Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödébe csak akkor veszik...

Bölcsödébe csak akkor veszik be a gyereket ha a szülő elmegy dolgozni?

Figyelt kérdés
Vagy lehet akkor is vinni ha a szülő otthon van? Azért kérdezem mert vegy másfél évesem szeptembertől gondoltsm a bölcsit neki,mert nemrég született meg a kistesó 3 hónapos nagyon féltékeny a nagy rá és alig tudok foglalkozni vele.gondoltam hogy amig a bölcsiben van leköti magát meg hát gyerekek között van és igy tudok jobban foglalkozni a másikkal. Mert így jelenleg nagyon fárasztó stresszes segítségem nem nagyon vav.

2018. febr. 4. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Ritka hülye ötlet. Ettől pont azt fogja érezni, hogy "anyának ő már nem kell, csak a kicsi".


Egyébként igen, állami bölcsődéhez kell munkáltatói igazolás, hogy visszamentél. Csak akkor veszik fel enélkül, ha kong az ürességtől a bölcsi.

2018. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Én nem fogok most dobálózni feléd. Azt megkapod majd a többiektől.

Igen. Többnyire akkor veszik be bölcsibe, ha van munkáltatóid amin megvan jelölve a dátum h mikor mész vissza dolgozni. A nagycsaládosok is előnyt élveznek. Tehát ha legalább 3 gyerek van.

2018. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Tudtommal igen, kell munkáltatói igazolás. De vannak fizetős csanák, akár pár órára, alkalomra, akár rendszeresen (néha az állami bölcsiknek is van ilyen részlege), ugyanúgy 1-2 hét beszoktatással.

Viszont ha a nagyot leadod, lehet, hogy az még nagyobb féltékenységet fog szülni. Inkább azt szokták ajánlani, hogy legyen fix napi idő, amit csak a naggyal töltesz és sokat dicsérve minnél jobban vond be a kicsi körüli teendőkbe.

2018. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Igen, csak akkor. Attól még, hogy bevállaltatok még egy gyereket, a nagyobbal is ugyanúgy kell foglalkozni. Családi napközibe beadhatod néha, ha ez a szíved vágya, de inkább nem mondok ennél többet.
2018. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt nem szívesen veszik be, csak ha van hely és nincs munkába menő jelentkező. Másrészt a gyedjogosultságot elveszíted a nagyobbik utàn, ha nappali ellátást biztosító intézménybe adod és nem mész vissza dolgozni.


A kicsi 4, vagy 5 hónapos koráig van ez alól "felmentés" utána bukod a gyedet, akkor is, ha fizetős csanába adod a nagyot.

2018. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk igen, csak munkáltatóival. De kérdezz rá, hogy működik ez ott, ahol te laksz. Én is egyetértek azzal, hogy ha a nagy eleve féltékeny, nem fog jót tenni neki a bölcsi.
2018. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell munkáltatói minden esetben.

Pl., ha egyedülálló vagy és a gyereked részesül gyermekvédelmi kedvezményben, akkor is jogosult vagy bölcsődébe adni. Bár te esetedben ezek a kritériumok nem állnak fent, ha jól sejtem.

Csak kényelmi szempontokból max. magánbölcsibe adhatod, bár ez szerintem is csak olaj lenne a tűzre.

Inkább néha "passzold le" a picit apának, nagyinak pár órára és csinálj külön programot kettesben a nagyobb gyerekkel.

2018. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a héten volt egy bölcsis élményem. Kaptam egy állásajánlatot, onnan ahova januárban pályáztam. Másnap bementem a helyi bölcsibe (kisváros, egy bölcsi van csak). Mondom mi van hoznám a gyereket március 1-el, erre a bölcsivezető: sajnos nem tudom fogadni. Mondom, ne haragudjon, de már tavaly nyáron adtam be kérelmet, hogy ha munkát taláok tavasszal hoznám. Ja, az más jöjjek be, de még így sem garantálja a dolgot. Hát a víz is kivert hirtelen hogy mi a fene lesz, nem tudok elmenni dolgozni, vagy mi? Elmondta, hogy tele a bölcsi, már így is többen várnak stb. Én is elmondtam, ha meg tudnám oldani bölcsi nélkül nem hoznám, de a nagyszülők még dolgoznak, de még ha nyugdíjasok lennének is sem lenne tőlük elvárható, bár szó nélkül megtenné anyu és anyósom is.

A lényeg, hogy mondta majd hív. Másnap reggel hívott, hogy szerencsénk van mert valaki visszamondta a helyet és hétfőn mehetünk elkezdeni.

A kérdésedre visszatérve, engem baromira nem érdekel kinek miért van bölcsiben a gyereke. De, ha az olyan anyukák gyereleit is felveszik, akik otthon vannak kistesóval (és ezt most ne vedd magadra, nem azért írom), akkor azét is csont nélkül vegyék fel, aki visszamegy dolgozni. Nonszensz, hogy szerencsém kell, hogy legyen, hogy bölcsibe felvegyék a gyereket. Ha nem mondja vissza senki, akkor nem tudom elvállalni az állást és ez tök rendben van? Oldjam meg valahogy?

Az a baj, hogy a GYED extra bevezetésével a bölcsis férőhelyek nem nőttek egyenes arányban. Ráadásul mondták többen készüljek fel, ha a gyerek betöltu a 2,5 évet elkezdenek majd noszogatni, hogy vigyem át oviba, mert kell a hely.

2018. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

A bólcsi a dolgozó szülők gyerekeinek van, nem azoknak, akik lusták megoldani a két gyerek egyenlő ellátását.

A nagy már most féltékeny. Szerinted mi lesz, ha a kicsi miatt még el is tünteted otthonról?

Te szültél ilyen kicsi korkülönbséggel, oldd is meg.

2018. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Oldd meg. Ez az ara a kis korkulonbsegnek.
2018. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!