Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Figyelnek a gondozónők a...

Figyelnek a gondozónők a szemüveges bölcsődés szemüvegére?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves múlt, szemüveges és egy ideje bölcsődébe jár. A gondozónőket megkértem, hogy a nap folyamán tisztítsák meg a szemüvegét, ha látják, hogy koszos. Egy kétévesnél ez ugyanis nem ritka. Nyilván nem várom el, hogy minden ujjlenyomatnál levegyék róla, de mikor uzsonna után tiszta vajkrém, akkor talán nem ártana egy törlés.Kérésem nyomatékosítására még szemüvegtisztító kendőt is vittem be, illetve többször udvariasan megkértem őket.Ennek ellenére néha rajta van az egész napi étlap. Lehet rosszindulatú vagyok de az is eszembe jutott hogy mikor délután tiszta a szemüvege csak épp akkor törölték meg mielőtt hazaviszem a gyereket, hogy ne károgjak már megint. Próbálom tanítgatni a gyereket hogy ha piszkos a szemüvege adja oda a gondozónéninek. Hasonló helyzetben lévő anyukák tapasztalatait várom.

2017. máj. 6. 03:22
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos ennél többet nem tudsz tenni.

HA állami intézményről van szó,akkor főleg.

Túl kevés gondozónő jut sok gyerekre,nincs idő mindennel foglalkozni..

2017. máj. 6. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Nézd, a tiéd kívül van még minimum 6 másik gyerek is egy gondozonore. Nyilván nem tud minden pillanatban minden gyerekre ugyanúgy figyelni, simán előfordul, hogy nem látja, maszatos a gyereked szemüvege. Az utolsó momdataidbol viszont süt a rosszindulat, a helyedben nagyon szégyellnem magam miatta
2017. máj. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké oké hogy van 6 másik gyerek, de könyörgöm ez a munkája. Szóval szerintem ha már GONDOZÓnő akkor férjen már bele hogy odafigyel erre. Őt ezért fizetik hogy a gyerekekkel foglalkozzon. Nem szívességet tesz. Szégyelni nem szégyelem magam:). Ezt az esetet ugyanis láttam. Az egyik gondozónő látta hogy jövök a gyerekért és a másik szaladt takarítani a szemüveget😀. Legalább akkor már tiszta volt. De hogy egész nap mi volt azt sose tudom meg. Második egyébként a te gyereked bölcsis szemüveges? Ha igen akkor lécci írd le hogy nálatok hogy volt. Ha nem akkor egyáltalán miért válszoltál?:)
2017. máj. 6. 11:15
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Hú de kedves vagy, kérdező. Ha a gondozonokkel is így beszélsz, nem csodálom, ha magasról tesznek rá, hogy mit szeretnél. Megnyugtatasodra elarulom, hogy igen az én gyerekem is szemüveges volt, nagyon ritkan volt probléma a szemuvegevel. Mondjuk eleve nem volt szokása az ételt a szemuvegere kenni, éves után pedig kezet mostak.
2017. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves második válszoló! Remélem nem okozok maradandó lelki sérüléseket a stílusommal. Nem hinném hogy akkora bűn lenne elvárni hogy mindenki rendesen végezze a munkáját. Vagy netalán van valami oka hogy ezt így magadra vetted? Örülök, hogy a te gyereked ennyi idősen már tökéletesen tisztán étkezett, valószínűleg ezzel a produkciójával a kisebbséghez tartozott. Még mindig kérdezem, hogy miért válaszolsz a kérdésemre egyáltalán, ha érdemi információval nem szolgálsz? Na de nem vitatkozok egy galambbal a sakkról😃 Békülj meg magaddal és ne ismeretleneken töltsd ki a frusztrációd. Szép napot neked!
2017. máj. 6. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Drága kérdező! Itt a valasz: beszélj normálisan a gondozonőkkel ahelyett, hogy ilyen magas lóról beszélsz és máris jobban oda fognak figyelni a gyerekedre.
2017. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz a választ de te honnan tudod hogy mit és hogyan mondtam? Mert ezt nem írtam le. Esetleg te vagy a gondozónőnk?😁 Nem lehetsz, mert akkor tudnád, hogy udvarias vagyok. Eddig is az voltam. Nem sértegetek idegeneket. Kérlek ne légy előítéletes.
2017. máj. 6. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár az én kislányom már kicsit nagyobb(3 éves,kiscsoportos ovis),de én nem vártam/várom el,hogy napközben puceválják a szemüvegét(a csoportban rajta kívül van még 4 szemüveges kicsi,de ez irreleváns a témát illetően).Esténként,és ha látom piszkos,megpucolom.Hidd el,túléli a lányod.Sőt,mi több, a szemének sem árt.Azt írod:NÉHA rajta van az étlap.Ezt azért ki lehet bírni,nem?!Tisztítsd meg,de ne rugózz ezen.
2017. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bölcsiben dolgozom.Igyekszem teljesíteni a kéréseket,főleg ha ilyesmiről van szó (én is szemüveges vagyok,és tudom mennyire bosszantó ha homályos a lencse) de sok szülő (és most nem a kérdezőről beszélek konkrétan) képtelen felfogni,hogy egyszerűen nincs idő mindenki apró nyűgjét teljesíteni.Egyszerűen nem fér bele.Mielőtt valaki felhozná az alvásidőt...sajnos akkor sem csak hesszelek meg kávézgatok ahogy egyébként szeretnék,hanem a tömédek adminisztrációt végzem...néha olyan jó lenne egy kis hála a szülőktől,bár a gyerkőcök puszijai,ölelései még ezért is kárpótolnak.
2017. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!