Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen indokkal ajánlhatja az...

Milyen indokkal ajánlhatja az orvos a bölcsit?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy a bölcsibe való felvételnél az egyedül nevelő szülők, sok gyerekesek illetve az orvosi javaslattal rendelkezőket veszik fel először.

De mi ez a javaslat?


2017. máj. 10. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2,5 évesen voltunk a pedagógiai szakszolgálat szakértői bizottságánál beszédfejlődés lemaradás miatt. Csak pár szót használt, ami normális is lehet, de őt nagyon frusztrálta, dühkitörései voltak miatta. Ott javasolták (bizottsági tagok: neurológus, logopédus és gyógypedagógus), hogy vigyük bölcsibe. Éppen költöztünk, így nem éltünk a lehetőséggel.
2017. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Az első jól mondja, megkésett beszédfejlődés esetén, vagy ha "furcsán" viselkedik, a szocializációja le van maradva.


Szerintem nekünk bejött, ha újra csinálhatnám, már 1,5 éves korától járna délelőttönként a társaság miatt. Egykéknek ideális.

2017. máj. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. máj. 11. 08:00
 4/14 A kérdező kommentje:

Az az igazság h a bölcsitől várom(tam) hogy meginduljon a beszéd, mert a 21 hós lányom egy szót nem szól, csak gagyog.

De a bölcsibe nem valószínű h felveszik :(

Kb utolsó helyen vagyunk ( férj feleség vagyunk, egy gyerekkel)

De így lehet megkérdezem a gyerekorvost, és esetleg fellebbezéshez beadhatunk papírt.

2017. máj. 11. 08:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem házi gyerekorvosi papírt kérnék a bolcsik, hanem szakértői bizottság által kiadótól szakértői véleményt. Egyébként a fiunk 2,5 évesen még csak pár szót mondott. Nem vittük bölcsibe a költözés miatt meg amiatt sem, mert járt volna 2 hónapot, aztán nyári szünet jött volna, utána még egy hónapot és akkor meg kezdődött volna az ovi. Másfelől nem szívesen tettem volna ki annak, hogy ott van idegenek között és még azt se tudja elmondani, hogy mi a baja, ha bármi van. Inkább választottuk a korai fejlesztést és pár alkalom után beindult a beszéde. Oviba már úgy ment, hogy a csoportjában neki volt a legnagyobb szája. Van a csoportjában olyan gyerek, akit úgy adtak be, hogy nem tud beszélni, majd az oviban. Rettenetesen visszahúzódó, állandóan bújik az óvónőhöz, nem játszik a többiekkel. Veszélyes módszer ez, nekünk azt mondta a gyógypedagógus és a logopédus is. Javasolják, mert javasolniuk kell és van, amikor valóban segít, de azt mondták, hogy figyelni kell az intő jeleket. És ha a viselkedésben bármi gyanús van, akkor konzultálni a nevelokkel és ha úgy van, akkor ki is kell venni a gyereket, mert okozhat traumát is az egész helyzet.
2017. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mi ettől függetlenül szerettük volna bölcsibe adni ( vissza kellene mennem dolgozni, mert feléltük a tartalékainkat)

Csak kicsi az esély h vekerüljön.

Csak örültem neki h bölcsis lesz, mert mindenki azt mondta h ne aggódjak, majd ott elkezd beszélni.

Külön emiatt nem cibálnám őt mindenféle vizsgálatra ( nem hiszem h olyan tragikus a helyzet, h még nem beszél)

Köszi a választ

2017. máj. 11. 08:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A beszédfejlődés egyénként nagyon egyéni. Én 2 évesen már verseket mondtam (hangfelvételt is mutattak a szüleim), a lányom 2,5 éves kora körül kezdett beszélni. De még távírati stílusban, össze-visszaragozva (pl a "vegyél ki!" helyett "jössz!")


Aztán fél év alatt berobbant a beszédfejlődése, 3 évesen már hosszú mondatokban, választékosan beszél. 15 hónapos kora óta bölcsődés.

2017. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csoda hely a bölcsi, nem attól kell várni a gyerek fejlődését.

Most voltunk az ovis nyílt napokon és bizony sok olya gyerek jön a bölcsiből aki nem beszél és nem szobatiszta. szóval nem feltétlenül hasznos mindenkinek1

2017. máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik gyerek sem beszélt még semmit két évesen, amikor bölcsisek lettek, de nem volt gondjuk a beilleszkedéssel, szerették. Az egyik 3 hónapra rá kezdett beszélni, rögtön érthető, egész mondatokban, a másik csak fél év múlva, és nagyon lassan javult az érthetősége. Jó helynek tartom a bölcsit, jó a fix napirend, a kortársak társasága, hogy sok új élmény éri őket (újfajta ételek, kicsi vécé, egyedül tud kezet mosni... stb.), sőt betegesebbek sem voltak... de azért szerintem sem csodaszer. Szobatisztaságot pl. nálunk mindkettőnél lelkesen trenírozták a nénik már ősztől, de csak plusz ruhamosást jelentett és csak a rákövetkező nyáron, ovi előtt lettek azok.
2017. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 jafnrétti ***** válasza:
100%

Sokféle indok lehet, ebből csak egy a beszédfejlődés. Van, hogy a védőnő ad javaslatot rá, akár otthoni problémák miatt is, és nem feltétlenül kell horror dolgokra gondolni. Pl. tudok olyat, aki napközben az idős, mentális problémákkal is küzdő nagymamáját kell, hogy ápolja, felügyelje, ez nem a legjobb közeg egy két év körüli gyereknek, így náluk védőnői javaslatra jár bölcsibe a gyerek, pedig anyuka "nem dolgozik", legalább is nem végez fizetett munkát.


Egyébként meg szerintem annyira nem kell aggódni, azért a "sima" jelentkezőket is fel szokták venni, nekem legalább is azt mondták, hogy nem lesz gond. Nálunk a bölcsi költözése miatt csak szeptemberben lesz a beiratkozás, de telefonon beszéltem a vezetővel, aki azt mondta, hogy szerinte mindenképp jut hely a fiamnak is, pedig mi sem leszünk előre sorolva semmi miatt, két gyerekünk van csak, házasok vagyunk, és semmilyen orvosi problémánk sincs szerencsére. És még várólista sincs, nem is kapkodtuk el a dolgot, ősztől szeretném vinni, és csak pár hete néztem utána. Anno a kicsinél már 6 hónapos korában fel kellett íratkozni várólistára ahhoz, hogy mehessen 2 évesen, pedig akkor egyedülálló is voltam. Azóta szerintem javult a helyzet valamennyit.

2017. máj. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!