Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Elbirálják a felvételünket?

Elbirálják a felvételünket?

Figyelt kérdés
Van egy munkahelyem, de a párom is szeretne visszameni régi munkahelyére dolgozni most ő gyesen van. 17 hónapos kisfiunkat, most szeretnénk beadni bölcsödébe. Jártunk két helyen is mert a település ahol mi lakunk ott nincs. Van egy bölcsöde ahol nem kérnek pénzt ez lehet szerintem az állami, csak az étkezést kell fizetni. Ott elbirálás alapján megy kit vesznek fel és kit nem, ez most lesz jövőhét csütörtökön. Jártunk a másik helyen (ez kétszer olyan messze van) ott van egy 3000 ft-os havi dij és az étkezést is kell fizetni. Ez szerintem egy magán. Az első helyen van egy beszokatási időszak 2-3 hét, de vannak elöttünk 3-an, tehát ez még 6 hét. Most beiratnánk a második helyre addig még nem igazolnak vissza az első helyre hogy pozitiv e az elbirálás és ha igen akkor átvinénk az első helyre. Szerintetek az elbirálásnál nem lesz köze hogy mi már beiratjuk a második helyre? Értitek?
2017. szept. 7. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
3000 ft-ért nincsen magánbölcsöde. Ez a bölcsödei gondozási díj, ami intézzményenként eltérő és az is egyéni elbírálás részét képezi, hogy kinek kell fizetni. Ez az étkezésen felül van. Ergo az elbírálási folymat is ugyanúgy fog lezajlani, az nem befolyásolja, hogy beíratttátok máshova is, viszont ha nincsen a településeteken, akkor is a legközelebbi valószínűleg a körzetes, ahol előnyt élveztek. Ha itt körzeten kívüliekként adtátok be a jelentkezést, akkor lesznek, akiket elétek sorolnak lakcím alapján, hisz az is a prioritások közé tartozik. Esély a közelebbi intézményben nagyobb, a másodiknál is létszámfüggő nyilván, hogy belefértek-e a keretbe, távolabbi körzetből jövőként.
2017. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Oké, részben félreértettem. Ha beíratjátok a távolabbiba, tehát már lesz helye a gyereknek, akkor nem biztos, hogy átveszik a körzetesebe, ha van olyan jelentkező, akinek egyáltalán nincs helye. az nem opció, hogy nem tudják meg, mert átjelentkezésnél az intézmények között is megy adminisztráció. Viszont ha várólistára raknak csak alapon, akkor amikor soron következtek át fogják venni. Az elbírálásnál ez nem lényeges, hisz gondltam nem úgy kérvényeztél helyet, hogy odaírtad máshova jár, hiszen még amúgy sem kezdett a gyerek sehol sem.
2017. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!