Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ezzel a kérdések senki nem...

Ezzel a kérdések senki nem szandekozok megbantani csupan csak kivancsi vagyok. Amikor azt mondjak hogy az en gyerekem csak elvalaskor sir, amikor megyunk bolcsibe, egesz nap jokedvu, azt miert mondja sok anyuka 100%-ra Hiszen a flakon at nem latnak?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk mert megbizik a gondozoban, aki a kérdésre, hogy sírt e a gyerek őszintén elmondja, hogy nem?
2017. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Én bíztam a gondozókban. Mondták, ha hisztis volt vagy éppen jókedvű, nem titkolták, ha alig evett aznap vagy éppen rosszalkodott.
2017. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
hát megmondom őszintén én bíztam benne hogy nem sír, mert elváláskor SOHASEM sírt eddig az ovisom, nagyon könnyen beszokott, szeptemberben, állítólag mindig mosolyog bent, nagyon jó kedélyű (persze itthon is ilyen ezért el is hittem ezt..) erre most fájt a hasa kedden, mondták hogy nyűgös vigyem haza...érte mentem, és ott mondja az egyik dajka hogy sírt, nincs jó kedve, és hétfőn is sírdogált sokat biztos bújkál valami benne...na most ezt így kedden közölték, hogy hétfőn egyébként sírdogált egész nap..ha kedden épp nem kezd el fájni a hasa, meg sem tudtam volna hogy hétfőn egyébként egész délelőtt sírt pedig mint anyának ez fontos volna tudnom, még akkor is ha csak épp az időjárás miatt sír..
2017. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk nagyon jó dadusok vannak. A fiam nehéz eset, fényevő, rossz alvó, tényleg minden, és legszívesebben hétvégén is vinném, mert ott eszik, itthon nem, ott ha nem is alszik, fekszik csendben, itthon nem. A dadus mondta, hogy ő nem fog hazudni, elmondja majd, hogy ha nagyon keveset evett, volt is, hogy úgy fogadott, hogy hát most nem igazán evett, csak a köretet pl. és volt, hogy azzal fogadott, hogy mindent megevett. Ugyanígy a sírással, alvással. Az alvással alapból nincs ott gond. Itthon meg katasztrófa.
2017. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Az én gyerekem 2 bölcsibe járt. Mindkettőnél hallgatóztam, miután becsuktam az ajtót egy jó 10 percet naponta, a beszoktatás alatt meg végig. Az ablakon még be is láttam az elsőnél, jó gyakran sétáltam arra.


Az elsőnél úgy hazudtak, mint a fene.


Mikor mondtam, hogy hallottam, hogy sír a gyerek, meg véletlen pont arra jártam és láttam, beismerték, hogy egy a szokás, hogy anyuka se legyen ideges és megkönnyítsék neki, mert ráragad a gyerekre a feszültség és csak nehezebb lesz. Fel is hozta, hogy látja, hogy milyen ideges vagyok. Naná, hiszen hazudtak, és még le is csesztek, miért kémkedek.


Szerencsére 2 hét után sikerült váltani, az új helyen mindig igazat mondanak, eddig egyszer hazudtak csak, mikor véletlen becsípték a gyerek állát a cipzárral és szép véres seb fogadott az állcsúcsán. Ezt is onnan sikerült kikövetkeztetnem, hogy a gyerek teljesen kiakadt, mikor felhúztam volna a cipzárját. Amúgy beszámolnak minden sírásról és sérülésről, amit nem ők okoztak persze:)


Onnan tudom, hogy ott is figyeltem az ajtó mögött jó sokat.


És azért kémkedek, mert korábban volt rossz tapasztalatom,3 rossz 4 bébiszitterből, mindet akkor kaptam rajta valamin, amikor váratlanul nyitottam be, vagy hallgatóztam.


Pedig megbízhatónak tüntek vagy ismerősök voltak.


Egyértelműen nem feltétlen a bizalmam az idegenek felé és szerintem nincs rendben valami annál, aki a legféltettebb legkiszolgáltatottabb kis lényt az életében csak úgy rábízza egy idegenre.


Nem gondolom amúgy, hogy feltétlen rosszat akar valaki, jót akarni is lehet rosszul. Kézrácsapás/önbizalompusztítí mondatok/káros szokás kialakítása(tvbambulás).

2017. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is néha van egy olyan érzésem, hogy bekameráznám a bölcsis szobát, nem feltétlenül azért, mert nem bízom bennük, csak annyira szeretném látni, mit csinál egész nap a kisfiam...

Szerintem ki kell ismerni a nevelőnőket, nálunk az egyik mindig mond mindent, a másikból harapófogóval kell kiszednem az infókat. (Rendben volt minden? Igen. Evett? Ja, nem, nem nagyon akart. Aludt? Nem, semennyit sem, végig ébren feküdt.)

És nem csak ezekre a tényekre lennék kíváncsi, hanem hogy hogy érezte magát, játszik-e, nem szorong-e, visszahúzódó-e...

Azt hiszem, ebben a kérdésedben és az én válaszomban is nagyon benne van, hogy nehéz elengedni a kisgyerekünket, hiszen eddig egész nap velünk volt, mindent tudtunk róla.

De egyébként szerintem is hallgatózz reggel kicsit, míg elrakod a ruháit, benézel a szekrényébe, stb... megnyugtató tud lenni.

2017. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha sir nem erzi ott jol magat, akkor nem fog vidaman bemenni a gyerek. Nekem az egy nagyon eros visszacsatolás, szinte rohan be:)
2017. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
7: 3as vagyok. Mint irtam pl hetfon egesz delelott sirt, ami egesz veletlen kedden bukott ki egy beszelgetesbol. Emlekszem azkn a reggelen felhotlen mosollyal ment be a lanyom, ahogy irod szinte szaladt be....mikor delutan erte mentem szinten nagyon jo kedve volt ezert meg se fordult a fejembe hogy gond lehet...aztan kedden meg mondja a dajka hogy hetfo is egesz delelott siros volt...szoval.nem elkeseriteni akarlak meg lehet hogy a tied egyszer se sírt még, csak azert írom hogy sajnos nem kotik az orrodra az ilyesmit ha csak nem veszhelyzetrol van szó
2017. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk mindig megmondtak ha sirt, nyugos volt. Ez bizalmi kerdes es a bolcsi hozzaallasa.
2017. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!