Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan aki a bolcsodebe...

Van olyan aki a bolcsodebe otthonrol hord etelt be a picinek? '

Figyelt kérdés
Ha igen akkor ki mit visz a kb 15 honaposnak?

2017. dec. 1. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Ilyet nem lehet.
2017. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Kizárt, mivel Magyarországon ez nem engedélyezett
2017. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Aki lepontozta a válaszokat látott már életében bölcsődet belülről?
2017. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Az oviban nálunk az volt a szokás, hogy megkapták előre a heti menüt, és anyuka ugyanazt főzte, amit bent kapott a többi gyerek. Így "ugyanazt" ette mindenki, nem volt "irigylés". Most a bölcsiben is így van, csak ez mindket nem érint, csak a nagyobbik gyerekemet.

Ő már sulis, az oviba még nem kellett hordani az ennivalót neki (később derült ki a probléma), én már nem foglalkozom a menüvel.

2017. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
En mint kerdezo en senkit nem pontoztam le, azt pedig tenyleg nem irtam, h kulfoldon vagyok. Amugy koszi a valaszolat toletek
2017. dec. 2. 00:44
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

4!


Magyarországon ez továbbra sem engedélyezett. Ha a gyereknek orvosilag igazolt etelallergiaja van, akkor is az intézmény biztosítja a neki megfelelő ételt, kívülről nem vihetnek be neki ebédet

2017. dec. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

6! De igen. Mi is, és mások is nap mint nap hordjuk a gluténmentes ebédet a lányomnak, mert az intézmény a mi falunkban NEM TUDJA biztosítani a külön konyhán készítést, máshonnan sem egyszerű beszerezni nekik. Igen, törvényt sért vele, mert nekünk is járna a kaja, folyamatban van a megoldás, de addig is ennie kell a gyereknek.

Benne vagyok a facebookon is egy ilyen allergiás csoportba, nem mi vagyunk az egyetlenek, akik nem kapnak enni az oktatási intézményben.

És akik kapnak, ott is szörnyű diétahibátkat csinál a kifőzde, úgyhogy lehet nem is engedném, hogy közétkeztetésben egyen.

2017. dec. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetséges, utolsó, de nyugodtan mondd a magadét
2017. dec. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

A mi ovinkban van egy ikerpar, ott is kulon hordja anyuka az ebedet mert egyik glutenerzekeny, masik laktoz- es tojas.

Szival 67%,, az hogy te valamivek nem talalkoztal meg, nem jelenti hogy nem is lehetseges. Ne legyel korlatolt!

2017. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valóban nem "szabad", de ez nem jelenti azt, hogy megoldhatatlan.

Újítottunk fel egy bölcsődei főzőkonyhát és a konyhatechnológus eleve "tervezett" külön hűtőt a speciális "hozott" készétel tárolására.

Még mielőtt elmondaná valaki, hogy nem lehet, meg jogszabály. Igen valóban, de ahogy írták is a gyermeknek enni kell és az intézmény nem tudja megoldani.

Ezt még az ÁNTSz és az ÉBÁI is elfogadta.

Ezt a hozott készételt csak melegítik a főzőkonyhán kívül. Sem a fehér sem a fekete útvonalat nem keresztezi, megoldható.

2017. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!