Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi időt vagytok együtt...

Mennyi időt vagytok együtt bölcsi mellett? Másnál is ilyen kevés?

Figyelt kérdés

3/4 6-kor kelünk, gyalog megyünk a bölcsibe ahonnan legkésőbb negyed 8kor el kell mennem, jó esetben dolgozom 4-ig, 3/4 5-re vagyok ott a gyerekért, negyed 6-ig hazaérünk, ha bevásárolok később. Néha anyós elhozza korábban, akkor még később érünk haza. A gyerek szereti, de én nem mert nem figyel a biztonságra, ülés nélkül autózik, folyton baleset éri nála...

A bölcsi legalább biztonságos, csak túl sokáig van ott. :(

Csinálok vacsit, pl. a mosogatás is egy csomó idő nem beszélve az egyéb takarításról, eszünk, utána fürödhetünk is, 7-8 között ágyba kell kerülnie, így is fáradt reggel.

Játékra, egyébre már nem is jut idő.

A férjem alig segít, folyton fáradt. Néha értünk jön délután.

Emlékszem amikor iskolás voltam én is alig voltam otthon, iskola 4-ig, különórák, otthon kb. vacsi, alvás, az ágyban tanultam a verset..



2017. dec. 6. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

1es ,de ovodába fog menni ,ott is ez a helyzet. Van akinek meg hamarabb viszakell mennie dolgozni.

Én fel 6ra vittem oviba ,6ra mentem dolgozni. 4körül mentem érte.

Most párom viszi 7re ,én kb akkor érek haza (Ausztriában fuvarozok). Ugyan ugy 4re megyek erte.

2017. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem szívesen vittem de muszáj volt visszamennem dolgozni.

Jó lenne, ha még egy évet otthon lehetnénk. :(

2017. dec. 6. 22:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk azért több idő,de szerencsém van, mert rugalmas a munkabeosztásom,megtehetem hogy ha úgy alakul elmenjek fl órával hamarabb, és maximum ha elaludta a gyerek, otthon ledolgozom.

Tehát vegyük hogy negyed 5-re ott vagyok érte, háromnegyed ötre otthon vagyunk, vagy a játszótéren. Én három naponta főzök meleg ételt, ez elég két napra, harmadikon meg szendvics, bundás kenyér, rántotta, vagy rendelünk egy pizzát.

Nagytakarítani szombaton szoktam, ez megvan egy délelőtt alatt, addig a kicsi a nagyszülőknél, utána a hétvége többi részét együtt töltjük. A hét többi napján csak fenntartom a rendet, meg berakok egy mosást, bekészítem a mosogatógépet, utána ezeket kiszedem.


Tehát ha úgy veszem, öttől hétig játszunk, beszélgetünk, vagy amihez kedvünk van. Utána még 20 perc közös játék miközben fürdik, majd még 20 perc összebújós meseolvasás. Körülbelül napi 4 minőségi órát töltök a gyerekemmel egy nap. Jó, lehetne több is, de én ennek is örülök.

2017. dec. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Én fél kilencre vagy tízre viszem, letudok pár órát az egyetemen, ha 10re vittem max 4ig odaérek érte.


Nem mindig van órám, van, hogy két óra között van szabadidőm, sőt, van "szabad" napom is, akkor ügyintézek vagy tanulok, vagy csak kikapcsolódok egyedül. Szabadnapokon nem viszem bölcsibe.


30-40 percre van a bölcsi tőlünk, így mire hazaérünk nem olyan vészes. Hétvégente tartok nagybevásárlást, amúgy csak beugrom a bölcsi melletti boltba mikor megyek a gyerekért, és veszek valamit, ami hiányzik otthonról(és könnyű).


A legtöbb anyuka félnégyre ott van a gyerekért, szóval szerintem a ti esetetek ritka.

2017. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Bevásárlást, mosogatást csinálja a férj és több idő jut. Vagy mosogass, amikor már alszik a gyerkőc, igazán ráér.

Fontosabb, hogy együtt legyetek. Takarítás hétvégén közösen.

2017. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Fiam is volt bölcsis. Ő nagyon szerette.

Én kocsival jártam, de így is kb 7-17 óráig volt bölcsiben.


Esténként nem főztem. Ő evett a bölcsiben főtt kaját, én meg a munkahelyen.

Van mosogatógép, szárítógép, ezekkel sok időt spórolok.


De összességében igen, hétköznap nem sok idő jut egymásra. Inkább a hétvégék, amikor sokat vagyunk együtt.


Senkit nem engednék, hogy ülés vagy bekötés nélkül szállítsa a gyerekem. SOHA! Pont múlt héten voltam tanúja, hogy kb 30-as sebességgel koccantak szemben 2 autó, az ovitól 500 méterre. Egyikben anyuka 2 kisgyerekkel, másikban egy fiatal srác (ő nem adta meg az elsőbbséget). Anyuka és gyerekek sérülés nélkül, a srác vérző fejjel szállt ki a kocsiból.

Bele sem gondolok, ha ez gyerekkel történik... pedig tényleg kis sebességgel történt...


SZóval nem, soha nem viszem én sem, és senkinek nem engedem, hogy ülés nélkül bekötetlenül vigye a fiam bárhova is. 10 métert sem...

2017. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kb 7re viszem bölcsibe. Ha én megyek érte akkor negyed-fél 5 mire odaérek. Apa fél 4 körül hozza el ha délelőttös ill éjszakás.

Tehát kb 5től vagyok otthon. Egy kicsit játszunk aztán főzés mosogatás, rendrakás vacsorázunk... kb 7ig. Játszunk egy órát. Lezuhanyzom, őt is megfürdetem 9körül megyünk aludni.


Kevés az az idő amit hétközben együtt tudunk eltölteni 😕

Ezért próbálom hétvégén pótolni.


Azt pedig ne hagyd h a gyereket ülés, illetve bekötés nélkül vigye bárki.

A #6os által említett balesetet láttam én is szerintem. ( kb a pizzéria előtt) pont akkor mentem a gyerekért mikor már lezárták az utat 😠

Másnap hallottam h még jó h bevoltak kötve a gyerekek!!! Ilyenkor örülök magamnak h én is ragaszkodom a gyereküléshez, még ha 2 métert teszünk meg akkor is!

Bármikor megtörténhet a baj!

2017. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Reggel én is csak fél órát töltök vele, azt is azzal, hogy készülődünk és bölcsibe megyünk. Délután 4 körül érkezem érte, sétálunk, bevásárolunk, lassan, játszva, minden magasabb falon végigmehet, minden kirakatot addig bámulhat, amíg jólesik, nem rohanunk. Mire így hazaérünk, 5 óra után, lassan hazajön a férjem. 5-től 7-ig játék van, illetve ha van házimunka, elvégzem, de ez annyi, hogy teregetni, mosogatógépet pakolni, szerdán porszívózni.

7-kor vacsi, utána fürdés, 8-ra ágyban a gyerek.

Én a legtöbb házimunkát hétvégén csinálom, meleget mindenki eszik délben, így jut a legtöbb időnk egymásra.

2017. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, nálunk kicsit másképp van.Mivel rengeteget beteg a gyerkőc,segítség nincs,így mi munkahelyet váltottunk:

Én dolgozom egyik nap,másik nap a férjem.

Én pl.4-kor indulok,este 10-11 közt érek haza.De van amikor mondjuk 4-kor indulok és "már" este 6-ra itthon vagyok.Ez havi 14 nap.

A férjem fix 7-kor indul és 7-re ér haza.Ez is havi 14-15 nap.

Hétvégén is sokszor így van,ha nem vagyunk épp valamelyik nagyszülőnél látogatóban.

Előnye:minden rendben van itthon általában(mindig van aki pl.a mosogatógépet elindítsa vagy főzzön)mivel fával tüzelünk(még egy pár évig biztosan) így van,aki begyújtson,nem a full hideg lakásra érsz haza.Ezen kívül a betegségeket is így könnyen megoldjuk.

Hátránya:szinte alig vagyunk együtt.Ez nagyon rossz párkapcsolat szempontból.Kipróbáltuk a normális munkarendet is,de a sok betegeskedés miatt sem tudtuk sokáig csinálni.No meg úgy a begyújtás sem működött,hogy haza érsz gyerekkel délután fél 5-re,gyújtsál be,mire normális idő van bent ott van este 7.

2017. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kevés az idő így nagyon, egyszerűsíts, főzést felejtsd el hétköznap, főként naponta, egy mosogatógép meg hatalmas áldás, nagyon javaslom, napi egy fél-egy órát tuti megspórol neked. Takarítást elég hétvégén, nekünk van egy kis robotporszívó/felmosónk is, azt is elég körbeküldni kicsit 30 ezres tétel volt, nem egetverő összeg. Én ezekkel trükközöm, és nagy kajarendelő is vagyok.
2017. dec. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!