Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beszoktatással kapcsolatban...

Beszoktatással kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megy a fiam bölcsibe. Én szeptember 1-jével megyek vissza dolgozni.

A bölcsiben azt mondta a vezető, hogy általában 2 hét a beszoktatás, de egyszerre csak egy gyereket szoktatnak be, aki lehet, hogy beszokik 5 nap alatt, de lehet, hogy kell a 2 hét, meg persze meg is betegedhet, így tolódik annak a gyereknek a beszoktatása, így a többieké is.


Na, most az a gondom, hogy gondolom más anyuka is szeptember elején menne vissza dolgozni és nekik is az első 2 hét kellene beszoktatásra. Tehát, ha hátrébb csúsznék időben, mondjuk október 1-től tudnánk a fiam beszoktatni, akkor egy hónapot még otthon kell maradnom, plusz a 2 hét beszoktatás, akkor csak okt. közepén tudok visszamenni.

A gyerekorvos is felhívta arra a figyelmem, hogy ilyenkor véres harc szokott lenni a szülők között, kb. mint a "mi legyen a gyerek jele" esetében.


Most komolyan így megy? Vagy ez is bölcsi és területfüggő? Mert 1 hétre még ki tudom íratni magam, de 1-2 hónapra nem.



2017. júl. 6. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rugalmas a főnököd, akkor kiveszel fizetés nélküli szabit addig. Ha nem, akkor így jártál. Nem azért, mert bunkó vagyok, hanem mert valószínűleg minden anyuka ezen agyal épp és nem fog a két szép szemedért előre venni a bölcsi, ahogy másokat sem.


Amúgy arra számíts, hogy az első fél-1 évben nem sokat fogsz dolgozni, mert folyamatosan beteg lesz a gyerkőc.


Egy óvónéni :)

2017. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így megy. De nálunk már májusban a szülőin közösen megegyeztünk, hogy ki mikor kezdi a beszoktatást.
2017. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nálunk 2 hét múlva lesz szülői, akkor derülnek ki a dolgok.

Különben függ valamitől a sorrend, vagy az erősebb kutya b-szik esete?

2017. júl. 6. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk felnőtt, értelmes emberek módjára megbeszéltük, hogy kinek mikor lenne jó, nem volt semmi vita, semmi feszkó, semmi erősebb kutya :(

2. voltam

2017. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is a megbeszélés híve vagyok, csak annyi agresszív emberrel találkozom mostanában, köztük sok anyukával is, hogy már a legrosszabbra készülök.


Tényleg, én úgy érzékelem, mintha az emberek megkergültek volna, mindenki türelmetlen, siet, nincsenek egymásra tekintettel, és ezért is aggaszt, ráadásul a dokinéni is tett rá egy lapáttal, amikor felhívta a figyelmem, hogy ilyenkor kemény harcok szoktak menni. És ezt így mondta, nem azt, hogy ilyenkor megbeszélik stb. stb., hanem hogy harc megy. Nekem ebből meg az a kép ugrik be, hogy nem megbeszélik, hanem mindenki csak a magáét szajkózza és végül lesz, aki feladja.

Mint, a jelek választásánál. Igaz egyszer voltam szemtanúja egy ilyennek kb. 10 éve, hogy 3 szülő esett egymás torkának, mert ugyanazt a jelet akták a gyerekeiknek. És ilyet mástól is hallottam. A beszoktatás meg tényleg a komolyabb téma, mint a jel kiválasztása, szóval igen, egy kicsit belém állították a parát.

2017. júl. 6. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kicsit az "erősebb kutya" esete volt, bár nem volt annyira véresen komoly a szitu, mert több szülő még nem ment vissza dolgozni, vagy belekalkulálták a beszoktatási mizériát, és úgy időzítettek a szabijaik kivételével. Az én kislányom másodiknak szokott be, szeptember 12-én. Én már előtte egy hónappal visszamentem dolgozni, úgy vettem ki a felhalmozódott szabimat, hogy maradjon a beszoktatás két hetére meg a karácsonyi időszakra. A beszoktatásig a nagymamák vigyáztak a kislányomra, ez kb. 1 hónapot jelentett. Mi így oldottuk meg. Alapvetően ezzel számolni kell, vagy arra az időszakra tartogatod a szabijaidat vagy te dolgozol, a gyerkőcödre pedig vigyáz valaki a tényleges beszoktatás napjáig.
2017. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok. Még annyit, hogy az első év valóban a folyamatos betegségekről táppénzről fog szólni (hacsak nincs a gyerkőcödnek bombabiztos immunrendszere).
2017. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban 2hét a beszoktatási idő, viszont ha jól bírja a gyűrődést a gyermeked, akkor le is lehet rövidíteni a beszoktatás időtartamát. Azzal tényleg számolj, hogy új közeg, új bacik, amit nem feltétlen bír a pici szervezete, és beteg lesz.

Egyébként bölcsőde függő. Nálunk nem egyesével szoktatjuk a gyermeket, hanem csúsztatva. Ha az egyik gyermek már az 5-6. napon jár, és már nem igazán sír, akkor előre vesszük a következő kisgyermeket.


Egy kisgyermeknevelő

2017. aug. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!