Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödébe gondozónőnek...

Bölcsödébe gondozónőnek illetlenség?

Figyelt kérdés
Tudom, h még messze van, de szeretnék felkészülni rá időben. Arra gondoltam, h a gyerek gondozónője kap egy szép kis ajándékkosarat és benne egy borítékot karácsonyra (természtesen pénzzel). Ez szerintetek illetlenség?Ezzel inkább megbántanám? Puszta jószándék vezeérel, tudom, h nincsennek túlfizetve és maximálisan elégedettek vagyunk vele.

2017. okt. 16. 14:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nem tenném.Sok helyen tiltják,hogy paraszolvenciát elfogadjanak.Ha ez is ilyen hely,akkor megütheti a bokáját ha kitudódik.
2017. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már inkább valami ajándékutalványt adnék (pl. könyv, vagy drogéria), de pénzt így direkt nem...
2017. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az ajándékutalvány nagyon jó ötlet!

Köszönöm, és mekkora értékben lenne megfelelő?

2017. okt. 16. 14:34
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Uhh, szerintem elèg meredek húzás, főleg, ha látványosan kerül átadásra.

Közalkalmazott, harmadik szemèlytől díjazást nem fogadhat el a tevèkenysègre vonatkozóan, csak a munkáltatója hozzájárulásával

2017. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

Én haviösszeget akartam fizetni neki de kritikán aluli volt amit csináltak.

Most új óvónő van, úgy néz ki normális, úgyhogy biztps kap egy nagyobb összeget.

2017. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
ajándékutalványt szoktak adni, nem pénzt
2017. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is utalványt adnék.
2017. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Én bölcsiben dolgozom. Nálunk még csak nem is hallottam ilyet.

De én személy szerint nyalizásnak venném. Sőt olyan mintha megakarnál vásárolni. Mintha az "ajándékot" adó szülők gyermekére több figyelmet kéne fordítsak, a javára kéne döntenem egy egy szituációban.

2017. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Anyukám oviban dolgozik, de nem szokott pénzt kapni, furcsán is érezné magát, ha borítékot kapna. Én eü-ben dolgozok.


Mindkettőnk oldaláról el tudom mondani, hogy egy szatyor gyümölcs, egy finomabb bonbon vagy házi süti, virág sokkal jobban esik nekünk és a kollégáinknak is, mint a pénz.

2017. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

“Közalkalmazott, harmadik szemèlytől díjazást nem fogadhat el a tevèkenysègre vonatkozóan, csak a munkáltatója hozzájárulásával.”


Ez így igaz. Csakhogy Karácsonyi ajándékról beszélünk. A Boldog Karácsonyt Kati néni mondattal átadott ajándékcsomag nem a tevékenységére vonatkozó díjazás, hanem kedvesség. Ki érzi rosszul magát, ha ajándékot kap? Bár látom, hogy itt mindenki. Szerintem nagyon kedves vagy és gondolom nem is az egész csoport és minden ott dolgozó előtt szeretted volna átadni. Ha a válaszok miatt elment a kedved, akkor maradj az ajándékutalványnál, bár nem értem, az ugyanúgy pénz, csak egy bizonyos üzletbe. Ha pedig ettől a gesztustól úgy fogja érezni, hogy meg akarod vásárolni, akkor az már régen rossz, de szerintem nem ilyennek ismerted meg, mert akkor nem akarnád megajándékozni. Mikor lepjünk meg másokat, ha nem Karácsonykor?

2017. okt. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!