Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ovi 2 és fél éves kortól igen...

Ovi 2 és fél éves kortól igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Van erre lehetőségünk.

Kérlek, írjatok érveket és ellenérveket.


2018. jan. 27. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Attól függ mennyire érett rá gyereked, ezt csak te tudhatod.
2018. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Ezt csak te tudhatod a gyerekedet ismerve.

Pl.: oviban nagyobb önállóságot várnak el egy 2,5 évestől is, mint egy ugyanekkorától a bölcsiben. Van, aki erre képes, más meg nem. Oviban nem etetik, itatják, de nem is igazán ellenőrzik. Szobatisztaság elvárás, de a 90 %-ban önálló öltözés is.... stb. Napokig lehetne sorolni.

2018. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nagyon kicsi egy 2,5 éves az ovihoz.
2018. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Csak ha nagyon muszáj dolgozni menned és nincs más lehetőség.
2018. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bölcsibe akarom íratni, azt mondja viszont a bölcsi vezetője, hogy minek, ha hamarosan mehetne oviba is.


Annyira nincs bölcsődei hely, ezért javasolták.


Szerintem pátyolgatásra szorul még.

2018. jan. 27. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Jár bölcsődébe?

Ha igen, akkor én ott tartanám még egy évet. Bölcsődében feleannyi gyerekre jut pedagógus. A lányom májusi, ő is a 3. születésnapját követően ment oviba, előtte 15 hónapos korától bölcsődés volt. Mi is dönthettünk.


De egy rokon gyereke nem volt bölcsődés és 2,5 évesen ment oviba. Most 6 éves, végig zökkenőmentes volt a dolog.


Főleg a gyerek személyiségétől (barátkozós, nyitott természetű gyerek esetében könnyebb), az óvoda személyzetétől is, hogy jó lesz-e neki, vagy sem. Erre nincs univerzális jó tanács.

2018. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Én a fiamat 2.5 évesen bölcsibe vittem, abszolút nem volt óvoda érett még, tényleg gyerek függő.

A környezetemben 1 anyuka adta oviba de azt mondja megbànta màr, korai volt.

2018. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2018. jan. 27. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!