Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy lehet kikerülni a bölcsit?

Hogy lehet kikerülni a bölcsit?

Figyelt kérdés

Vállalkozó anyuka vagyok, a férjem és én is itthon dolgozunk kötetlen munkaidőben és eszem ágában sincsen 3 évesen beadni a gyerekemet bölcsibe. Én sem voltam bölcsis és a mai napig meghatározó az életemben az, hog anyu nagyon sokáig velünk volt, rengeteg dologra megtanított, nagyon sok helyre elvitt, magyarázott kifulladásig. Okos és kulturált gyerekek voltam a játszópajtásaink, nem voltunk betegek, nem etettek sz@rral.


A kérdés az, hogy hogyan lehet kikerülni a bölcsit?


Beíratod a gyereket és megbeszéled az igazgatóval, hogy reggel megmutatod 2 órára (hadd játszon) aztán viszlát?


Vagy itt is lehet kérvényezni olyasmit, mint suliban a "magántanulóság" intézménye?


A válaszokat nagyon köszönöm :)


2018. jan. 20. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

A bölcsi nem kötelező. Az óvoda igen.

3 éves kortól már oviba kell vinni, nem is bölcsibe.

2018. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Elnézést, akkor óvoda. A kérdés lényege ugyanaz. 5 éves kora előtt nem akarom, hogy mások neveljék helyettem.
2018. jan. 20. 18:40
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem itt valamit keversze...

A bölcsődei nevelés nem kötelező,arra találták ki,ha a szülők mindketten dolgoznak és 3 év alatti gyermeküket felügyeletét nem tudják megoldani.

3 éves kortól óvodai nevelés van, de ez alól is felmentés kérhető az adott település jegyzőjétől a beiratkozás határidejéig azonban a nagycsoportban már kötelező a foglalkozások látogatása.

Minden további információ a köznevelési törvényben megtalálható.

2018. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

"Beíratod a gyereket és megbeszéled az igazgatóval, hogy reggel megmutatod 2 órára (hadd játszon) aztán viszlát?"


Igen, reggel beviszed, délelőtt játszanak, lemennek a foglalkozások, ebéd előtt vagy után elhozod. Ez így teljesen járható.

2018. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
A védőnőtől lehet kérni javaslatot arra hogy otthon maradhasson.
2018. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megnyugodtam :)
2018. jan. 20. 18:47
 7/17 anonim válasza:
42%

Úgy tudom, hogy csak napi 4 órára kötelező bevinni a 3 éves gyerekeket. Ehhez viszont időkedvezményt kell kérni, amit indokolni nem kell, bármikor be lehet adni.

Teljesen kikerülni viszont nem lehet, mert a 3 éves gyerek már tanköteles

2018. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Úgy tudom, óvodában csak a legutolsó év kötelező. Legalábbis soká úgy volt, remélem nem változott.

Nos, a nők akarták a fene nagy emancipációt.Hogy dolgozzanak és nem "csak" üljenek otthon a tűzhely mellett a gyerekkel.Ez hozta sajnos magával azt is, hogy már a gyerekeinket se nevelhetjük.Én nem látom az óvodának értelmét.

2018. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az emancipációval nincs semmi gond, én se a tűzhely mellett sepregetek. A gond azzal van, hogy az államnak ilyen dolgokban nem kell játszania a bölcs öreg keresztapát. Mindenki el tudná dönteni, hogy mikortól járjon a gyerek oviba.
2018. jan. 20. 19:08
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Na, ha már a bölcsi-ovi sincs meg, remélem, a vállalkozás azért jobban működik...
2018. jan. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!