Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jól tettem, hogy élek ezzel a...

Jól tettem, hogy élek ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben lesz másfél éves, Gyeden vagyok itthon vele, és eredetileg legalább két éves koráig itton maratam volna vele. Azonban olyan munkakörben dolgozom, ami napközben is rendkívül megterhelő pszichésen, ráadásul haza is sok munkát kell vinni. Mivel van egy 5 éves kislányom is, 5 éve itthon vagyok, eléggé elszoktam ettől a tempótól, ettől a fajta megterheléstől, ugyanakkor vágyom is már felnőtt társaságra, szellemi kihívásokra.


Most lenne rá lehetőség, hogy a tervezettnél hamarabb, de csak részmunkaidőben visszamenjek. Ez azzal járna, hogy az egyébként társaságot imádó (de épp a szeparációs szorongás életszakaszában lévő) kislányom egy héten kétszer reggel fél nyolctól élig családi napköziben lenne, a többi délelőtt természetesen velem.


Ha elvállalom, szerintem a fokozatosság miatt könnyebben rázódnék vissza a munka világába, mintha egyből heti 60 órával indítanék, és a gyes szindrómámon is nyilvánvalóan segítene, a pénzre is kimondottan nagy szükségünk van, de meghasad a szívem a kislányomért, mert annyira szerettem volna neki is megadni annyi együttlétet, mint a testvérének....


2017. júl. 27. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ne marcangold magad! Szerintem jól tetted,hogy elfogadtad.Ha később kerül bölcsibe,neked ugyanolyan sz@r lenne az elszakadás.Másrészről ha a mama is boldog,kiegyensúlyozott(írtad h neked is szükséged van a változásra)akkor a baba is az lesz.
2017. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon jól tetted.
2017. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem még jól is fogja érezni magát, heti két délelőtt nem olyan sok. Az én fiam is szeptemberben lesz másfél éves, fél az idegenektől, viszont a gyerekek és az új játékok között nagyon jól érzi magát, meg szerintem a második héten már a nevelőknek is örülne. Igaz én nem dolgozni megyek vissza, hanem kistesót tervezünk, de én is tervezem, hogy a terhesség közepén beadom a fiam heti 2 napra családi napközibe.

Meg így majd később is könnyebben fogadja a lányod, ha egész héten mennie kell.

2017. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Ebben nincs rossz döntés. De ha nekem kéne dönteni, amit az egyik gyerek megkapott az jár a másiknak is. Én így gondolom.
2017. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Én azt nem értem, hogy lehetsz otthon 5 évet? A nagy után nem mentél vissza dolgozni? vagy hogy jön ez ki?mert ha a nagy tegyük fel 3 évesen ment oviba és akkor született a kicsi, a nagynak csak 4,5 évesnek kéne lennie vagy hogy van ez?

Mert ha a nagy 3 évig otthon volt veled és a kicsit 1,5 éven már küldenéd közösségben az tényleg nem fair. Egyetértek az előtte szólóval, amit az egyik megkapott azt adnám a másiknak is. Az elsőnél valamiért úgy tartottad jónak ahogy, a másodiknál miért nem? nem ő tehet róla, h másodiknak született.

2017. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A nagylányom két évesen került családi napközibe, utána itthon dolgoztam a kicsi születéséig, szintén részmunkaidőben, némileg más jellegű feladatkörben, mint az eredeti feladatköröm. Tehát felnőtt társaságban 5 éve nem voltam, nem jártam el munkahelyre. A kicsi fél évvel korábban menne családi napközibe, mint a nagy ment anno, és az első évben csak két délelőttöt.
2017. júl. 27. 21:41
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk terhesen sek dolgozott végig, ill. nem pont a 3. szülinapjukon kezdik a gyerekek az ovit, hanem szeptemberben és addigra simàn lehet a gyerek 3,5 éves..


Na ennyit az offról. On: én aki nem fog dolgozni majd csak ha betölti a gyerek a 3-at és tombol a szepa, még én is azt mondom, hogy szuper döntés. Heti 2 nap 4 óràban...mintha jàtszóhàzba mennétek ;) Lehet h fog sírni, de mennyivel jobb lesz neki, hogy nem rögtön a mélyvízbe dobjàk. Megszokja könnyebben, àtesik a betegségeken úgy, hogy neked nem kell tp-re menni...stb.

2017. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a két kislány is teljesen különböző személyiség, különbözően kötődnek. A nagyra a családi napközi előtt max. a férjem vigyázott rajtam kívül egy-egy órát, ha fodrászhoz mentem, mert mindenki mással sírt. A családi napköziben nem volt gond, de az ovit sokkal jobban szereti, az tény. Még a nagyszülők karjában is csak sírt. A kislány vele ellentétben nem sír a szoknyám mögé bújva idegen helyen, hanem indul felfedezni, ősbizalommal megy oda mindenkihez, eleve kiegyensúlyozottabb, derűsebb személyiség. Amivel ugyanakkor nem szeretnék visszaélni, ezért van bennem kétség.
2017. júl. 27. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

A lányom is olyan személyiség, mint a kisebbik gyereked. Én már egy évesen láttam rajta, hogy egyre jobban érdeklődik az emberek iránt, szereti és igényli a közösséget.

15 hónaposan erre a megérzésre támaszkodva bölcsődébe adtuk. Úgy voltam vele, ha tévedtem, akkor kiveszem és nem fog oda járni.

Kiderült, hogy jól láttam, mert a beszoktatás kb egy óra volt, másnap ott is aludt, harmadik nap 8 órányi ott tartózkodás után alig tudtuk elhozni. Már 3 éves, azóta is minden reggel lóg a kilincsen, hogy induljunk már bölcsibe (és azon van a vita, hogy mi még készülődünk, fürdünk, ő meg azonnal indulna).


Az intézményt kell nagyon megnézni, mert zongorázni lehet a különbséget. Olyan bölcsődét kerestünk, ahol a vezető nézetei, habitusa a miénkhez hasonló. Olyan szempontból rajta sok múlik, hogy ő dönt a személyi állomány összetételéről, ő tartatja be a szabályokat. Ha az ő pedagógiai elvei szimpatikusak, akkor nem fog vele ellentétesen gondolkodó, viselkedő alkalmazottat megtűrni. A gyerek pedig ezekkel az alkalmazottakkal tölti a napját.


A beszoktatás alatt én leginkább azt figyeltem, hogy a konfliktusokra hogyan reagálnak a gondozók. Második nap egy nagyobb fiú hanyatt lökte a lányomat, koppant a feje a padlón. Amíg őt nyugtattam, figyeltem, hogy mit csinálnak a fiúval.

Két mondatban a TETTÉT kritizálták (tehát nem a személyiségét!), röviden megszidták, majd gyorsan kiemelték a szituációból és átvitték a szoba túlvégébe, ahol lefoglalták más tevékenységgel.

Ez szimpatikus volt. Később előfordult, hogy a lányom volt az agresszor, egyszer lepofozott egy fiút. Kérdeztem, hogy mi történt utána vele és a fiúval. Ugyanez: a lányomat megszidták, majd egy időre elszeparálták őket egymástól. A fiút megnyugtatták, a lányomat bevonták egy másik tevékenységbe. Délután már együtt bandáztak a fiúval, nem nehezteltek egymásra. (Persze otthon azért kikérdeztem őt is és miután egyértelmű volt, hogy nem önvédelemből ütött, hanem heppből, kicsit jobban rámentünk a témára, hogy először nem szabad ütni, csak védekezésből. Szerencsére ez egyetlen alkalom volt az elmúlt 2 évben, nem ismétlődött meg.)

2017. júl. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!