Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Többe kerül a szülőnek az...

Többe kerül a szülőnek az ételallergiás diétás étrend a bölcsiben, mint a "hagyományos"?

Figyelt kérdés
Kislányom tej-és tojásfehérje allergiás, speciális ételt kap majd a bölcsiben. Véletlenül megtudtam ma, hogy ennek beszerzése sokkal többe kerül.Mennyit kell majd ebből nekünk fizetni?Ki állja a normál és a speciális étrend közötti árkülönbözetet?
2017. aug. 25. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk tuti nem, mert csak üres zsömlét kap az allergiás. :) Egyébként oviban pl ingyen van a tartós beteg papírra az allergiás kaja. Sajnos a bölcsit nem tudom.
2017. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is többe kerül.Azt hiszem kb 300 forint a különbség,de tényleg minőségi dolgokat kapnak érte.Nálunk úgy működik,hogy azoknak a gyerekeknek nem kell fizetni az étkezésért,ahol az összes bevétel nem éri el az egy főre jutó minimumot.Azt hiszem ez most 110 ezer forint.Akiknél ezt az összeget meghaladja,ők fizetik az étkezést.
2017. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

#2

De ez önbevallásos alapon működik, ilyenkor az adatszolgáltatás sem kötelező. Ergo akárki élhet vele. Kiskapu a rendeletben.

2017. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Előző vagyok,a 300 forintot úgy értettem,hogy napi 300 forint.A nem ételallergiások 530 forintot fizetnek/nap,az ételallergiások azt hiszem 850/ nap.
2017. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Pár éve vinni kellett a szakorvosi igazolást az étkezésről. Allergiásoknak csak a térítési díj 50%-át kellett fizetni.
2017. aug. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kislányom glutén érzékeny.

Igaz,ő magánbölcsibe jár,így az árak valószínüleg különböznek.

Akik "normális" ételeket kapnak,nekik 800 forint/nap,akik valamire allergiások 1200 forint/nap.

2017. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ingyenes. Tartósan beteg igazolással. Tejfehérje allergia.
2017. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!