Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi alapján döntenek?

Mi alapján döntenek?

Figyelt kérdés

A héten volt a bölcsődei beiratkozás. A férjemtől és tőlem is kértek munkáltatóit.

De mikor rákérdeztem h mennyire van túl jelentkezésük, valamint h mi alapján döntenek, a hölgy csak ködösített.

Arra is felhívta a figyelmünket h ga mindenki beírja hogy szeptemberben akarják kezdeni a szoktatást, úgy sem tudják egyszerre szoktatni az összes gyereket.


Nálatok mi alapján döntik el hogy ki és mikor kezdheti a bölcsit?


2017. máj. 9. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én lányom végül nem volt bölcsis, de tudom, hogy előnyt élveznek az egyedülállók gyerekei, a nagycsaládosok, és akiknek orvos vagy védőnő javasolja a bölcsődét. Utána jönnek a körzetesek, meg gondolom akiknek a testvérük oda jár vagy járt.
2017. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hű ha! Hát akkor ebből nem igen lesz bölcsi....

Köszönöm a választ!

2017. máj. 9. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Az egyest még kiegészíteném, nálunk az is számít, hogy kinek a kicsodája a gyerek. Így kerülhet bölcsibe olyan gyerek, akinek az anyja otthon ül egy pici csecsemővel, a dolgozó nő pedig oldja meg nagymamákkal meg szitterrel.
2017. máj. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg az a fura, hogy beíratásnál akiket hallottam, mind ugy beszél, mintha már felvették volna a gyereket, pl a családlátogatásról egyeztetnek, ill a csoportrol hogy melyikbe járjon mert pl a teso a mellette levőben van es ne kelljen messziről begyűjtenie a kettőt, stb, mikozben nekem meg olyanokat mondtak még pl több intezmenyt jelöljek meg, maj végén értesitenek, stb.

A többi szulo meg ugy allt hozza, mintha már másnaptol hozhatná

2017. máj. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen utolsó. Ez nekem is feltűnt. Ésa hölgy is közölte h azért nézzek utánna a fizetős bölcsiknek....

Szuper, h nagy nehezen kilobbizom a melóhelyen h visszamehessek, akkor ezvan.

Sajnos én azt tapasztaltam h még a lányommal egy idős kislány anyukája tutira veszi h felveszik a picúrt ( miközben ő otthon van terhes már) addig én parázok, h mi lesz ha nem tudok visszemenni dolgozni!

2017. máj. 10. 07:34
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Mint sok más területen, itt is sokat számít, hogy kinek milyen az érdekérvényesítő képessége. Nem kivételezésre gondolok, csak ügyesebb kommunikációra.


Abban igazuk van, hogy egyszerre több gyereket nem szoktatnak be. Nálunk anno előzetes szülőin megkérdezték, ki mikor szeretné és úgy lett beosztva. Nekünk nem volt annyira sürgős, így októberben kezdte, addig már beszoktattak pár másik gyereket.


Viszont: területileg illetékes bölcsődébe fel kell venniük, ha nem, akkor az önkormányzatnál (fenntartó) kell futni pár kört, hogy egy másik (területen kívüli) intézménybe vegyék fel.

Fővárosi kerületről van szó, vagy vidék?

2017. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Viszont: területileg illetékes bölcsődébe fel kell venniük"


Nem, nem kell. Ugyanis a bölcsi nem kötelező.


Nálunk is óriási a túljelentkezés, év közbeni kezdéssel nem is vették fel a fiam, csak szeptembertől. Így ő is fél évet csanába járt (de utálta).

Nekem is azt mondták, amit 1-es ír.

Örültem, hogy mindenki előnyt élvez velünk szemben (1 gyerekes család vagyunk férj-feleség, mindketten dolgozunk).

2017. máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem budadapestiek vagyunk.

És a kommunikációs készség sem hiszem h sokat jelentene, hiszen kb 120 jelentkezőnél nyilván nem emlékszik mindenkire.


Én is úgy tudom h nem kötelező állami bölcsibe felvenniük :(


Hát ebből bizony csana lesz úgy érzem. "Sajnos" mi is férjfeleség vagyunk 1 gyerekkel. Esélytelennek látom így ezek alapján.


A fizetősnél meg amit keresek az szinte elmegy majd a bölcsire. De muszály megtartanom a munkahelyemet ( akit helyettem felvettek most megy szülésire). Szóval nem marad más :(

Köszi a válaszokat

2017. máj. 10. 11:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vennék fel, érdemes méltányossági kérelmet írni, személyesen bevinni a vezetőhöz. Előfordulhat, hogy valaki akit felvettek, mégsem megy, akkor nagyobb az esélyed, h a te gyerekedet vegyék be. Amúgy szerintem is undorító, hogy egyes nők lepasszolják, mikor TERHESEN otthon vannak. Nem azt mondom, van hogy nem megy a kicsivel meg egy picivel otthon, és elviszi, de hogy terhesen már otthon van és be akarja vinni... én pont nem vinném, minden nyavalyát hazahoz majd a picinek...
2017. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Ezt megpróbáljuk akkor, ha simán nem veszik fel.

Ign én is csodálkoztam, mert ismerősöm még az oviból is kért halasztást a nagyobbnak, mert jött a pici és ő is félt h hazahord majd mindent...

2017. máj. 10. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!