Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van itt olyan aki Belgiumban...

Van itt olyan aki Belgiumban szült, és 15 hetesen beadta a kisbabáját a bölcsödébe? "créches"

Figyelt kérdés
Van itt olyan nő/férfi aki 15 hetes kisbabát beadta a bölcsibe és visszament dolgozni? Hogy viselt meg titeket/a babát?

2018. jan. 17. 19:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom úr isten! most olvastam utána, és mint kiderült itt 15 hétig maradhatok csak itthon ha egyszer terhes leszek... bele se mere gondolni, hogy mi lesz utána. Én 2 évesen mentem bölcsibe annó, és az oké volt, de egy 15 hetes kisbabát soha nem adnék be, és mit olvastam ez itt tök megszokott....
2018. jan. 17. 19:50
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ott ez a megszokott, nyilván látod, hogy a gyerekek túlélik, nem lesznek lelki nyomorékok. Fel sem merül bennük, hogy máshogy is lehetne, nem is problémáznak ezen.
2018. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én se vagyok híve a 3 évig otthon maradásnak, de azért az a 15 hét nagyon korai.. még fél éves sincs a kisbaba. Nem szar érzés, hogy lemaradsz egy csomó dologról?
2018. jan. 17. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Lengyelországban három hónap a gyes, ami még kevesebb, Amerikában meg egyáltalán nincs , csak hat hét szülési szabadság. Ez a három év, ez ilyen magyar divat. Őnáluk ez a normális, ha nincs más választásuk, ez van. Neked ha meg nem tetszik akkor hazajössz.
2018. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Küld el a párod gürizni. Legalább egyikőtök nevelje már azt a szerencsétlen gyermeket.


Én nem adnám be 3 alatt. Ha rossz az ovi összetétele még 6 alatt sem. Lakjatok családbarát övezetben. Ennyi.

2018. jan. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Külföldön nincs olyan, hogy háztartásbeli, vagy főállású szülő? Vagy csak állampolgároknak? Te az vagy? Vagy nincs olyan, ami itt, hogy itt születik, állampolgár lesz, kap mindenféle ellátást?

Bocs', nem szeretnék megbántani senkit, de főleg Belgium, ott az a sok Európán kívüli bevándorló, menekült, stb. rengeteg gyerekkel, asszony nem jár el állásba, ők hogyan csinálják?

2018. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, a világon bárki lehet háztartásbeli, ha a család tudja nélkülözni a keresetét. De gondolom a kérdező szeretné megtartani az állását, ezért köti ez a 15 hét, mert utána vissza kell mennie.
2018. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hat valoban nem bannam ha megtarthatnam az allasom de mivel itt nincs gyes meg gyed meg hasonlok, azert az a bevetelunk felenek a kiesese. Es nem az, hogy oke kicsit kevesebbet kapok par evig hanem konkretan semmit.
2018. jan. 23. 12:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Belgiumban élek, ott is szültem és 20 hónapot voltam otthon. 19 hónaposan kezdte a bölcsit a kislányom és heti 4 nap jár. Ö nagyon élvezte az elejétöl kezdve, szuper a bölcsink, mondjuk 600 euroba kerül havonta. Maradhattam volna otthon még 2 évet (összesen 36 hónap fizetett career break per gyerek jár), de mivel úgy gondoltuk egy évet jó lenne ha jàrna bölcsibe mielött iskolába megy (ugye itt 2,5 évesen mennek iskolába), hogy ne 0 szocializációval csöppenjen be oda, így részmunkaidöbe én is visszamentem dolgozni.
2018. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!