Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Állami bölcsiben mennyire...

Állami bölcsiben mennyire figyelnek oda a gyerekek egyéni igényeire? Pl hogyan eszik, mit szeret nem szeret, más szokások stb?

Figyelt kérdés
Még van egy évünk a bölcsiig, tehát abszolút ráérünk. Viszont annyira lassan haladunk pl az önálló evéssel, hogy tartok tőle, jövőre még figyelemmel kell kísérni az étkezését, hogy nehogy gondja legyen. Értem ezalatt, hogy jelenleg még nagyon nem tud mit kezdeni a szilárd ételekkel. Fullad tőlük. Tudom, hogy 1 év alatt változni fog ez, de mi van ha olyan lassan, hogy a bölcsiben még lesz valami olyan "babás" szokása ami külön figyelmet igényel? Foglalkoznak a nevelők az "egyéni esetekkel"?
2017. okt. 24. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben még figyelnek.

Oviban már nagy ívben tojnak a gyerekre...

(bölcsiben 12 volt a létszám, oviban 33 és csak 1-gyel több felnőtt van velük)

2017. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol igen van ahol nem. Jó, megfulladni nyilván nem fogják hagyni, de ha valamit nem szeret, akkor nem kap mást helyette.
2017. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A második gyerekem kezdi a héten a bölcsit, én nem tartok tőle :) Kézzel már szépen eszik egyedül (20 hónapos), kanállal még csak próbálkozik, maszatol, hamar megunja. De segítenek neki, etetik is, ha kell. Az alvására kíváncsi leszek, mert ugyan itthon már elalszik egyedül (de csak délután, este soha), de idegen helyen nem. Úgy vagyok vele, hogy megoldják, biztos vagyok benne, hogy nem az én gyerekem az egyetlen ilyen, tuti oldottak már meg ilyen helyzeteket, ezt is meg fogják oldani. Vagy pl. újabban irtózatos módon kalimpál peluscserénél, neki ez most egy tök jó poén. Magamban mondtam is, hogy nem irigylem a gondozónőket. De ez sem probléma, csak némi nehézség lesz, aztán majd megtanulja, hogy ott nincs lacafacázás, rá lesz adva a pelus és a ruha, nem lehet fél órát ökörködni közben.
2017. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem bölcsije válogatja, de mi is államiba járunk és teljesen meg vagyok vele elégedve. Az étkezésnél tudják biztosítani a speciális étrendet, és mivel a beszoktatásnál felhívtam a figyelmüket arra, hogy a fiam nagyon rossz evő, ezért figyeljenek rá, hogy jusson bele valami. A beszoktatás (2 hét) vége felé is volt, hogy ebédkor nem akart enni, és a dadus az ölébe vette és kínálta, meg odaült mellé és foglalkozott vele. Mondjuk megetetni nem tudta, mert a fiam nem engedte, de sokat számított, hogy ott a dadus és beszél hozzá, kínálja, no meg a csapatszellem. Most már eszik rendesen. Figyelnek arra, hogy itallal is kínálják őket.


Mivel 6 hetes kórtól vesznek be babákat a bölcsibe, valszeg hozzá vannak szokva, hogy etetni is kell. Vannak olyan nagyobb gyerekek akik hamarabb/később kezdtek el vmit, vagy pl. nem szeretik a darabosat. Erre fel kell hívni a figyelmüket, és nap végén pár szóban megbeszélni, hogy evett-e, és volt-e valami kirívó eset/történés.

2017. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!