Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok hány órát van bölcsibe...

Nálatok hány órát van bölcsiben a gyerek?

Figyelt kérdés

Februártól dolgozom, 8,5 óra, az út oda-vissza 1-1 óra. Plusz ha túlóra van. A bölcsi 10 órát van nyitva, nyitásra ott kell lennünk, délután a férjem is dolgozik még, úgy néz ki a sógornőm tudná elhozni záráskor. Csak őt is alig ismeri.

Alig fogunk találkozni, vacsi, fürdés, alvás. :( 2 éves, eddig mindent együtt csináltunk. :(



2018. jan. 17. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Napi 2 óra az utazás? Az nagyon sok egy kisgyerek mellett. Közelebb nem találnál munkát?
2018. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Kérdés, hogy a pénz tényleg megér-e ennyit?


Nekem a lányom 9-12-ig volt a bölcsiben, hogy legyen közösségben(ez alatt én dolgoztam), de az oviból is elhozom 3-kor legkésöbb mert szüksége van rám. Csinálhatnék karriert, de nem áldozom fel a gyerekeimet ezért. A karrier jön majd ha a gyerekek önálloak lesznek. Most fáj a szívem érte, de megelégszem, hogy félnapban dolgozom.


Egy bölcsis gyereknek meg szerintem kész katasztrófa. ha a gyerek ennyit lesz a bölcsiben akkor az elsöszámú ember valamelyik gondozója lesz, téged csak másodszámba fog venni. A bölcso, ovi egy oriási stresszhelyzet a gyereknek, ami valamilyen szinten kell, de minden nap 10 órában?

2018. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

A legrosszabb esetben 9,5 órát van bölcsiben. 2 éves szintén.7től16:30ig

Többnyire viszont az apja érte tud menni már 15 óra körül.

A 2 óra út nagyon sok szerintem is.

Nekem még így is furcsa h csak délután tudunk együtt lenni. Pedig már a kaját is rendelem h ne a főzéssel menjen el a délutánunk

2018. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én hasonló helyzetben vagyok,februártól kezdek 8 órában,ebből esetleg lefaragható fél óra,ha mindennel kész vagyok,de mivel kezdő vagyok teljesen a szakmában,nem hiszem,hogy lesz ilyen. Egy 2,5 éves anyatapasz kisfiam és egy 4 éves kislányom van,szerencsére egy intézménybe járnak oviba és bölcsibe,plusz a közlekedés kocsival 30-30 perc az ovi-munkahely és 2-szer negyed óra az ovi-otthon+ a készülődés az oviban,amiben lassúak vagyunk sajnos,muszáj lesz összekapni magunk,hogy legyen még egy kis időnk otthon,mivel a reggeli oviba érkezést előbbre kell hozni 1 bő órával és így az esti fekvést is. Hozni és vinni is én fogom őket,mert a férjem beosztása kiszámíthatatlan,nem tudja rendszeresen átvállalni ezt😔 a kisfiam már augusztus óta bölcsis,de még mindig sír a legtöbbször reggel (ma pont nem),én eddig 2-3 nap pár órában dolgoztam plusz intéztem az ügyeinket,de bármennyire is várom,hogy dolgozhassam,nagyon félek az egésztől,hogy fogjuk bírni,férjem sokat dolgozik,alíg van itthon,igaz,ezen kicsit azért változtatni fog,ha én is dolgozom,de olyan lelkiismeretfurdalásom van,remélem nem sinylik meg a gyermekeim. Fél 9-kor kezdek majd amúgy,tehát hnegyed8-ra kell beérjünk reggel és ha minden igaz,legkésőbb 5-re ott leszek értük,kb. hnegyed 6-ra otthon leszünk,de 8-kor már fekvés van. Nem hiszem,hogy segítség a válaszom,de örülök,hogy kiírhattam magamból és társra találtam ebben a gondban,remélem mindkettőnknek menni fog!! Sddig is próbáld szoktatni kicsit a sógornődhöz és ha már dolgozol, az együtt töltött időbe meg maximálisan rá figyelni, én főzni nem fogok,a takarítason még gondolkodom,hogy legyen,egyelőre megpróbáljuk magunk megoldabi. Sok sikert és ha gondolod,írhatunk egymásnak februárban,kinek hogy megy!
2018. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2,5 évesen kezdte a bölcsit. Nálunk 6-18 óráig van bölcsi, a fiam úgy kb 7--fél8-tól 5-ig volt.

Most oviban is így van. Ha a férjem épp szabadnapos, akkor ő viszi hozza, de amúgy ennyit van bent.

Ő szerette a bölcsit is, meg szereti az ovit is.

Én is 1 óra utazásra vagyok az otthontól, és igenis olyan jó helyem van, hogy biztosan nem találnék ilyet a közelben (és nem, nemcsak a pénz, hanem a rugalmasság főleg). De soha nem túlórázom, hogy odaérjek az oviba.

Keress olyan munkahelyet, ahogy "gyerekbarátak", szóval nem kell "idegenre" bíznod a gyereket, mindig odaérsz érte.

2018. jan. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7.30-17.00 ig van tobbnyire, de amikor visszamentem dolgozni 6-18ig volt, az nagyon sok volt, de tuleltuk. Athelyeztett magam kozelebb, es nem jarok tulorazni!

De nagyon szereti a bolcsit, es nalunk tovabbra is en maradtam az atyauristen a szemeben. Mi minosegben egyutt vagyunk amikor tudunk, igy annyira a mennyiseg hianya sem zavarja meg.

2018. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bár mi is egy órát utazunk (autóval), mégis nagyon szerencsés helyzetben vagyunk, mert a kislányom bölcsije és a kisfiam ovija az munkahelyem épületszomszédságában van (munkahelyi ovi, bölcsi), ennél jobb konstrukciót nem tudtunk kihozni a körülményeinkből. Mindkét gyermekem kb. 3/4 8-tól délután 4-negyed 5-ig van közösségben. Szeretik az ovit, bölcsit, az utazás viszont valóban megterhelő. Két éve szeptemberben kezdték mindketten (a fiam 3,5 éves volt, a kislányom 21 hónapos), tavaly még nem éreztük ennyire a kimerültséget, az utazgatás hátrányait, mostanra viszont elegünk lett. Szerencsésen alakult, eladtuk a lakásunkat, jövő hónapban költözünk a 2. és a 3. kerület határára, kb. 10 percre a munkahelytől, ovitól, bölcsitől. Sajnáljuk a lakáskánkat, viszont már nagyon vágyunk a közelebbi lakásba.

Ezzel a költözéssel nyerni fogunk délután 1-1,5 órát ovi, bölcsi után, amit azzal töltünk, amivel szeretnénk, nem a dugóban nyűglődve.

A munkahelyváltás nem lehetett opció, a magyar átlag feletti a fizum, állami cég, családbarát és azt csinálom, amit az egyetemen tanultam, tényleg szerencsés vagyok. A férjem is itt a kerületben (2. Kerület) dolgozik.

2018. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Reggel 7től este fel6-6ig volt bölcsiben. Oviban ugyan ez a helyzet.
2018. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
7-es vagyok. Még annyit, hogy féltem én is attól, hogy a bölcsis gondozónő meg az óvónő átveszi majd a helyünket, és helyettünk neveli a gyerekeinket, de közel sem jártunk ehhez. Ugyanolyan szoros a kapcsolatunk, az 5 éves kisfiam számára ugyanolyan anyaimádat van, mint előtte, a bölcsis kislányom pedig ragaszkodóbb, mint korábban volt (míg otthon voltam Velük, igazából nem nagyon érdekeltem, apaimádat volt, ez mostanra sokat változott, én is nagyon kellek Neki😊)
2018. jan. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

Ezzel a hozzászólással tuti, h nem leszek népszerű, de szomorú volt olvasni ezeket a kommenteket.

Nem vagyok sem bölcsi párti, sem bölcsi ellenes, úgy gondolom, h gyerekfüggő, van gyerek akinek való és van akinek nem.

De az, h 2 éves gyerekre, egyik napról a másikra, napi 10 órában más fog vigyázni számomra felfoghatatlan. Férjeitek mennyit keresnek? Nincs tartalékotok? Esetleg részmunka 4 vagy 6 órában? Otthoni munka vagy bármi ami rugalmasabb?Számomra az is hozzátartozik a felelős gyermekválalláshoz, h gondolok arra is, h nem minden gyerek érett még 2 évesen a bölcsire, és ott az az 1 év, amikor igen csak Gyes jár. Ezt nem tudtátok előtte?

7.-esnek. Persze, minig az kell, meg az imádják, aki éppen keveset van velük.Ez teljesen természtesen, ha te vagy otthon velük egész nap, apát meg este látják, akkor jön az apaimádat, de ha téged sem látnak, persze, h anyaimádat is lesz. Én pont fordítva gondolkodom mint te, amikor előjön az anyaimádat, azámomra azt jelzi, h kevés időt vagyok vele. Ilyenkor mindig probálok többet foglalkozni a gyerekkel. Az a jó, h nincs ilyen "imádat", mert én abból tudom, h nem hiányol a gyerek, ergo eleget vagyok vele.

2018. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!