Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Megváltozott a bölcsibe! Mit...

Megváltozott a bölcsibe! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves múlott januárban. Kb. 2hete jár bölcsibe. Az elején nagyon szerette. De az utolsó 1 hét gyötrelem. Minden reggel sír. Nem akar bölcsibe...folyton ezt mondogatja. Hab a tortán,hogy teljesen" nyávogós,hisztis lett". Mindenért sír. Ami eddig nem volt. Pl. Rászólunk,hogy v.mit nem szabad,és szó szerint hisztizik. Eddig ügyesen megértett,elfogadott dolgokat. Nem tudom mit tehetnék.
2017. ápr. 5. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
ezek alapján nem érett még rá. Muszáj visszamenned dolgozni?
2017. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Ez hülyeség! Akkor szerinted mikor lesz ezek szerint érett? Ha nem hat rá egyáltalán a közösség, aminek tagja 7 napból 5 napon? Vagy ha majd azért sír, hogy "jaj, menjünk már bölcsibe"?

Nem! Az teljesen normális, ahogy a kisfiad reagál. Az első héten fogalma sem volt, hogy mi van. Mostanra viszont rájött, hogy ott minden nem érte van, vagyis, hogy keretek közé lett szorítva és még csak az anyja sincs mellette. Az, hogy ebbe a közösségbe most rádöbbent, hogy mégsem akar menni, az teljesen normális és valószínűleg ez így is lesz még egy ideig. A hiszti megint csak teljesen normális. Annyi mindent tanulnak el egymástól, hogy az elképesztő. Ne izgulj ez még számtalanszor lesz így, de a jó hír az, hogy pozitív dolgokat is tanulni fog a társaitól :) Rengeteg türelem kell, hogy otthon körülvegye és persze megértés. Otthon tud "kiengedni". Persze ez nehéz egy olyan szülőnek, aki szintén ezt szeretné tenni, de éppen ordít egy gyerek, mert nem az van amit akar.


A lányom (2,5) ugyanígy volt a bölcsiben. Kettő volt, amikor odakerült és ugyanezt produkálta, mint a tied. Nem azt mondom, hogy szeret bölcsibe járni, de reggel már csak ritkán van sírás. Mára már rengeteg jó dolgot is tanult a társaitól, de persze mi is átmentünk ez, sőt a nyelvnyújtogatáson, csapkodáson, de még a köpködésen is. Gondolom hasonló dolgok fognak ránk várni az oviban is. Az viszont nem igaz, hogy ettől nem lenne érett.

A bölcsire nem érett azt jelenti, hogy az anyja az elejétől fogva úgy elmehet, hogy egyáltalán nem sír utána, nem hiányolja, sőt, gyakorlatilag teljesen idegennel is elvan elsőre. Nem azt jelenti, hogy nem akar bölcsibe járni!

2017. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Mondod te, utolsó..szerintem meg a nem bölcsiérett az olyat produkál mint a te vagy a kérdező gyereke. Azzal hogy jó ott neki csak magatokat nyugtatjátok. Egy gyereknek a legjobb az első három évben az anyja mellett van.
2017. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Tehát akkor három évig mindegyik gyerek éretlen a közösségre, és jön a bűvös hármas és már mindegyik érett. Mivel 3-tól már nem kérdés a közösség elkezdés. Hát ez nem így van!

Az, hogy nem akar az anyjától különválni esetleg reggel az teljesen normális, mivel érett rá, hogy az anyját elkülönítse a többi idegen embertől. Ez nem azt jelenti, hogy gyűlöl oda járni. Ez azt jelenti, hogy jobban szereti az anyját annyival, hogy így kifejezi. De ettől még nem depressziós vagy lelki sérült, vagy a sarokban ülő egész nap. Akkor ennyi erővel óvodát, iskolát se kezdjenek a gyerekek, mivel éretlenek, mert nincsen kedvük menni MINDEN REGGEL! Az olyan szülők, mint te, szeretné azt hinni, hogy a gyereke mással nem érezheti jól magát, és attól nem lenne boldog gyerek, ha nem vele lenne otthon. Az a szomorú igazság, hogyha ÉRETT rá, akkor pont, hogy ilyen problémái nem lesznek. Az, hogy reggel sír az anyja után, a legtermészetesebb. De utána feloldódik. Pontosan tudja, hogy alvás után megint megyünk érte. É addig igenis jól elvan. Na ez amit te elképzelni sem tudsz, pedig hidd el, a tied is nagyon jól el lesz majd (ha még nem óvodás) más gyerekekkel, más felnőttek. És ez nem azt jelenti, hogy reggel majd nem sír utánad. Ez jelenti azt, hogy érett!

2017. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Úgyse tudsz meggyőzni, ahogy én se téged.. mindenesetre én a gyerekem érdekeit nézem, és nem kínzom ha nem feltétlenül muszáj. Az más ha a szülőnek dolgozni kell, és nincs más választás.
2017. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Persze, hogy nem tudjuk egymást meggyőzni, én nem is akarlak! Pusztán azt szeretném, ha a kérdező látná egy olyan hozzászólását is, aki valójában belelát a dolgokba, mivel ugyanezen mentünk végig. Az meg, hogy TE a gyereked érdekét nézed, az nem azt jelenti, hogy ÉN nem! (Csak a minden három év alatti éretlen általánosítás miatt szerettem volna ezt tisztázni!)
2017. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik volt olyan, hogy az első két hétben örömmel ment, aztán elmúlt az újdonság varázsa és már egyszerűen nem volt kedve reggel időben elindulni és bizony nagy hisztik jöttek. Két évesnél azért nem olyan egyszerű, hogy most épp a dackorszak lángolt fel jobban (nálunk ez mind a két gyereknél két és fél éves kor körül tetőzött) vagy fáradt, éhes, vagy tényleg valami konkrét trauma érte. Erre rá kéne kérdezni, miképp viselkedik ott, vagy ha nem bízol a nénikben, meglesni pl. mikor érte mész, játszik-e a többiekkel és persze meséltetni, eljátszani vele, mi történt napközben. Új közösségnél, tapasztalatom szerint kicsiknek, nagyoknak is kb. 3 hónap kell, mire megszokják.
2017. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem most jött rá, hogy mostmár mindig így lesz ;-) ne aggódj megszokja!
2017. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

58%-os nem azt mondtam hogy minden 3 év alatti éretlen, hanem hogy azok azok, akik így viselkednek. 3 év alatt az elsődleges szociális színtér a család, ideális esetben az adja meg a gyermeknek azt az érzelmi biztonságot, amire ebben az életkorban a legnagyobb szüksége van. És vannak érzékenyebb lelkű gyermekek, akiket megvisel a hirtelen váltás, kikerülnek az addigi megszokott, védelmet jelentő környezetből, amit egész addigi életükben ismertek. És mivel ebben a korban még nem tudják elmondani konkrétan hogy mi a baj, és mi viseli meg őket, ezért reagálnak sírással, és azzal hogy nem akarnak menni.

Hidd el, én is benne vagyok, óvónőként dolgoztam, volt már dolgom nem egy ilyen kisgyerekkel, minta hogy olyannal is, aki pár nap után teljesen adaptálódott az új helyzethez. De ehhez kell egy bizonyos fokú idegrendszeri érettség, ami nem minden kisgyereknél jön el ugyanabban az időben.

2017. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó de azt mire alapozod, hogy a kérdésben említett, vagy például az én gyerekem ez a kategória? Mivel szerintem két gyerek sem egyforma.
2017. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!