeket intézményekben elhelyezni.

2017. febr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Óvodapedagógusként

a következő a meglátásom:


Ténylegesen nem létezik bölcsődeérettség. A négy év alatti gyermekek legalább 80%-ának nem való semmilyen nevelési intézmény, életkori sajátosságok okán.


Az iménti válaszom egyúttal tartalmazza ellenvetésemet a 3 éves kori óvodába járási kötelezettségről is (a törvényhozók sokszor nem vonatkozó szakemberek).


(A fentiekből következik, hogy a kisgyermekek KISEBB HÁNYADA -alkati, veleszületett pszichés okokból- viszont kifejezetten élvezi akár két évesen is már a többi kisgyermek társaságát, akár órákra, egy huzamban.)


"Nevelési intézménybe járás" kérdéssel ezért tehát alapvetően és többségében csak 4 éves kortól javaslom gondolkodni, az alatt -attól fiatalabb gyermek esetén- csak a kényszer -pl munkába járása a szülőnek- lehet oka bölcsibe / oviba adni gyermeket.


Az alábbi, kb 5x50 perces videót dr Vekerdy Tamástól melegen ajánlom a kedves szülők figyelmébe.


Több évtizedes nevelői és pszichológiai tapasztalata aranyat ér, letisztult, gyermekközpontú, NEM liberális, hanem józan meglátásait fejti ki általában is, a kedves kérdező kérdéséről ráadásul közvetlenül, az alábbi videójában:


5/1 Óvodaérettségtől az iskolaérettségig - Vekerdy Tamás előadása:


https://www.youtube.com/watch?v=NiMO7n1kKRk


A többi részletét eme előadásnak is meglelitek a youtube-on (5/2, 5/3 ...)

2017. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!